چرا سرمای زمستان می تواند باعث کاهش وزن شود؟

به گزارش پسرک کامپیوتری، تحقیقات نشان می دهند که هرچقدر در هوای سرد کمتر لباس بپوشید، امکان بیشتری وجود دارد که وزن کم کنید درواقع با سردترشدن هوا، می توانید راحت تر به اندام دلخواهتان برسید.

چرا سرمای زمستان می تواند باعث کاهش وزن شود؟

یکی از مشخصه های سردترین فصل سال لباس های گرم و کلفت است؛ لباس هایی که نوعی برای ما به حساب می آیند. البته این لایه محافظتی چندان برای آنهایی که دارای اضافه وزن و چاق هستند فایده ای ندارد و تا می توانند باید از آنها دوری کنند. بله؛ تعجب نکنید لباس کم پوشیدن در کاهش وزن تأثیر بسزایی دارد. در واقع، این سرما است که با ایجاد تغییر در باکتری های موجود در روده به کم شدن وزن کمک می کند.

بنا بر تحقیقات اجرا شده، قرار دریافت در معرض درجه حرارت پایین و سرما تأثیری کاملاً مشابه با ورزش کردن بر بدن می گذارد و منجر به تولید نوعی چربی خوب در بدن می شود. هوای سرد با تقویت سیستم سوخت و ساز در بدن از افزایش وزن جلوگیری می کند. علاوه بر این، سرما ترکیب باکتری های روده را تغییر می دهد و با این فرآیند فرایند چربی سوزی را تسریع می کند.نکته جالب توجه این تحقیقات تأکید بر نقش غیرقابل انکار و کلیدی میکروب ها و باکتری های بدن در انطابق با محیط و تنظیم انرژی بدن است.

در حالی که چربی های سفید که به چربی های بد معروف هستند، میل و اشتهای انسان به غذا را افزایش می دهند؛ چربی های قهوه ای با خوب با افزایش دمای درونی بدن موجب سوزانده شدن چربی ها و کاهش اشتها می شوند. بنابراین، اگر در برابر سوز و سرما مقاومت کنید و با لباس های گرم خودتان را نپوشانید می توانید به کاهش وزن و از بین رفتن چربی های بدن امید داشته باشید. پس برای رسیدن به وزن ایده آل با لباس های پشمی و گرم خداحافظی کنید.

منبع: رکنا

منبع: همگردی
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 509

به "چرا سرمای زمستان می تواند باعث کاهش وزن شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سرمای زمستان می تواند باعث کاهش وزن شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید