پیشنهاد پوتین برای ملاقات با رئیس جمهوری اوکراین در مسکو

به گزارش پسرک کامپیوتری، رئیس جمهوری روسیه با اعلام آمادگی برای ملاقات با همتای اوکراینی خود در مسکو، گفت: اگر رئیس جمهور زلنسکی خواهان برقراری ارتباط و سر و سامان دادن به روابط دوجانبه است، ما قطعاً از این اقدام استقبال خواهیم کرد.

پیشنهاد پوتین برای ملاقات با رئیس جمهوری اوکراین در مسکو

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد که آمادگی دارد تا با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین در مسکو و هر زمان که برای همتای او مناسب است دیدار نموده و روابط بین دو کشور را آنالیز کند.

پوتین روز پنج شنبه در جریان مذاکرات خود با الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس، در تفسیر پیشنهاد همتای اوکراینی خود برای دیدار دوجانبه در منطقه دونباس، گفت: اگر صحبت بر سر توسعه روابط دوجانبه است، بفرمایید. ما حاضر هستیم با رئیس جمهوری اوکراین، اینجا در مسکو و هر زمان که برای ایشان مناسب است، دیدار و تبادل نظر کنیم.

به گفته وی، مقامات کی یف اخیراً اقدامات بسیار زیادی را انجام داده اند که باعث از بین رفتن روابط با مسکو شده، ولی اگر رئیس جمهور زلنسکی می خواهد تماس ها برقرار شده و این روابط سرو سامان بگیرد، روسیه فقط از آن استقبال خواهد نمود.

رئیس جمهوری روسیه از جمله اقدامات مخرب دولت اوکراین را، برخورد نادرست با کلیساهای ارتدوکس روسی و تعطیلی آنها، برخورد با زبان روسی، بعنوان زبان مادری بخش وسیعی از مردم اوکراین نامید و یادآور شد: و اقدامات بسیار دیگری که ضربه بسیار سنگینی به روابط دو کشور وارد نموده و مسلماً ما این اقدامات را محکوم می کنیم.

ولادیمیر زلنسکی روز سه شنبه در سخنانی ویدئویی، به همتای روسی خود پیشنهاد نموده بود که در هر نقطه از منطقه دونباس (در شرق اوکراین) حاضر است با وی دیدار کند. رئیس جمهوری اوکراین بعلاوه گفت که شرکای بین المللی این کشور آمادگی دارند تا تحریم های شدیدالحن تری علیه روسیه اعمال نموده و به کی یف یاری اقتصادی نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1697

به "پیشنهاد پوتین برای ملاقات با رئیس جمهوری اوکراین در مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد پوتین برای ملاقات با رئیس جمهوری اوکراین در مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید