سفر کردن بدون دانستن زبان

به گزارش پسرک کامپیوتری، برای برقراری ارتباط اگر زبان افراد را هم نمی دانید با لبخند از آن ها یاری بگیرید. من حاضرم قول بدهم که بارها و بارها شنیده اید که لبخند معجزه می نماید. این موهبت الهی چشمان شما را حتی درخشان تر نشان می دهد.

سفر کردن بدون دانستن زبان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات اقامت تحصیلی در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

گاهی اتفاق می افتد به کشور هایی سفر می کنیم که روی زبانشان حساس هستند و نمی خواهند از زبان دیگری برای صحبت کردن استفاده نمایند. مثل کشور ارمنستان که با شما در مطلب راهنمای سفر به ارمنستان در صفحه گردشگری مان صحبت کردیم و گفتیم در این کشورها نمی توانید خیلی روی دانش زبان بین المللی خود، انگلیسی، حساب کنید. خوب نمی گردد هم که برویم و کلی هزینه کنیم و زبان کشور مقصد را بیاموزیم. پس بهتر است راه های برقراری ارتباط هنگام سفر کردن را بیاموزیم. با پسرک کامپیوتری همراه باشید تا بدانید بدون زبان هم سفر ترسناک نیست.

 • خارجی بودنتان را پنهان نکنید

  اگر به جایی سفر کردید که بر فرض محال آنها زبان انگلیسی را بلد نیستند و یا خدایی نکرده شما بلد نیستید، ضروری است به شما بگویم که پنهان کردن این موضوع، نه امکان پذیر است و نه یاری چندانی به شما می نماید. بنابراین فقط آرامش خود را حفظ کنید و با لبخند از ساکنان مقصد یاری بگیرید. خواهید دید که چگونه مردم گردشگر پذیر به دلیل آرامش و برخورد شما برای یاری و برقراری ارتباط با شما کوشش می نمایند.

 • لبخند بزنید

  اصلاً می گویند سفر کردم که از یادم بری. اگر شما در سفر لبخند نزنید پس کجا بزنید؟ من حاضرم قول بدهم که بارها و بارها شنیده اید که لبخند معجزه می نماید. این موهبت الهی چشمان شما را حتی درخشان تر نشان می دهد. برای برقراری ارتباط اگر زبان افراد را هم نمی دانید با لبخند از آن ها یاری بگیرید. نگذارید استرس شما در چهره تان نمایان گردد. لبخند اولین راه برقراری ارتباط در سفر کردن است.

 • بعضی از عبارات کوتاه را فرا بگیرید

  اگر شما و یا اهالی کشور میزبان تان انگلیسی ندانید ولی مطمئناً هرچه از دوران تحصیلتان به یادتان مانده به یاریتان خواهد آمد. عبارات کوتاهی که اول کتاب های آموزشی زبان برای سلام و احوال پرسی کردن بود را به خاطر بیاورید. در این کویر ندانستن زبان حتی عبارات کوتاه به یاریتان خواهد آمد. حتی می توانید قبل از سفر چند جمله مانند: ممکن است من را هدایت کنید؟ یا مثلاً من میخوام به… بروم. می توانید نام هر مکانی را که می خواهید بروید در این جمله بگنجانید و یا در نهایت: من زبان شما را نمی دانم هم مناسب است.

 • مودب باشیم

  سفر کردن بسیار شیرین است و شیرین تر خواهد شد اگر همواره مودب باشیم. ممکن است بارها چیزی را به فرد و یا افرادی بگویید اما آن ها متوجه نشوند. اما حواستان باشد رفتار گستاخانه شما در این وضع اصلاً درست نخواهد بود نه برای شما و نه برای کشورتان. چون این شما هستید که زبانشان را نمی فهمید، آن ها که خودشان زبان شان را بلدند! زیر ذرّه بین هستید!

 • از کلمات بهره ببرید

  برای برقراری ارتباط در سفر کردن ، ممکن است شما نتوانید با دانش خود از زبان کشور میزبان، جمله با مفهومی بسازید و یا حتی زمان افعال را درست به کار ببرید. مهم نیست سردرگم نشوید از کلمات بهره ببرید. کلمه را که بگویید آن ها خودشان متوجه می شوند چه می خواهید. ممکن است به فرانسه رفته اید و می خواهید مثلاً باغ تویلری را ببینید. لازم نیست بگویید: ممکن است مرا به باغ تویلری هدایت کنید. می توانید مودبانه کلمه تویلری را بگویید. انها هدایت خواهند کرد.

 • تشکر کنید

  تشکر کردن جزء لاینفک سفر کردن است. حتی اگر همین یک کلمه را از زبان کشور میزبان بدانید، کلی کارتان را راه انداخته اید. این هم نشانه ادب شماست هم طرف مقابل را شرمسار می نماید تا بیشتر از تشکرتان شما را هدایت کند. به علاوه یاد دریافت ممنونم به هر زبانی، خودش کلی سرگرم نماینده است.

 • نقاشی بکشید

  در خصوص برقراری ارتباط به این روش خیلی ها پیروز بوده اند. بسیار ساده است و فقط کافی است بلد باشید نقاشی بکشید. از چیزی که می خواهید بخرید. جایی که می خواهید بروید. غذایی که می خواهید بخورید. حتی تصویر وسیله نقلیه ای که دنبال ایستگاهش می شد را هم می توانید طراحی کنید. آنها به سرعت پاسخ خواهند داد.

 • حواستان به چهره تان باشد

  اشاراتی که با چهره انجام می دهید در همه فرهنگ ها یکسان نیست و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد. پس در اینجا حواستان به چهره تان باشد یعنی چهره غمگین، شاد، متفکرانه، تمسخر آمیز، اخمو، بت و چیزهای دیگر همه و همه در چهره همه فرهنگ ها یکسان است. در نتیجه در برقراری ارتباط خوب است بیشتر فکر کنید تا احساساتی شوید.

 • عصبی باشید ولی داد نزنید

  ممکن است در سفر کردن به نقطه ای بارها قیمت چیزی را بپرسید و فروشنده متوجه نگردد. غذایی بخواهید و گارسن متوجه نگردد. مسیری را بخواهید بروید و راننده متوجه نگردد و یا حتی سوالی ساده را افراد نتوانند جواب بدهند. معلوم است که شما کلافه و یا عصبانی خواهید شد. اما مهم این است که حتی وقتی عصبی هستید با داد زدن نخواهید چیزی را به کسی بفهمانید. از ادب به دور است و تن صدای شما در استفاده از هدایت دیگران تاثیری ندارد.

 • از زبان بدن بهره ببرید

  من فکر می کنم این مهمترین بخش کار است. بادی لنگوئج در همه کشورها و در همه حرفه و در همه نوع برقراری ارتباط بسیار حائز اهمیت است. زبان بدن برای تشکر برای پرسیدن قیمت، برای اشاره به جایی و برای نشان دادن خیلی چیزها مناسب است. فقط خیلی از پانتومیم استفاده نکنید. چون اگر مردم ان کشور هم حدس بزنند شما متوجه نخواهید شد.

 • از گوگل ترنسلیت بهره ببرید

  گوگل ترنسلیت همواره و همه جا بهترین وسیله برقراری ارتباط با افراد خارجی زبان است. لازم نیست حتماً شما در حال سفر کردن باشید و یا توریستی را ناگهان در خیابان های شهرتان در حال درخواست یاری ببینید تا از این ابزار بهره ببرید. از نظرم برای برقراری ارتباط با هرکس در هر نقطه از جهان می توانید از گوگل ترنسلیت یاری بگیرید. فقط ممکن است یک روز وقت شما را بگیرد تا از نحوه کار کردن با آن آگاه شده و جملاتتان را، ولو دست و پا شکسته به دیگران انتقال دهید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 587

به "سفر کردن بدون دانستن زبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر کردن بدون دانستن زبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید