ضریب اشغال هتل های فارس به 30 درصد رسیده است

به گزارش پسرک کامپیوتری، خبرنگاران/فارس سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس گفت که در شرایط کنونی و همه گیری بیماری کرونا ضریب اشغال هتل ها در این استان بسیار کم شده و به 30 درصد رسیده است.

ضریب اشغال هتل های فارس به 30 درصد رسیده است

جمشید معینی شنبه 11 اردیبهشت در کمیته تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها که در اداره کل میراث فرهنگی فارس برگزار گشت، گفت: صنعت گردشگری یک صنعت آسیب پذیر در حوادث است که در شرایط همه گیری بیماری کرونا نیز شدیداً خسارت دیده و به دلیل کم شدن سفرها، این حوزه آسیب های بسیاری را دیده است.

او با اشاره به نام گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان بنام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، ادامه داد: باید با بروز رسانی اطلاعات در حوزه گردشگری و بررسی های علمی، راهکارهای مناسبی برای جبران این خسارات پیدا کرد و با برنامه ریزی دقیق موجبات برون رفت از مسائل را فراهم آورد.

معینی تاکید کرد: باید برای رفع مسائل از راه های قانونی از جمله تشکیل کمیته تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اقدام کرد تا با رفع این موانع، رونق دوباره ای را در صنعت گردشگری ببینیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی فارس گفت: باید با تعریف برنامه های تفریحی سالم و ایده های جدید فرهنگی، مدت اقامت گردشگران در شیراز را افزایش دهیم.

او عنوان نمود: هرچند رکود در حوزه گردشگری را شاهد هستیم ولی باید نسبت به بازسازی و احیاء و توسعه فیزیکی تأسیسات و زیرساخت های گردشگری در استان، اقدام کنیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی فارس با اشاره به ضرورت تکمیل طرح های نیمه تمام گردشگری در استان، اظهار کرد: باید پروژه های نیمه تمام طبق برنامه زمان بندی به بهره برداری رسد، چراکه آینده ای روشنی برای صنعت گردشگری پس از اتمام کرونا در کشور پیش بینی می شود که استان فارس به عنوان یکی از قطب های مهم گردشگری کشور می تواند نقش بسزایی در این رونق داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1557

به "ضریب اشغال هتل های فارس به 30 درصد رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضریب اشغال هتل های فارس به 30 درصد رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید