لنست: ایبوپروفن علائم کرونا را بدتر نمی کند

به گزارش پسرک کامپیوتری، لنست در تازه ترین مقاله خود نوشته است، ایبوپروفن و سایر داروهای غیر استروئیدی مرگ و میر یا شدت ابتلا به کووید 19 را افزایش نمی دهند.

لنست: ایبوپروفن علائم کرونا را بدتر نمی کند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران، نتایج تازه ترین تحقیقاتی که به تازگی در مجله پزشکی Lancet Rheumatology منتشر شد، نشان داد ایبوپروفن و سایر داروهای غیر استروئیدی (NSAID) مرگ و میر یا شدت ابتلا به کووید 19 را افزایش نمی دهند.

در ابتدای شیوع ویروس کرونا، نگرانی در خصوص اثرات احتمالی داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) وجود داشت که برای درمان همه چیز از درد جزئی گرفته تا آرتروز مزمن و بیماری های قلبی عروقی استفاده می گردد.

داده های جدید که از تحت آنالیز قرار دادن 72 هزار بیمار بستری در بیمارستان به دست آمده بیانگر آن است، مصرف یک داروی ضد التهاب مانند ایبوپروفن، خطر ابتلا به نوع شدید کووید 19 یا مرگ ناشی از آن را افزایش نمی دهد.

نویسندگان این مقاله توصیه کردند، پزشکان باید تجویز NSAID ها را مانند گذشته ادامه دهند.

اوین هریسون، استاد دانشگاه ادینبورگ و نویسنده این مقاله در گفت و و با رسانه ها گفت: ما باید ازاینکه داروهای رایج منجر به نتایج بدتری در افراد مبتلا به کووید 19 نمی گردد، اطمینان حاصل می کردیم؛ ما اکنون شواهد روشنی در خصوص ایمن بودن استفاده از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی در بیماران مبتلا به کووید 19 داریم که اطمینان خاطر را برای پزشکان و بیماران فراهم می نماید و آنها می توانند این داروها را به همان روشی که قبل از همه گیری استفاده می شد ادامه دهند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1583

به "لنست: ایبوپروفن علائم کرونا را بدتر نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لنست: ایبوپروفن علائم کرونا را بدتر نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید