ریاض میزبان دانشگاههای مدرن عربستان

به گزارش پسرک کامپیوتری، حاکمان عربستان سعودی در سالهای اخیر توجه ویژه ای به مسئله آموزش و خصوصا تاسیس دانشگاههای مدرن دارند.

ریاض میزبان دانشگاههای مدرن عربستان

در 40 سال گذشته تعداد دانشجویان از هفت هزار به یک میلیون رسیده است. ریاض میزبان بهترین دانشگاههای عربستان سعودی است. دانشگاههایی که بیشترا جزو املاک خانواده پادشاهی عربستان سعودی هستند.

مبالغ هنگفت و قابل توجهی در ریاض برای ساخت دانشگاهها هزینه شده است. دانشگاه امیر سلطان اولین دانشگاهی است که تنها بدلیل درآمدهای صرف مالی ساخته نشده است. تمام بودجه دانشگاه صرف دانشجویان، کادر دانشگاه و استادان می شود.

تعداد دانشجویان دانشگاه سلطان بسیار کمتر از دیگر دانشگاههای کشور است. نزدیک به 4000 نفر در این دانشگاه تحصیل می کنند که بیشتر آنها را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.

رشته های مهندسی، علوم محض، معماری و طراحی داخلی بزبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شوند. این دانشگاه در ارتباط مستقیم با شرکتهای بزرگ قرار گرفته است.

نکته جالب توجه این دانشگاه این است که بسکمک از زنان می توانند در رشته هایی تحصیل کنند که پیشتر پیروز نمی شدند.

یکی از دانشجویان معماری می گوید: سالهایی که در این دانشگاه گذرانده ام من را تبدیل به انسان امروز کرده است. اینجا، یاد گرفته ام صدای خودم را در جامعه بلند کنم، روباط اجتماعی بهتری در جامعه داشته باشم. مستقل باشم و برای رسیدن به اهدافم صبور. تغییرات زیادی در این دانشگاه کرده ام.

در سال 2006 این دانشگاه اولین دانشگاهی بود که برای دختران رشته حقوق ایجاد کرد. بسکمک از آنها فارغ التحصیلان دیروز وکلای امروز عربستان سعودی اما کسی نمی داند آیا براحتی اجاز کار پیدا می کنند یا نه؟

به موازات تحصیلات، دانشجویان در بحثههای مهم جامعه شرکت می کنند. این موضوع کمک زیادی به روابط اجتماعی آنها می کند. ورزش بخش مهم دیگری است که دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار داده است. همه دانشجویان ناگزیر باید 3 رشته ورزشی را دنبال کنند و امتحان بدهند.

چالشهای ورزشی به دانشجویان کمک می کند تا درآینده پیروز باشند و کارشان را جدی تر بگیرند.

منبع: یورونیوز
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1658

به "ریاض میزبان دانشگاههای مدرن عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاض میزبان دانشگاههای مدرن عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید