پاسخ روسیه به ادعای مقام آمریکایی علیه ایران

به گزارش پسرک کامپیوتری، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین روز یکشنبه در پیامی در توئیتر به همکاری گسترده ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی از جمله ده ها بازدید آژانس از ایران بر اساس پروتکل الحاقی اشاره نمود.

پاسخ روسیه به ادعای مقام آمریکایی علیه ایران

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در پیغامی در توئیتر به صدها بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی از سایت های هسته ای ایران اشاره نمود.وی که این پیغام توئیتری را در جواب یک پیغام توئیتری ریچارد گولدبرگ، دستیار مشاور امنیت ملی آمریکا نوشته بود، گفت: تحت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، ایران با فاصله زیاد، قابل راستی آزماترین کشور است. این کشور صدها بازرسی از جمله ده ها بازرسی بر اساس پروتکل الحاقی را پذیرفته و هرگز مانع آن نشده است به جز یک مورد که موضوع رایزنی های بیشتر است. بنابراین این ارزیابی (خطاب به گولدبرگ) از واقعیت فاصله دارد.

ریچارد گلدبرگ پیشتر در پیغامی در توئیتر مدعی شده بود: آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش داد که ایران مانع دسترسی آژانس بین المللی انرژی اتمی به دو سایت هسته ای از پیش اعلام نشده شده است که نقض آشکار پروتکل الحاقی به شمار می آید. ایران در حال نقض تعهدات خود نه به دلیل فشار حداکثری بلکه به دلیل پنهان کردن مواد و سایت های هسته ای اعلام نشده است.

این مقام آمریکایی در ادامه پیغام توئیتری خود خواهان بازگشت تحریم های شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران شد.

اولیانوف روز گذشته نیز در پیغامی در توئیتر به جنجال بعضی رسانه ها و مقامات غربی علیه ایران درباره فراهم نشدن امکان بازدید آژانس از دو منطقه در ایران پاسخ داد و نوشت: ایران دسترسی را رد نکرده بلکه تا کنون این دسترسی را فراهم نکرده است. این تفاوت دارد. ایران حق آژانس بین المللی انرژی اتمی را زیر سوال نبرده است و برای ادامه رایزنی ها آماده است.آژانس بین المللی انرژی اتمی نگرانی های خود در این خصوص را ابراز داشته اما همچنان آماده گفت وگو است. اجازه دهید امیدوار باشیم این مسائل به زودی حل شوند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 984

به "پاسخ روسیه به ادعای مقام آمریکایی علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ روسیه به ادعای مقام آمریکایی علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید