نامه مدیرعامل اپل به کارمندان بخش بین الملل: تا جایی که می توانید از خانه خارج نشوید و دورکاری کنید ، ویروس کرونا یک رویداد بی سابقه و چالش برانگیز برای ما است

به گزارش پسرک کامپیوتری، تیم کوک ، مدیرعامل اپل به کارمندان دفاتر بین المللی خود در قالب یک نامه ایمیلی گفت که بهتر است به جای حضور در محل کار خود از خانه کار نمایند. به نظر می رسد پس از فیس بوک، توییتر، مایکروسافت، گوگل و بسیاری دیگر از غولهای فناوری، اپل یکی از آخرین غولهای سرشناس سیلیکون ولی است که به دورکاری کارمندان خود رضایت داده است.

نامه مدیرعامل اپل به کارمندان بخش بین الملل: تا جایی که می توانید از خانه خارج نشوید و دورکاری کنید ، ویروس کرونا یک رویداد بی سابقه و چالش برانگیز برای ما است

جهت دریافت خدمات هزینه نوسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این شرکت میخواهد از تراکم انسانی در فروشگاه های خود برای کنترل شیوع کرونا کم کند و در نتیجه از افراد تقاضا نموده است از خانه کار نمایند.

در یادداشتی که برای کارمندان ارسال شده است ، مدیر عامل شرکت اپل ، تیم کوک از کارمندان دفتر جهانی این شرکت خواست که این هفته به علت شیوع بالای کرونا دورکاری نمایند. در حالی که این خط مشی فقط برای کارمندان دفاتر اپل اعمال می گردد ، این شرکت همچنین کوشش های جدیدی را برای محدود کردن تراکم انسانی در مکان های خرده فروشی خود اعمال نموده است.

کوک در یادداشت خود به کارمندان گفته که اگر ماهیت شغلشان اجازه می دهد هفته آینده از 9 تا 13 مارس از خانه کار نمایند. البته کارمندان شاغل در سانتا کلارا (محل قرارگیری دفتر اصلی اپل) در سان فرانسیسکو از مدتی پیش به دورکاری پرداخته اند.

کوک همچنین در یادداشت گفت که این شرکت در کوشش است تا چگالی انسان را کاهش دهد و اطمینان حاصل کند که تیم هایی که در محل کار خود حضور دارند می توانند کار خود را با خیال راحت و با آرامش انجام دهند. اگرچه گزینه کار از خانه برای کارمندان بیش از 500 فروشگاه خرده فروشی جهانی اپل اعمال نمی گردد اما این شرکت اظهار داشت که برای کاهش تعداد افراد موجود در فروشگاه ها اقداماتی را انجام خواهد داد.

این شرکت اخیرا اقدامات جدیدی را در فروشگاه های خود در ایالات متحده اعمال نموده بود که به معنای محدود کردن شیوع ویروس مانند افزایش پاکسازی واحدهای نمایشی ، نصب ایستگاه های ضدعفونی دستی و افزایش تعداد کارکنان نظافت در فروشگاه ها بود. اپل در ماه فوریه به طور موقت مکانهای خرده فروشی خود در چین را تعطیل کرد تا به کنترل گسترش ویروس یاری کند.

توصیه نامه تیم کوک به طور خاص برای کارمندان اپل در مناطقی مانند سانتا کلارا ولی و الک گروو در کالیفرنیا ، سیاتل ، کره جنوبی ، ژاپن ، ایتالیا ، آلمان ، فرانسه ، سوئیس و انگلیس ارسال شده است. اپل بارها و بارها به کارکنان بیمار خود توصیه نموده است که در صورت احساس بیماری در خانه مانده و از خروج از خانه خودداری نمایند و جلسات مجازی را جایگزین جلسات واقعی نمایند.

کوک گفت کارمندان در حین کار از خانه به دریافت حقوق معمول خود ادامه می دهند. این دستورالعمل جدید در میان گزارش هایی منتشر شده که نشان می دهد زنجیره تامین اپل در شرایطی بد واقع شده است و انتظار نمی رود حداقل تا سه ماهه دوم سال 2020 بهبود یابد. شرکت های دیگری مانند فیس بوک ، توییتر ، مایکروسافت ، آمازون و آلفابت همگی سیاست های مشابهی را اعلام و محدودیت سفر کارمندان را وضع نموده اند. کوک ویروس را یک رویداد بی سابقه و یک لحظه چالش برانگیز خواند.

منبع: انتخاب
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 678

به "نامه مدیرعامل اپل به کارمندان بخش بین الملل: تا جایی که می توانید از خانه خارج نشوید و دورکاری کنید ، ویروس کرونا یک رویداد بی سابقه و چالش برانگیز برای ما است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه مدیرعامل اپل به کارمندان بخش بین الملل: تا جایی که می توانید از خانه خارج نشوید و دورکاری کنید ، ویروس کرونا یک رویداد بی سابقه و چالش برانگیز برای ما است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید