کری خواندن با گل خورده

به گزارش پسرک کامپیوتری، فوتبال ایران مرزهای کل کل در جهان را جابه جا می کند. سطح کل کل و کری خوانی در فوتبال ایران دارد به جاهای عجیب و غریبی می رسد؛ یعنی کم کم همان مختصر قوه منطق هم در حال زوال است و آدم چیزهایی می شنود که حیرت می کند.

کری خواندن با گل خورده

روزنامه همشهری نوشت: مطابق انتظار پرسپولیس کار سختی برای پیروزی بر شاهین بندر عامری نداشت. سرخپوشان بعد از توقف در نیمه اول مسابقه و در شرایطی که بوی شگفتی به مشام می رسید، یک نیمه دوم طوفانی داشتند و کار را با پیروزی 4 بر یک به انتها رساندند. به این ترتیب آنها به جمع 8 تیم انتهای مسابقات راه یافتند و باید منتظر قرعه کشی باشند تا حریف بعدی خود را بشناسند. متأسفانه در مرحله بعد دیگر تیم دسته دومی نداریم و سرخپوشان ناچارند بالاخره با تیمی از سطح بالاتر بازی کنند!

قبل از هر چیز دیگری باید از گزارش مطلوب و باکیفیت گزارشگر بوشهری یاد کرد. ما مخاطبان تلویزیون ایران، مخصوصا در یکی - دو سال گذشته حسابی از دست گزارشگران فوتبال زجر کشیده ایم و حالا حتی در تهران هم نیروی خوب و مؤثر در این زمینه کمتر پیدا می شود. دوست بوشهری مان اما با تسلط خوب، اطلاعات دقیق، کم حرفی و رعایت بی طرفی یک گزارش مثبت و دلپذیر ارائه داد. اگر به هر دلیلی ناچار شدید بخشی از این مسابقه را از رادیو ورزش گوش کنید، حتما با ما هم عقیده هستید که حتی گزارشگر رادیویی مرکز بوشهر هم عملکرد بسیار خوبی داشت. دست مریزاد!

سرخپوشان امسال رؤیای دبل در سر دارند؛ یعنی هم لیگ را بگیرند و گلات کنند، هم در جام حذفی به پیروزی برسند. آنجا مدعی هستند و اینجا هم فعلا مثل آب خوردن به یک چهارم نهایی رسیده اند. با این همه اما موانعی وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها ساختار دفاعی سرخ هاست. حالا دیگر با صراحت بیشتری باید گفت کار پرسپولیس با این دژ آسیب پذیر برای رسیدن به جام سخت است. قرمزها تقریبا از همه گل می خورند؛ از گوا تا بندر عامری و از الوحده تا سپاهان. در 5 بازی اخیر فقط استقلال پیروز نشده به پرسپولیس گل بزند که این کلین شیت هم با حضور معجزه آسای علی شجاعی روی خط دروازه رقم خورد. وقتی این همه موقعیت گل به رقبایی در هر سطح داده می شود، وقتی سرمربی تیم جرأت ندارد حتی در بازی با حریف دسته دومی به سیدجلال حسینی 40 ساله استراحت بدهد، یعنی یک جای کار ایراد دارد. در مقطعی از فصل هستیم که تکرار اشتباهات دفاعی می تواند همه چیز را خیلی راحت به هیچ چیز تبدیل کند.

آیا مهدی عبدی با 2 گلی که زد احیا شده است؟ قضاوت به این سادگی نیست. کیفیت تیم رقیب در سطحی نبود که اجازه این خوش خیالی را به مخاطب بدهد. به علاوه او در خط حمله رقبای سرسختی دارد. شهریار مغانلو تبدیل به یکی از مهم ترین بازیکنان تیم شده است؛ بنابراین طبیعتا عبدی باید برشود روی نیمکت. این دبل اما شاید او را دوباره به زمره تعویضی ها بازگرداند و فرصت بیشتری برای بازی در اختیارش بگذارد. اگر این اتفاق رخ داد، عبدی باید از موقعیت هایش خیلی بهتر استفاده کند. او برای این که فصل بعد هم در پرسپولیس بماند باید در فرصت کوتاه باقیمانده خودی نشان بدهد. عبدی بازیکن بااستعدادی است و قبلا گل های مهمی زده؛ پس توانایی اوج دریافت را دارد اما این اصلا پروژه آسانی نیست.

بعد از انتها این مسابقه هم مدیر رسانه ای پرسپولیس بیان نمود یحیی گل محمدی در اعتراض به اظهارات برخی مجریان و کارشناسان برنامه های تلویزیونی، صداوسیما را تحریم کرده و تا زمانی که از او رسما عذرخواهی نشود در این رسانه حاضر نخواهد شد. این هم از آن دسته رفتارهای عجیب و غریب برخی مربیان ایرانی است. همه عیوب تلویزیون سر جای خودش اما مگر عالم و آدم صبح تا شب باید از شما تعریف و تمجید کنند تا راضی باشید؟ واقعا چرا این قدر نازک نارنجی هستید؟ مگر در اروپا همه تلویزیون های دولتی و غیر دولتی برای مربیان و بازیکنان چه چه می زنند؟ بالاخره همه جا نقد هست، شوخی هست و حتی شاید بی انصافی هم باشد. وقتی مربی یک تیم بزرگ و محبوب هستید، طبیعی است که کلی محتوای درست و غلط در موردتان تولید شود. این که فورا بگویید: من قهرم یعنی چه؟

کری خواندن با گل خورده!

فوتبال ایران مرزهای کل کل در جهان را جابه جا می کند. سطح کل کل و کری خوانی در فوتبال ایران دارد به جاهای عجیب و غریبی می رسد؛ یعنی کم کم همان مختصر قوه منطق هم در حال زوال است و آدم چیزهایی می شنود که حیرت می کند. به عنوان مثال بعد از بازی پرسپولیس با شاهین بندرعامری، تعداد زیادی از هواداران این تیم از فرصت گل خوردن تیم شان استفاده کردند و علیه استقلال کری خواندند. مضمون هم این بود که تیم دسته دومی بندر عامری پیروز شد به پرسپولیس گل بزند اما استقلال از این مهم عاجز ماند! حالا باز ای کاش این قبیل کری خوانی ها به همان شبکه های اجتماعی محدود می شد و یکی مثل مرتضی فنونی زاده در گفت وگو با خبرگزاری رسمی مملکت چنین حرفی نمی زد. بگذریم که همین کری خوان ها وقتی بازی در نیمه اول با تساوی یک بر یک به انتها رسید، کلی نگران شدند که مبادا داستان مسابقه با قشقایی تکرار شود. نکته اینجاست که در زمینه آزاردادن تیم حریف داریم به جاهایی می رسیم که تا به حال دست بشر نرسیده است؛ تا جایی که همه چیز شوخی و فانتزی باشد، اشکالی ندارد اما آسیبی که این کل کل ها به فوتبال ایران می زند، بسیار عمیق و جدی است. اگر آسان بگیریم، مربیان جرأت می کنند لااقل در مسابقات ساده حذفی از جوانان بیشتری استفاده کنند و این به سود آینده همان باشگاه است. ما اما آن قدر به هم سخت گرفته ایم و چنان در کمین لغزش رقیب هستیم که سرمربی نایب قهرمان آسیا در بازی با تیم دسته دومی از شدت نگرانی کنار زمین چنباتمه می زند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1588

به "کری خواندن با گل خورده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کری خواندن با گل خورده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید