ده فایده ی آب خیار برای سلامتی

به گزارش پسرک کامپیوتری، آب خیار یک اشتیاق تازه است به ویژه برای کسانی که با کلمه سلامتی زندگی می کنند! آن نه تنها یک جایگزین طبیعی عالی برای نوشیدنی های گازدار، شیمیایی و مملو از کالری است بلکه شامل ویتامین ها و مواد معدنی بی نهایتی است

ده فایده ی آب خیار برای سلامتی

مترجم: حمید وثیق زاده انصاری

منبع:راسخون

آب خیار یک اشتیاق تازه است به ویژه برای کسانی که با کلمه سلامتی زندگی می کنند! آن نه تنها یک جایگزین طبیعی عالی برای نوشیدنی های گازدار، شیمیایی و مملو از کالری است بلکه شامل ویتامین ها و مواد معدنی بی نهایتی است که می توانند به طور متعددی به شما کمک کنند. این مقاله اطلاعاتی راجع به 10 فایده آب خیار برای سلامتی را برای شما فراهم کرده است و هم چنین به شما می گوید که چگونه این معجون را خودتان در خانه حاضر بکنید.

دستور العمل فوری آب خیار!

برای این که خیار بیشترین طعم و مزه را به نوشیدنی شما بدهد یک تکه بریده از خیار را به مدت یک شب در 2 پیمانه یک لیتری آب سرد خیس کنید. صبح روز بعد، تکه های خیس شده را با تکه های بریده تازه جایگزین کنید و از نوشیدنی خود در طول روز لذت ببرید. برای این که مزه آن بهتر شود می توانید نعناع و لیمو به آن اضافه کنید تا مزه آن برجسته شود.

چه کسی فکر می کرد که خیار علاوه بر این که یک خنک کننده عالی برای چشمها و یک جزء تشکیل دهنده غنی از فیبر در سالادهای ما است می تواند خیلی مقوی و سالم باشد؟ از هر گوشه این میوه استوانه ای سبز با طراوت، سلامتی تراوش می کند. شما برای سالاد آن را برش می دهید و یا برای آب میوه گیری آن را خرد می کنید، آن را روی پوست خود قرار دهید و یا آن را می خورید، به هر حال آن زمینه را برای بدن شما فراهم می کند و هیچ راهی وجود ندارد که این میوه شما را ناامید بکند.

خوب، ما قبلاً در مورد روش های مختلفی که شما می توانید با استفاده از آنها از فواید عالی این میوه بهره مند شوید به حد کافی بحث کردیم که یکی از آنها نوشیدن آن است! ما قبلاً به شما گفتیم که چگونه آب خیار بسازید و حال به شما می گوییم که چرا آن را بسازید. شما حتماً در مورد آن خیلی شنیده اید. مجله های سلامتی، وب سایت ها و وبلاگهای متعدد در مورد فواید مختلف آن صحبت می کنند. پس چرا ما باید عقب بمانیم؟

10 فایده شگفت انگیز نوشیدن آب خیار :

پزشک تان حتماً به شما توصیه کرده است که تا جایی که ممکن است بشقاب خود را با سبزیجات پر کنید. حال، آنها به شما پیشنهاد می کنند که لیوان خود را هم همچون بشقاب با آنها پر کنید! آب ضروری ترین آشامیدنی است که شما می توانید بدن خود را با آن تغذیه کنید. واقعیت این است که بیش از 60 درصد از بدن ما از آب تشکیل یافته است که این برای پر رنگ کردن اهمیت نوشیدن آن در زندگانی ما کافی است. اگر چه امروزه نوشابه ها جایگزین این منبع مغذی اصلی شده اند ولی ما دلایل کافی داریم تا به روشهای طبیعی برای زنده ماندن متوسل بشویم.

برای بیشتر مردم سخت است که اندازه آب لازم را هر روز بیاشامند. برخی از مردم خیلی احساس تشنگی نمی کنند و برخی ها هم اصلاً دوست ندارند چیزی بی مزه را بیاشامند. خوب، واقعیت این است که هر چیز طعم دار همیشه می تواند تشنگی فرد را افزایش دهد و هم چنین مصرف اندازه آبی را که لازم است آسان تر می سازد - که در حدود 2 لیتر در روز است! مزه با طراوت، خنک کننده و روان خیار همه این کارها را انجام می دهد و باعث می شود که فاصله بین مایع سالم و دهان شما را پوشش دهد. به هر حال، شما بعد از یاد گرفتن این که این معجون چه کاری می تواند برای سلامتی شما به روش یقیناً خوبی انجام دهد بیشتر ترغیب خواهید شد.

1. این نوشیدنی کاهنده وزن است.

در دنیای مملو از کربو هیدرات و تأثیر پذیر از چربی امروز، که در آن مواد بی مصرف بر مواد آلی غلبه کرده است چه کسی به یک روش ایمن برای کاهش وزن نیاز ندارد؟ اگر شما سخت در حال تلاش هستید که از مصرف نوشیدنی های شیمیایی طعم دار رها شوید و به آب ساده قدیمی که هنوز هم خوب است بچسبید پس آب خیار را امتحان کنید. پژوهشی که از طریق مدرسه سلامت عمومی هاروارد انجام شد نشان می دهد که وقتی شما نوشابه و یا آب میوه طعم دار خود را با یک لیوان آب خیار جایگزین می کنید 150 کالری از کالری را که جذب می کنید کاهش می دهید! به این معنی است که یک تغییر ساده بدون زحمت باعث می شود که در حدود 15 پوند در هر سال وزن کم کنید! بنابراین منتظر چه هستید؟

2. یک تسکین عالی برای سردرد است.

تعطیلات تمام می شود و هفته شروع می شود! متأسفانه بیشتر ما هنوز سردرد وحشتناکی داریم که نشان می دهد ما کار اداره را در خانه انجام داده ایم! اگر این، تعهد شما است پس فقط اندازهی آب خیار درست کنید - می دانیم که درست کردن آن زمان خیلی زیادی طول نمی کشد - و آن را بیاشامید. خیار شامل مقادیر زیادی ویتامین و الکترولیت برای رهایی شما از سردرد است.

3. آن نوشیدنی طبیعی ضد پیری برای شما است.

صدها و یا حتی میلیون ها تومان پول خرج می کنید تا پوست خود را با طراوت و جوان نگه دارید؟ خوب، اندازهی آب خیار به رژیم روزانه خود اضافه کنید و ببینید که پوست تان دوباره احساس طراوت می کند. خیار شامل مواد مغذی است که پوست تان برای مبارزه با رادیکالهای آزاد و آسیب ها به آنها نیاز دارد. آن ویتامین C دارد که برای جوان نگه داشتن پوست تان عالی است و به گونه گوشتالوی شما پوست زنده و با طراوت می دهد. طبق Livestrong ، یک فنجان خیار بریده شده شامل 8ر3 میلی گرم ویتامین C است.

4. آن ترمیم کننده و تقویت کننده است.

ویتامین C پوست را سالم نگه می دارد چون آن به ترمیم کمک می کنند که فقط مختص پوست نیست! هم چنین پوست خیار یک عامل ترمیم کنندگی دیگری به نام ویتامین K دارد. این ویتامین به ترمیم آسیب ها کمک می کند و گردش خون سالم در بدن را تقویت می کند. همان طور که همه ما می دانیم جریان خون به تأمین اکسیژن برای قسمت های مختلف بدن کمک می کند وبدن ما را سالم و کارآمد نگه می دارد. این نوشیدنی هم چنین شامل ویتامین A و B است که تقویت سیستم ایمنی بدن را ممکن می سازند و به شما کمک می کنند که سالم و با طراوت بمانید.

5. آن به شما کمک خواهد کرد که با سرطان مقابله کنید.

گفته می شود که خیار مکمل رژیم غذایی و طبیعی عالی به ویژه برای مقابله با سرطان است. این به دلیل حضور لاریسیر سینول، پینور سینول و سکویسو لاریسیر سینول است که همان طور که تحقیق نشان می دهد در کاهش خطر توسعه چنین بیماری، نقش حیاتی دارند.

6. سلامتی استخوان را افزایش می دهد.

دلیل این که این میوه برای استخوان ها عالی است به دلیل حضور ویتامین K است. گفته می شود که ویتامین K پروتئین هایی را فعال می کند که بافت استخوانی سالم را شکل می دهند. نه تنها این، گفته می شود که آب خیار هم چنین می تواند سلامت مفصلی را تقویت کند و علایم دردناک بیماری های استخوانی همچون ورم مفاصل و نقرس را به خاطر حضور ترکیب سیلیکا، تسکین دهد.

7. با تنفس بد خدا حافظی بکنید.

چه تعداد آدامس، روزانه می جوید تا خود را از شرمندگی تنفس بد حفظ کنید؟ حیف، اینجا راهی برای رها شدن از شر این بوی آزار دهنده و دردسر ساز آورده شده است. وقتی نوشیدنی خود را می نوشید فقط برشی از خیار را به مدت 45 ثانیه به سقف دهان خود بچسبانید. خیار شامل مواد گیاهی شیمیایی است که به رها شدن شما از شر تنفس بد کمک می کنند. عصاره این میوه هم در بهبود بیماری های لثه دندان موثر است. در برخی موارد، تنفس بد به مسائل گوارشی هم مرتبط است و خیار در ممکن ساختن هضم روان در بدن بسیار کار ساز است.

8. برای مقابله با مسائل قلبی، کلسترول، چاقی و دیابت مفید است.

همان طور که قبلاً بحث کردیم، این آشامیدنی کالری خیلی کمی دارد؛ بعد از این که شما یک خیار کامل را درون آن بگذارید کمتر از 50 کالری دارد. اگر برش های خیار را از آن کم کنید، آن کمتر از 5 کالری دارد. این باعث می شود که آن یک نوشیدنی عالی برای کاهش وزن شود. چاقی هم چنین به کلسترول، مسائل قلبی و دیابت مرتبط است که به این معنی است که با این نوشیدنی می توان از تمام این مسائل سلامتی برحذر بود. هم چنین علاوه بر داشتن کمترین کالری، خیار شامل استرول است که به کاهش کلسترول بد در بدن کمک می کند. خیار هم چنین به داشتن هورمونی معروف است که به ترشح انسولین لوز المعده کمک می کند. افزون بر این، این نعمت سبز طبیعت شامل پتاسیم است که به کنترل فشار خون و منظم کردن عملکرد درست قلب کمک می کند.

9. عملکرد روان و هموار بدن را ممکن می سازد.

چیزی که این نوشیدنی را عالی می سازد این واقعیت است که شما آب و برخی مواد مغذی عالی را مصرف می کنید که نوشیدنی را تشکیل داده اند! آب، اکسیژن لازم را برای بافت ها فراهم می کند و چون آن پتاسیم دارد عملکرد درست سلولها و ماهیچه ها را هم برمی انگیزد. هم چنین گفته می شود که خیار به کاهش سطح اسید اوره کمک می کند در نتیجه سلامت کلیه ها را هم حفظ می کند. برخی منابع هم اعلام می کنند که مصرف طولانی مدت آب خیار می تواند به حل کردن سنگ کلیه ها کمک کند. این به دلیل این است که آن خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی دارد که خارج شدن سموم از بدن را ممکن می سازد. آب موجود در میوه، هر سلول بدن را دوباره پر می کند و عملکرد روان و هموار کل بدن را ممکن می سازد.

10. مراقبت از مو، ناخن ها و پوست شما

ما قبلاً بحث کرده ایم که چگونه این نوشیدنی حیرت آور به حفظ نرمی و درخشندگی پوست شما کمک می کند؛ تمام آن به صورت مرطوب می ماند. اما، این نوشیدنی هم چنین می تواند برای ارتقای سلامتی مو و ناخن های شما هم کارساز باشد. گفته می شود که حضور سیلیس و گوگرد در این میوه برای تقویت رشد مو مفید است. ترکیب سیلیکا هم به خاطر موثر بودن در درمان تردی ناخن ها معروف است. اگر این مسئله ای است که ناخن های شما با آن روبه رو هستند پس این نوشیدنی قطعاً برای شما است.

اینها 10 دلیلی بودند که شما باید نوشابه خود را با این نوشیدنی طبیعی و با طراوت تعویض کنید. احساسات شما تازه خواهند شد، مزه شما عاشق آن خواهد شد، تنفس شما آن را در آغوش خواهد کشید و بدن تان از آن منفعت زیادی خواهد برد. شما می توانید از دستور العمل قدیمی که درست در ابتدای این مقاله ذکر شد استفاده بکنید و یا می توانید با افزودن دیگر ترکیبات سالم مثل آب هویج، آب اسفناج و یا شاید آب پرتقال گرفته شده تازه کمی انرژی به آن بیفزایید. آفرین به سلامتی!

تذکر : این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و نباید به نام جای گزینی برای توصیه متخصص در نظر گرفته شود.

منبع: راسخون
انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1759

به "ده فایده ی آب خیار برای سلامتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ده فایده ی آب خیار برای سلامتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید