شرکت نفت خسارت آلودگی نفتی سرخون را جبران می کند

به گزارش پسرک کامپیوتری، شرکت نفت جبران خسارت های کارشناسی آلودگی نفتی سرخون را متعهد می شود.

شرکت نفت خسارت آلودگی نفتی سرخون را جبران می کند

به گزارش از ، سیاوش اورنگی مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه اصفهان در نشست برررسی مسائل آلودگی نفتی سرخون شهرستان اردل که در محل استانداری چهارمحال و بختیاری برگزار شد گفت: این شرکت تنها خسارت هایی را در خصوص آلودگی نفتی سرخون متعهد می شود که بر اساس برآورد های یک تیم مشترک از کارشناسان 2 طرف باشد.

او اضافه کرد: خسارت هایی که در حال حاضر از سوی دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری برآورد شده باید از سوی یک تیم مشترک نیز ارزیابی شود و چنانچه خسارت هایی که برآورد می شود بر اساس کار کارشناسی باشد، شرکت نفت مکلف است این خسارت ها را در کوتاه ترین زمان پرداخت کند.

اورنگی اضافه کرد: به همین دلیل می طلبد تا فرصتی داده شود تیم مشترک از کارشناسان شرکت نفت و این استان تشکیل و نسبت به برآورد قطعی خسارت ها اقدام شود.

او ادامه داد: از سوی دیگر این شرکت از ابتدا این پیشنهاد را داده است تا مردم نسبت به پرورش ماهی و کشت برنج و محصولات کشاورزی اقدام کنند و سپس چنانچه آلودگی نفتی محصول در آزمایشات محرز شد آن زمان خسارت محصولات به مردم پرداخت می شود، اما این پیشنهاد تا به امروز از سوی مسئولان استان پذیرفته نشده است.

عطاءالله ابراهیمی رییس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست از وارد شدن 45 میلیارد و 800 میلیون تومان خسارت مستقیم و غیرمستقیم به بخش کشاورزی منطقه میانکوه خبر داد و گفت: این خسارت به مزارع گندم، باغات، شیلات، کلنی های زنبورعسل، دام و طیور و مزارع پرورش ماهی بوده است.

او اضافه کرد: این در حالی است که این خسارت ها مربوط به خسارت ها یک سال است و چنانچه آلودگی خاک رخ دهد تا سال های طولانی امکان زراعت و کشت در این منطقه وجود نخواهد داشت.

سهراب بهرامی قائم مقام شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری هم در این نشست با اشاره به تاثیر مخرب آلودگی نفتی بر منابع آبی منطقه میانکوه اردل گفت: چشمه سرخون که دو هزار لیتر بر ثانیه آبدهی داشت از مدار خارج شده است و چشمه دره دون نیز از دیگر منابع تامین کننده سال گذشته از مدار خارج شد و شرایط آبرسانی به این منطقه را با چالش جدی روبرو کرده است.

او اضافه کرد: 10 میلیارد تومان برای آب موقت در میانکوه خسارت وارد شده است و 84 میلیارد تومان خسارت نیز متوجه منابع آب پایدار این منطقه شده است.

بهرامی اضافه کرد: از آنجا که آب، برای مردم موضوع مهمی است و با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد می طلبد تا مسئولان شرکت نفت با خرید چاه در منطقه مشکل آب شرب مردم را تا حدی برطرف کنند.

ف

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1542

به "شرکت نفت خسارت آلودگی نفتی سرخون را جبران می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت نفت خسارت آلودگی نفتی سرخون را جبران می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید