هدیه شورای هیئات مذهبی برای کشف پیکر شهیدِ بازنگشتۀ خان طومان

به گزارش پسرک کامپیوتری، رئیس شورای هیئات مذهبی کشور با اشاره تنها شهید رحیم کابلی به عنوان تنها شهید گمنام از بین 13 شهید مازندرانی خان طومان، تاکید نمود: از گروه تفحص درخواست دارم تا پیکر شهید کابلی را با کوشش مضاعف پیدا و کشف نمایند. به گروه تفحصی که پیکر این عزیز را کشف نمایند و باعث تسلی خانواده ایشان شوند، هدیه سه روز اقامت در جوار آستان امام مهربانی ها تقدیم می گردد.

هدیه شورای هیئات مذهبی برای کشف پیکر شهیدِ بازنگشتۀ خان طومان

به گزارش خبرنگاران، نوشاد نوشادی گفت: جنگیدن در دیار غربت به عشق اهل بیت علیهم السلام آن هم درحالی که کشور به ظاهر در حال جنگیدن نیست و به مرزهای آن تجاوزی نشده کار مردان غیوری است که غریبانه جز به شهادت در راه به چیز دیگری نیندیشیده اند. شهدای مدافع حرم هرگز برای این که دیده شوند یا از آن ها به عنوان قهرمان یاد نمایند نجنگیده اند. آن ها خالصانه جان خویش را در راه خدا فدا کردند. ای مرغ سحر عشق ز پروانه بیاموز/ کان سوخته را جان شد و آواز نیامد.

وی اضافه کرد: امروز اگر کشور اسلامی ما عزتی در منطقه دارد، اگر دست داعش و تکفیری های خونخوار حتی نزدیک به مرزهای ما نشده، اگر طاغوت عظیمی همچون آمریکا همیشه از اقتدار این نظام در هراس است، همه به برکت خون شهدای مدافع حرم است. حال خانواده های معزز شهدای مدافع حرم را کسی درک نخواهد کرد، چنانکه درک مقام و صندلی واقعی شما نیز کار هر کسی نیست. ما هر کاری برای تجلیل و عظیمداشت شما عزیزان انجام بدهیم باز قدر و صندلی شما اجل از آن است.

نوشادی ادامه داد: اینجانب ضمن کرنش، تعظیم و تکریم در مقابل صبر و استقامت شما عزیزان، رشادت های مثال زدنی شهدای خان طومان را که اینک پیکرهای پاکشان پس از سال ها به میهن عزیزمان بازگشته می ستایم و آرزو می کنم که مقام این شهدای عظیم آنچنان که هست به جهانیان شناسانده گردد و از گروه تفحص درخواست دارم تا شهید شاخص هیئات مذهبی و رئیس شورای هیئات مذهبی بهشهر را که جان خود را به همراه شهدای تازه تفحص شده خان طومان فدای دفاع از حرم و امنیت ایران اسلامی کرد، با کوشش مضاعف پیدا و کشف نمایند.

رئیس شورای هیئات مذهبی کشور در ادامه گفت: سردارِ حسینی و هیاتی ما شهید کابلی، در شورای هیئت های مذهبی سطح کشور در زمینه جنگ نرم و فرهنگی کوشش داشت و اندیشه، اندوخته و سرمایه ارزنده ای برای ترویج و گسترش سیره امام حسین (علیه السلام) فراهم می کرد.

وی به بعضی از ویژگی های اخلاقی این شهید اشاره نمود و گفت: به منظور بسط و گسترش ایده، افکار و اعتقاد شهید کابلی و فراگیر کردن ویژگی و گفتمان این شهید در دشمن ستیزی و ولایتمداری که به عنوان مدافع حرم در خان طومان مجاهدت داشته و درجه رفیع شهادت رسید این شهید عظیموار، شهید شاخص هیئات مذهبی کشور در سال 95 انتخاب شد.

رئیس شورای هیئت های مذهبی کشور اضافه کرد: انتشار وصیت نامه، زندگی نامه و سجایای اخلاقی شهید کابلی می تواند برای جامعه و هیات های مذهبی کشور الگو قرار گیرد و برای تحقق این امر از هیچ کوششی دریغ نداریم.

نوشادی اعلام کرد: معتقدیم هیئت های مذهبی کارکرد منحصر به فردی دارد و ایجاد عزت و غرور ملی از دریچه هیات های مذهبی با راهبرد دشمن ستیزی و ولایتمداری در زمره کارکرد انحصاری هیات های مذهبی واقع شده است و همگان نیک می دانند مدفعان حرم پرورش یافته مکتب امام حسین (ع) و از بستر مجالس و هیئات مذهبی هستند.

وی در سرانجام اظهار کرد: به گروه تفحصی که پیکر این عزیز را کشف نمایند و باعث تسلی خانواده ایشان شوند از طرف شورای هیئات مذهبی و به نمایندگی 90 هزار هیئت مذهبی، هدیه سه روز اقامت در جوار آستان امام مهربانی ها تقدیم می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1188

به "هدیه شورای هیئات مذهبی برای کشف پیکر شهیدِ بازنگشتۀ خان طومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدیه شورای هیئات مذهبی برای کشف پیکر شهیدِ بازنگشتۀ خان طومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید