ساختمان موزه های کشور ایمنی کافی را ندارند

به گزارش پسرک کامپیوتری، ساختمان موزه های کشور

مدیر کل موزه های کشور با تاکید بر اینکه مخازن نگهداری اشیاء موزه ای در مکان هایی با ایمنی کافی قرار دارند اعلام نمود که بعضی از ساختمان موزه های کشور ایمنی لازم و کافی را ندارند. بر اساس گزارش ایرنا محمد رضا کارگر، مدیر کل موزه های کشور اعلام نمود: بیشتر بناها و ساختمان موزه های کشور مکان یابی شده و در مناطقی ساخته شده اند که کمترین میزان آسیب را در برابر بلایای طبیعی داشته باشند اما بعضی از موزه های کشور مانند کاخ گلستان به دلیل قدمت تاریخی آن ها احتمالا مقاومت کمتری خواهند داشت. با خبرنگاران همراه باشید تا در خصوص خبر نداشتن ایمنی کافی بعضی از ساختمان موزه های کشور بیشتر بخوانیم.

ساختمان موزه های کشور ایمنی کافی را ندارند

جهت دریافت خدمات ساخت آلاچیق چوبی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

محمدرضا کارگر اضافه نمود: علاوه بر اینکه بعضی از ساختمان های موزه های کشور ایمنی لازم و کافی را ندارند اما کوشش بر این بوده که مخازن موزه ها در مکان هایی ایمن بنا شده و همچنین مقررات مشخصی برای جابجایی اشیا در هنگام بروز حوادث وجود دارد. وی گفت: نحوه چیدمان اشیا تاریخی نیز به گونه ای است که در مواقع اضطراری و هنگام احتیاج به جابجایی آنها و انتقال به مکان های ایمن این کار به راحتی انجام گیرد. کارگر اضافه نمود که خوشبختانه با توجه به اقدامات پیشگیرانه ای که در نظر گرفته شده بود، بارندگی ها و سیل اخیر هیچ گونه خسارتی را به ساختمان موزه های کشور و یا خود آن ها وارد نکرده است.

وی توضیح داد: با توجه به حجم بارندگی های اخیر و گستردگی آن ها و همچنین جاری شدن سیل، برای رعایت موارد احتیاطی بعضی از مخازن موزه ها تخلیه و یا جابه جا شدند تا در صورت نفوذ آب به آن ها آثار تاریخی آسیب نبیند. کارگر یادآور شد که اداره کل میراث فرهنگی استان های درگیر سیل با ایجاد سیل بند و با استفاده از گونی های شن و ماسه مانع از نفوذ آب به موزه های این استان ها شدند. از طرف دیگر بعضی از موزه ها هم برای جلوگیری از بروز خسارات احتمالی در زمان جاری شدن سیل تعطیل شده تا امکان اجرای اقدامات پیشگیرانه و جا به جایی ها برای آن ها وجود داشته باشد.

محمدرضا کارگر، مدیرکل امور موزه های کشور اضافه نمود: بعضی از اماکن تاریخی مانند قلعه فلک الافلاک خرم آباد که به عنوان موزه نیز استفاده می شدند همچنان تعطیل بوده که به پس از انجام امور کارشناسی و تکمیل آنالیز های کافی این موزه نیز بازگشایی خواهد شد. وی گفت: تمام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از نفوذ آب و خسارت سیل به ساختمان موزه های کشور در استان های خوزستان، کرمانشاه و لرستان به طور کامل اجرا شده است و نگهداری و حفاظت از آثار تاریخی در اولویت برنامه های اداره کل میراث فرهنگی استان ها و اداره کل موزه ها واقع شده است.

منبع: الی گشت
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 784

به "ساختمان موزه های کشور ایمنی کافی را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساختمان موزه های کشور ایمنی کافی را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید