مرحله پایانی تخریب سازه متروپل آبادان شروع شد

به گزارش پسرک کامپیوتری، معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: مرحله پایانی عملیات تخریب به جای مانده سازه متروپل آبادان روز پنجشنبه شروع شد.

مرحله پایانی تخریب سازه متروپل آبادان شروع شد

فرهاد آریادوست روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اعلام کرد: قرار بود مرحله سرانجامی تخریب ساختمان متروپل 18 آذر سال جاری انجام گردد که در اجرا با مشکل روبه رو شد.

وی اضافه کرد: پس از خرید تجهیزاتی مانند جک و وینچ های قوی به وسیله مجری طرح و استقرار آنها در کارگاه، عملیات برشکاری در قسمت های به جای مانده سازه شروع و آماده سازی برای تخریب نهایی انجام شد.

معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت:عملیات ایمن سازی و نصب کابل های ایمن اجرا شده تا به جای مانده سازه به سمت مرکز خرید همجوار برنگردد و این سازه ناایمن با کمترین خطر تخریب گردد.

آریادوست اعلام کرد: مرحله نهایی تخریب به جای مانده ساختمان از امروز شروع شده و سعی بر این است تا فردا آدینه این ساختمان به طور کامل تخریب گردد.

وی گفت: شهروندان به ویژه کسبه و مغازه داران اطراف ساختمان متروپل تا تکمیل فرآیند تخریب نهایی ساختمان متروپل، مسایل ایمنی لحاظ شده را رعایت و از تردد در محدوده خطر اعلام شده پرهیز نمایند.

طبق برنامه ریزی اجرا شده قرار بود آخرین مرحله عملیات تخریب به جای مانده ساختمان متروپل آبادان روز آدینه 18 آذر سرانجام یابد که به علت خارج شدن یکی از جک های هیدرولیکی مهار سازه از مدار، این عملیات به سرانجام نرسید.

بخشی از ساختمان متروپل آبادان دوم خرداد سال جاری فرو ریخت که 43 نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند و 38 نفر نیز زخمی شدند.

در شهریور سال جاری نیز در اثر فرو ریختن بخش دیگری از این سازه یک نفر دیگر فوت کرد.

بعلاوه بخش دیگری از سازه ساختمان متروپل آبادان چهارم آبان فرو ریخت که یک کشته و 2 مجروح برجا گذاشت.

منبع: فرارو
انتشار: 6 دی 1401 بروزرسانی: 6 دی 1401 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2113

به "مرحله پایانی تخریب سازه متروپل آبادان شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرحله پایانی تخریب سازه متروپل آبادان شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید