چگونه غبغب را از بین ببریم؟

به گزارش پسرک کامپیوتری، خبرنگاران: غبغب، سن و سال نمی شناسد. مرد و زن هم ندارد. حالتی نازیبا زیر چانه ایجاد میکند که خوشبختانه راه درمان دارد. کافی است علت بروز آن شناسایی گردد تا بتوان رفعش کرد.

چگونه غبغب را از بین ببریم؟

علل احتمالی بروز غبغب

 • چاقی
 • ژنتیکی
 • اختلال های اسکلتی و غیراستاندارد بودن زوایای آناتومیک صورت
 • کم کاری تیروئید
 • ضعف غدد فوق کلیوی
 • کمبود پروتئین در برنامه غذایی
 • پیری و شل شدن پوست

روش های درمان غبغب

راه های خانگی

بابونه

بابونه یک محافظ پوستی طبیعی و اورژانسی می باشد و بیشتر بر خاصیت ارتجاعی پوست تاثیرگذار است.

خربزه عسل

شامل مقدار زیادی ویتامین c می باشد؛ که لایه محافظتی خوبی برای پوست تشکیل می دهد. برای راحتی کار برای ماساژ دادن می توانید از چوب پنبه بهره ببرید.

چای سبز

چای سبز می تواند، خاصیت ارتجاعی پوست را کاهش دهد. شامل تعداد زیادی آنتی اکسیدان می باشد که رادیکال هایی رو آزاد میکند که از پیری پوست جلوگیری می نمایند. همچنین شما میتوانید چای های سبز کیس های را روی پوستتان ماساژ دهید.

ماساژ با کرم شیر

کرم شیر سرشار از کلسیم و ویتامین D می باشد. کلسیم نقش مهمی برای جلوگیری از پیری دارد. مرطوب کردن پوست با کرم شیر و ماساژدادن آن برای دو دقیقه میتواند خیلی تاثیرگذار و مفید باشد.

در کنار آن برای جوابدهی بیشتر می توانید، از ماسک شیر و عسل که خاصیت لیفتینگ هم دارد، بهره ببرید.

جویدن آدامس بدون شیرینی

از فرایند پیشرفت غبغب جلوگیری میکند. خیلی مهم و لازم است که شما مدام ماهیچه های فک را درگیر کنید. جویدن هر روزه آدامس یک راه بسیار موثری است و همچنین به سلامت دندان ها هم یاری میکند.

سفیده تخم مرغ

سرشار از پروتئین میباشد؛ که برای خاصیت ارتجاعی پوست بسیار مهم و اثرگذار است.

برطرف غبغب با ورزش

تمرین های زیر به برطرف چربی این ناحیه یاری خواهد نمود:

گرم کردن عضلات صورت: تکرار 8 الی 10 مرتبه

مثل همه ورزش های دیگر می خواهیم عضلات صورت را نیز گرم کنیم. به همین منظور استخوان فک پایین را جلو و عقب و سپس به راست و چپ حرکت می دهیم. این حرکات باید خیلی آرام و شمرده انجام گردد بدون این که فشاری به عضلات صورت وارد گردد.

ورزش قاشق: تکرار 5 الی 7 مرتبه

دهان را باز کنید و لب پایینی را روی دندان های پایین قرار دهید. تصور کنید فک پایینی حکم قاشق را برای برداشتن آب دارد. سرتان را به حرکت قاشق پایین بدهید و هنگام بالا دادن دهان تان را ببندید. هنگام انجام این ورزش باید گوشه های لب در حالت ریلکس باشند.

لمس بینی: تکرار 5 مرتبه

یکی از دلایل ایجاد غبغب ضعف عضلات لامی گردن است. به همین دلیل این عضلات باید تقویت شوند. زبان را تا جایی که می توانید بیرون دهید و سعی کنید نوک زبان را به بینی برسانید. لب ها را در حالت ریلکس قرار دهید.

صورت بیضی: تکرار 5 مرتبه

اگر می خواهید صورت جوان تر گردد و گونه ها بالاتر بفرایند این تمرین را انجام دهید: سر را به سمت چپ برگردانید و فک پایین را جلو بدهید. سعی کنید به ماهیچه های گردن فشار بیاورید. باید کشش ماهیچه ها را احساس کنید. سپس سر را به راست برگردانید و همان حرکات را دوباره تکرار کنید.

زرافه را ببوس: تکرار 5 مرتبه و هر مرتبه به مدت 5 الی 8 ثانیه نگه دارید

تصور کنید می خواهید زرافه ای را ببوسید. صورت را بالا بگیرید و به سقف نگاه کنید. فک پایین را جلو بیاورید و لب ها را به حالت بوسه جمع کنید. اگر این ورزش را درست انجام دهید در گردن احساس کشش شدیدی می کنید. به مدت 5 الی 8 ثانیه در همین حالت بمانید و 5 مرتبه آن را تکرار کنید.

مقاومت: تکرار 5 الی 7 مرتبه

دست ها را مشت کنید و درست زیر چانه قرار دهید. سپس چانه را به سمت دست ها پایین بکشید و همینطور که مقاومت می کنید ماهیچه های گردن را بکشید. فشار باید به تدریج زیاد گردد. وقتی به نهایت مقاومت رسیدید 3 ثانیه در همان حالت بمانید. سپس رها کنید و 5 الی 7 مرتبه دیگر آن را تکرار کنید.

لبخند: تکرار 5 الی 8 مرتبه

دندان ها را به هم بفشارید و دهان را ببندید. سپس گوشه های لب را تا جایی که می توانید بکشید. زبان را به سقف دهان فشار دهید و به تدریج فشار را بیشتر کنید تا کشش ماهیچه های چانه را احساس کنید. 5 ثانیه این حالت را نگه دارید و 3 ثانیه رها کنید.

گونه های پفی: تکرار 5 مرتبه

روش های پزشکی برای برطرف غبغب

جراحی

جراحی یکی از روش های تقریبا قدیمی برای برطرف غبغب است. دراین روش، پزشک متخصص یک شکاف کوچک زیر چانه ایجاد نموده و چربی های آن ناحیه را خارج می نماید. امروزه با پیشرفت علم و کشف روش های جدیدتر وغیرتهاجمی این روش کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

لیفتینگ پوست گردن و زیر چانه

یکی دیگر از روش های برطرف غبغب که برای جوان سازی پوست هم انجام می گردد، لیفتینگ پوست گردن است. این روش برای افرادی که پوست ناحیه گردنشان چروکیده و افتاده است، بسیار مناسب است.

لیپوساکشن غبغب

روش غیرتهاجمی دیگری که برای برطرف غبغب انجام می گردد، لیپوساکشن و خارج کردن چربی از ناحیه غبغب است که با بی حسی موضعی انجام می گیرد. این روش برای کسانی که جنس پوست خوب و محکمی داشته باشند، موفقیت آمیزتر خواهد بود.

برطرف غبغب با لیزر اسکالپشور

جدیدترین و بهترین روش غیرتهاجمی برای برطرف غبغب، لیزردرمانی است. برای این کار از لیزر اسکالپشور استفاده می گردد.

اسکالپشور جدیدترین تکنیک و تکنولوژی کشور امریکا برای از بین بردن چربی هایی است که به سختی با ورزش و رژیم از بین می فرایند. لیزر اسکالپشور برای تناسب اندام و ازبین بردن چربی های اضافی هم بسیار کاربرد دارد.

این لیزر با به یاری هندپیس ها با تابش لیزر در نواحى مورد نظر، باعث لیپولیز چربى ها می گردد. زمان انجام لیزر اسکالپشور برای برطرف غبغب معمولا 30 دقیقه است و به صورت سرپایی بدون درد و جراحی است. همچنین پس از انجام عمل شما می توانید کار های روزانه تان را انجام دهید.

مزایای استفاده از لیزر اسکالپشور برای برطرف غبغب

 • ایمن و بدون عوارض جانبى
 • بدون احتیاج به جراحى، بیهوشى و بى حسى
 • بدون احتیاج به مدت زمان ریکاوری
 • کاهش 24٪ ضخامت چربى ها در هر جلسه تا شش هفته بعد از اسکالپشور
 • بدون درد
 • مجهز به سیستم خنک نماینده تماسى برای جلوگیری از سوزش و گرمای ناحیه
منبع: برترین ها
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 508

به "چگونه غبغب را از بین ببریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه غبغب را از بین ببریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید