هایپرلوپ ها با مزارع شهری و پیاده روهای سبز از راه می رسند

به گزارش پسرک کامپیوتری به نقل از نیواطلس، بر اساس پیش بینی های شرکت هایپرلوپ تی تی لوله های بزرگی که سیستم حمل و نقل هایپرلوپ را در خود جای می دهند به گونه ای طراحی می شوند که در اطراف آن مزارع و زمین های کشاورزی مختلف برای برطرف نیازهای تغذیه های انسان ها وجود خواهد داشت.

هایپرلوپ ها با مزارع شهری و پیاده روهای سبز از راه می رسند

علاوه بر این پیاده روهای سبز و سازگار با محیط زیست نیز سازه های طراحی شده برای برپایی هایپرلوپ ها را تکمیل می نمایند. در طراحی های مذکور از منابع انرژی تجدیدپذیر برای تامین انرژی هایپرلوپ ها استفاده می گردد و سلول های خورشیدی نصب شده بر روی سطح این لوله ها برق مورد احتیاج را فراوری و به درون هایپرلوپ تزریق می نمایند.

ایده اولیه طراحی هایپرلوپ در سال 2013 مطرح شد و حداکثر سرعت این سیستم حمل و نقل تا به امروز 387 کیلومتر در ساعت بوده که امید می رود این رقم ظرف سال های آینده به 1220 کیلومتر در ساعت افزایش یابد و هایپرلوپ به رقیبی جدی برای هواپیماهای مسافربری مبدل گردد. البته استفاده از این شیوه جدید مسافرت گران قیمت و پرهزینه خواهد بود.

بر اساس طراحی های هایپرلوپ تی تی مجموعه ای از ستون های بتونی به عنوان سازه های پشتیبانی از لوله های استیل و بتونی اصلی هایپرلوپ در نظر گرفته می شوند. ارتفاع این ستون ها از سطح زمین هفت متر خواهد بود تا از وقوع مسائل ترافیکی در داخل شهرها جلوگیری گردد.

برای مزارع کشاورزی طراحی شده در کنار هایپرلوپ ها، چراغ های ال ای دی در نظر گرفته می گردد تا نور مورد احتیاج آنها به طور مداوم و حتی در تاریکی شب تامین گردد. همچنین امکان نصب توربین های بادی کوچک در این مزارع برای ذخیره سازی انرژی باد هم مورد مطالعه قرار گرفته است. البته در درون شهرها می توان از محوطه کناری هایپرلوپ ها به عنوان پیاده روی شهری نیز استفاده کرد. انتظار می رود نمونه های اولیه این طرح تا چهار سال دیگر عملیاتی گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 280

به "هایپرلوپ ها با مزارع شهری و پیاده روهای سبز از راه می رسند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هایپرلوپ ها با مزارع شهری و پیاده روهای سبز از راه می رسند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید