مردم باور ندارند که سینماها باز هستند

به گزارش پسرک کامپیوتری، یک پخش کننده و سینمادار می گوید: اگر مردم بدانند که سینماها باز و فیلم های جدیدی در حال اکران هستند، اوضاع سینما در سال جدید بهتر می گردد.

مردم باور ندارند که سینماها باز هستند

به گزارش خبرنگاران، استقبال خیلی کم تماشاگران از فیلم های نوروزی سینماها اگرچه نشان می دهد سینما چندان جایگاهی در سبد تفریحی مردم ندارد، اما بعضی آن را به حساب بی خبری مردم از فیلم ها و دایر بودن سینماها می گذارند. البته عده ای هم معتقدند فیلم های انتهاب شده برای اکران نوروزی 1400 جذابیتی برای کشاندم مخاطب به سینما در دوران کرونا ندارد.

با این حال علی سرتیپی می گوید، فیلم های سال جاری شاید شاخص نباشند اما خوبند و می توانند برای محاطب جذاب باشند.

او در گفت وگویی با خبرنگاران درباره شرایط ناامیدنماینده آمار فروش و حضور مخاطب در سینما بیان نمود: ما چند مشکل اصلی داریم که کلی ترین آن به نبود تبلیغات برمی گردد.

وی اضافه نمود: اگر مردم بدانند که سینماها باز هستند شرایط اکران فیلم های نوروزی بهتر می گردد ولی الان نه تلویزیون کمکی در این باره نموده و نه بیلبوردهای شهری دباره فیلم ها تبلیغ می نمایند.

این سینمادار گفت: نکته مهم دیگر این است که خوب است بازیگران فیلم ها هم در صفحه های شخصی خود نسبت به باز بودن سینماها و اکران فیلم ها اطلاع رسانی نمایند. سینما در شرایط فعلی و براساس پروتکل ها که با ظرفیت 30 یا 50 درصد سالن ها همراه است، واقعا یکی از امن ترین فضاهایی است که مردم برای تفریح می تواند سراغش بروند منتها مردم همچنان فکر می نمایند سینما تعطیل است یا فیلم های جدیدی اکران نشده است. به طوری که الان بیش از 70 درصد تماس هایی که داریم این پرسش است که آیا سینما باز است؟ انگار کسی باور ندارد که سینماها فعالیت می نمایند.

سرتیپی ادامه داد: یکی دیگر از مسائل ما و لطمه هایی که در این دوران شیوع کرونا وارد شده، ساعت سرانجام کار سینماهاست، چون بخاطر محدودیت رفت و امد از ساعت 21 باید نهایتا ساعت 20 اخرین سانس تمام گردد تا یک ساعت هم زمان برگشت مردم به خانه هایشان باشد، اما باز هم خیلی ها فکر می نماید ممکن است نرسند و جریمه شوند و به همین دلیل قید سینما رفتن را می زنند ضمن اینکه برای همین منظور مجبوریم سانس اخر را ساعت 18 آغاز کنیم و الان هم که ساعت ها جلو رفته درواقع انگار ساعت 17 آخرین سانس است این در حالی است که در شرایط عادی کار سینماها تازه از ساعت پنج عصر به بعد آغاز می شد. ما در تعطیلات نوروزی سال های بالاترین میزان فروشض و حضور مردم را در سانس های حول و حوش نیمه شب داشتیم که بعد از دید و بازدیدهای خود تازه به سینما می آمدند ولی الان چنین موقعیتی نداریم و بهترین سانس های سینما را از دست داده ایم.

او در سرانجام ابراز امیدواری کرد که با سپری شدن چند روز ابتدایی تعطیلات نوروز و همراهی برای اطلاع رسانی بیشتر استقبال از سینما بیشتر گردد.

در حال حاضر پنج فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی، لاله به کارگردانی اسدالله نیک نژاد، خون شد به کارگردانی مسعود کیمیایی، هفته ای یک بار آدم باش به کارگردانی شهرام شاه حسینی و تکخال به کارگردانی مجید مافی در سینماهای کشور در حال اکران هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1501

به "مردم باور ندارند که سینماها باز هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم باور ندارند که سینماها باز هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید