کشف یک گورستان باستانی که حاوی پاپیروس بزرگ کتاب مردگان است

به گزارش پسرک کامپیوتری، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، کشف یک گورستان باستانی که حاوی پاپیروس بزرگ کتاب مردگان است، صورت پذیرفت.

کشف یک گورستان باستانی که حاوی پاپیروس بزرگ کتاب مردگان است

قدمت این گورستان در منطقه تونه الجبل در مرکز مصر به دوران پادشاهی نو (حدود 1550 تا 1070 قبل از میلاد مسیح) بر می شود و شامل مومیایی ها، تابوت ها، طلسم ها و مجسمه های متعددی است که برای خدمت به درگذشتگان طراحی شده اند.

براساس بیانیه وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر، پاپیروسی از کتاب مردگان که در این گورستان یافت شد، حدود 43 تا 49 فوت (13 تا 15 متر) طول دارد. باستان شناسان این وزارتخانه از سال 2017 در حال حفاری این محوطه بوده و اخیراً این گورستان را پیدا نموده اند.

کتاب مردگان نامی امروزی برای متون مختلفی است که اهداف مختلفی از جمله یاری به مردگان در دنیای اموات را داشته اند. کپی هایی از گزیده های کتاب مردگان گاهی با مردگان دفن میشد.

این بیانیه حاوی اطلاعات کمی در خصوص نسخه تازه یافته شده کتاب مردگان است و معین نیست دقیقاً حاوی کدام متون است یا نزد چه کسی دفن شده است. هیچ عکسی از پاپیروس کتاب مردگان منتشر نشده و اعضای تیمی که آن را کشف نموده اند به درخواستها برای اظهارنظر پاسخ نداده اند.

محققانی که در این حفاری دخالتی نداشته اند گفته اند که این یافته می تواند مهم باشد. فوی اسکالف مصرشناس و رئیس آرشیو تحقیقاتی در دانشگاه شیکاگو گفت: یافتن نسخه ای از کتاب مردگان در گوری که در ابتدا در آنجا دفن شده است، بسیار نادر است. بدون تصاویر اوضیح بیشتر در این باره سخت است و مرسوم است که برای ارزیابی های دقیق منتظر انتشار رسمی تصاویر باشیم.

لارا وایس مدیر عامل موزه رومر و پلیزائوس در آلمان که کتاب مردگان را به طور گسترده ای مورد مطالعه قرار داده نیز اعلام کرد اگر پاپیروس کشف شده به این طول باشد و به خوبی حفظ شده باشد، قطعاً کشف فوق العاده و جالبی است.

منبع: همگردی
انتشار: 4 آبان 1402 بروزرسانی: 4 آبان 1402 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2228

به "کشف یک گورستان باستانی که حاوی پاپیروس بزرگ کتاب مردگان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک گورستان باستانی که حاوی پاپیروس بزرگ کتاب مردگان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید