رئیس سازمان جهانی بهداشت: درباره کورونا همه سناریوها روی میز است

به گزارش پسرک کامپیوتری، گرچه بر اساس آخرین داده ها به نظر می رسد موارد جدید عفونت با ویروس کورونا در چین رو به کاهش است، اما رئیس سازمان جهانی بهداشت می گوید از لحاظ سیر تحول این همه گیری همه سناریوها روی میز است.

رئیس سازمان جهانی بهداشت: درباره کورونا همه سناریوها روی میز است

به گزارش پسرک کامپیوتری به نقل از رویترز تدروس آدهانوم قبرسیوس، مدیرکل سازمان دنیای بهداشت روز دوشنبه 17 فوریه (28 بهمن) در یک کنفرانس خبری گفت یک مقاله منتشر شده دانشمندان چینی درباره 44000 مورد تایید شده بینش هایی درباره طیف سنی افراد دچار عفونت، شدت بیماری و میزان مرگ ومیر به دست می دهد.

او به پسرک کامپیوتری گفت: به نظر می رسد این داده ها کاهشی در موارد جدید بیماری را نشان می دهند. البته این فرایند را باید با احتیاط بسیار تفسیر کرد. فرایندها ممکن است با دچار شدن جمعیت های جدید تغییر نمایند.

او اضافه کرد: هنوز خیلی زود است بگوییم این کاهش گزارش شده تداوم خواهد داشت یا نه. همه سناریوها هنوز روی میز است.

چین تا به حال 70635 مورد بیماری ناشی از ویروس کورونای جدید (کوید-19) از جمله 1772 مرگ را گزارش نموده است. چین در 24 ساعت گذشته 2051 مورد جدید

بیماری، شامل موارد ثابت شده در آزمایشگاه و موارد بر اساس مشاهده بالینی (معمولا اسکن قفسه سینه) گزارش نموده است.

به گفته تدروس کمتر از 700 مورد عفونت با ویروس کورونا بوسیله 25 کشور دیگر دنیا گزارش شده است.دکتر مایک رایان، رئیس برنامه شرایط های اضطراری سازمان دنیای بهداشت گفت: مسئله این است که آیا ما شاهد سرایت قابل توجه ویروس در اجتماعات خارج از چین هستیم یا نه و در حال حاضر ما چنین پدیده ای را مشاهده نمی کنیم.

او با اشاره به شرایط چین گفت میزان حمله ویروس حتی در مرکز شیوع بیماری در شهر ووهان و ایالت هوبی در اطراف آن حدود 4 در 100000 است.

رایان گفت: این شیوعی جدی است و بالقوه ممکن است رشد کند. اما باید این شیوع را با شمار افراد مبتلا به آن هم بسنجیم. این همه گیری در خارج از ایالت هوبی، شمار بسیار بسیار کمی از افراد را مبتلا نموده است.

با این وجود به گفته رایان، چیزی به نام خطر صفر وجود ندارد و خواهان تصمیم گیری اساسی درباره کشتی های گردشی و اتکا به شواهد محکم شد.

تدروس گفت: اقدامات باید متناسب با موقعیت باشد، بر اساس علوم بهداشت عمومی و شواهد. اقدامات بدون قید و شرط کمکی نمی نمایند.

  • کشتی دایاموند پرینسس در قرنطینه کورونا

کشتی گردشی قرنطینه شده دایاموند پرینسس با 3700 مسافر است که در بندر یوکوهامای ژاپن پهلو گرفته است، با 400 مورد مثبت عفونت با ویروس کورونا حامل بزرگترین خوشه موارد بیماری در خارج از چین است.

دکتر سیلوی بریاند، رئیس بخش آمادگی خطرات عفونت های دنیای در سازمان دنیای بهداشت گفت این سازمان از نزدیک با مقامات ژاپنی و افسر ارشد پزشکی کشتی از موارد عفونت و تخلیه مسافران همکاری دارد.

بیش از 300 نفر از مسافران آمریکایی این کشتی گردشی از جمله 14 نفر که آزمایش شان از لحاظ ویروس کورونا مثبت شده بود، روز با دو هواپیما به آمریکا بازگردانده شدند. این افراد که 14 روز را در کشتی در قرنطینه بوده اند، باید 14 روز دیگر را هم در یک پایگاه نظامی آمریکا در قرنطینه بمانند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 716

به "رئیس سازمان جهانی بهداشت: درباره کورونا همه سناریوها روی میز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان جهانی بهداشت: درباره کورونا همه سناریوها روی میز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید