طراحی داخلی و بازسازی دفتر ویلیام گرانت در هاریانای هند سایر مقالات

به گزارش پسرک کامپیوتری، ما در شرکت بازسازی ساختمان خبرنگاران کوشش میکنیم بهترین و به روز ترین پروژه های معماری در زمینه های مختلف و در کاربری های تجاری ، بازسازی منزل و دکوراسیون اداری را برای شما عزیزان معرفی و به اتفاق هم آنها را آنالیز کنیم که در خلال همین مقاله ها و پروژه ها میتوانیم ایده های بکر و کاربردی را پیدا و بر روی آنها تمرکز کنیم .

طراحی داخلی و بازسازی دفتر ویلیام گرانت در هاریانای هند سایر مقالات

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ارزان ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

در ادامه این مقالات امروز میخواهیم طراحی داخلی اداری یک ساختمان را نگاهی بیندازیم . این دفتر که در فضایی به مساحت 200 متر مربع طراحی شده است یکی از بر ترین پروژه های معماری در سال 2018 در کاربری اداری بوده است .

با یک دید کلی به فضای داخلی این دفتر اولین نکته ای که نظر بیننده را به خود جلب میکند وجود چهار محوطه دایره ای است که با چند سانتی متر اختلاف سطح از همکف فضاهای نشیمنی صمیمی و مجذوب نماینده بوجود آورده است که افراد میتوانند بصورت کاملا آزاد در این فضاها بر روی کاناپه های راحتی همراه با پشتی های راحت بنشینند و دور یک میز کارهایشان را انجام دهند.

معمار این پروژه در مورد بازسازی و تعمیرات ساختمان و این ایده میگوید که دیگر آن موقع که دفاتر بصورت فضاهایی خطی و با اتاق های کاری تکراری و خسته نماینده وجود داشت و مدیر در عظیمترین اتاق حضور داشت و میتوانست تمام کارمندان و اتاق ها را زیر نظر بگیرد ، گذشته است و الان زمان تغییر نموده است و برنامه ریزی فضاهای اداری هم تغییر نموده است . اکنون زمانه تعامل و گفتگو است . زمانه بحث و گفتگوکه همه افراد را در اداره برای ارائه ایده های خود درگیر کند . معماری و فضای داخلی با این مفهوم تکامل یافته است .

این دفتر که از فضاها و عملنمودهایی مجذوب نماینده تشکیل شده است فضایی سرزنده و شاد را برای کارمندان فراهم میکند .

شما در این دفتر هیچ اتاق کاری نمیبینید و همه فضاها مشارکتی و جمعی است .

پس از ورود به طراحی داخلی اداری این دفتر به دو بخش تقسیم میشود . فضای ایده پردازی که در بخش غربی دفتر است و فضای مکالمه که در بخش شرقی است . فضای ایده پردازی شامل بحث های رسمی و سخنرانی ها و ارائه ایده های افراد است که در 4 محیط دایره ای و در فضایی راحت و صمیمی اجرا میشود . اما فضای مکالمه که برای بحث های غیر رسمی است و یک کافه و یک کتابخانه دیواری که بصورت بسیار زیبایی به وسیله معمار طراحی شده است هم در این قسمت قرار گرفته است .

این فضای ایده پردازی ، احتیاج به اتاق های جلسات منزوی را از بین برده است . چهار منطقه نشیمنی که با ارتفاعی پایین تر از همکف توانسته است فضایی مجذوب نماینده را بوجود آورد که در بالای این قسمت ها چهار منبع نوری عظیم دایره ای قرار گرفته است . حضور پنجره های قدی روبروی این فضاها ، چشم انداز فضای شهری را روبروی چشم افراد قرار میدهد و نور طبیعی روز را برای آنان به ارمغان می آورد . هم چنین در بازسازی ساختمان این قسمت با قرار دادن دو پله ، سطحی پایین تر را به این بخش اضافه میکند که با قرار دادن میز ها و جایگاه هایی با ارتفاع کم و قرار دادن تشک هایی روی زمین توانسته است فضایی دیگر به سبک و سیاق فرهنگ هندی ها را ایجاد کند . هم چنین استفاده از متریال چوب برای کف این فضا علاوه بر ایجاد حس گرمایی و افزایش صمیمیت در محیط ، فضایی را بوجود می آورد که کارمندان میتوانند پا برهنه در این فضا راه بروند و اذیت نشوند . دیوار ها وسقف هم به رنگ سفید در آمده اند تا در ترکیب با چوب هارمونی فضایی مناسبی را ایجاد نمایند .

اما در قسمت شرقی که قسمت مکالمه و کافه هست با قرار دادن یک میز کاری چوبی طویل به همراه جایگاه های چوبی ، فضایی برای کارهای نیمه رسمی کارمندان فراهم نموده است . در کنار این میز و جایگاه های چوبی ، با قرار دادن میز و جایگاه های راحتی به رنگ آبی و قرمز ، فضایی برای استراحت و نوشیدن چای و قهوه و استفاده از کافه را برای کارمندان فراهم میکند . کف این فضا هم از دو قسمت تشکیل شده است . قسمتی که از میز و جایگاه چوبی برای کار تشکیل شده از متریال چوب روشن و قسمتی که برای میز و جایگاه های کافه تشکیل شده به رنگ آبی در آمده است . علاوه بر آن سقف این فضا هم چوبی است . این کار با این خاطر است که این دو منطقه شرقی و غربی را با الگوهای نورپردازی و سقفی مجزایی شکل بدهند .

منبع: هیرادانا
انتشار: 26 مرداد 1400 بروزرسانی: 26 مرداد 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1695

به "طراحی داخلی و بازسازی دفتر ویلیام گرانت در هاریانای هند سایر مقالات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی داخلی و بازسازی دفتر ویلیام گرانت در هاریانای هند سایر مقالات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید