دستگیری زنی میانسال در تهران، با 40 فقره کلاهبرداری به وسیله جعل رسید پرداخت بانکی

به گزارش پسرک کامپیوتری، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران عظیم از دستگیری کلاهبردار حرفه ای که زنی میانسال است، با کشف 40 فقره کلاهبرداری اطلاع داد و گفت: متهم با جعل رسید پرداخت بانکی از فروشندگان سایت های اینترنتی کلاهبرداری می کرد.

دستگیری زنی میانسال در تهران، با 40 فقره کلاهبرداری به وسیله جعل رسید پرداخت بانکی

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، بر اساس اعلام پلیس تهران عظیم، سرهنگ علی عزیزخانی روز یکشنبه در این باره گفت: اوایل مهرماه پرونده ای با موضوع کلاهبرداری در شعبه پنجم دادسرای ناحیه 10 تهران تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پایگاه هشتم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی اضافه کرد: محتویات پرونده نشان از این داشت، شاکی یک دستگاه گوشی موبایل A10 را به مبلغ 3 میلیون تومان برای فروش در فضای مجازی آگهی نموده است و زنی میانسال به عنوان خریدار با وی تماس گرفته و پس از هماهنگی برای بازدید گوشی به محل قرار مراجعه و مبلغ خرید را به وسیله اپلیکیشن های بانکی پرداخت می نماید و رسید آن را به شاکی نشان می دهد. شاکی هم گوشی را به او تحویل می دهد و پس از مدتی متوجه می گردد هیچ وجهی به حسابش واریز نشده و تصویر اپلیکیشن پرداخت، جعلی بوده است.

این مقام انتظامی بیان داشت: تیمی از کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پایگاه مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند و پیروز شدند در تحقیقات پلیسی، هویت متهم به نام مریم دارای سوابق مختلف کیفری را شناسایی نمایند که تعیین شد متهم اکنون تحت تعقیب کارآگاهان پایگاه های دوم و سوم پلیس آگاهی به جرم کلاهبرداری است.

مریم سه بار به جرم سرقت مسلحانه، زورگیری و دزدی از اماکن دستگیر شده بود

عزیزخانی با این شرح که مریم پیش تر به جرم سرقت مسلحانه در سال 90 ، سرقت بعنف (زورگیری) در سال 95 و سرقت اماکن در سال 97 دستگیر شده بود، اضافه کرد: مخفیگاه متهم در حوالی خیابان جیحون شناسایی و نتیجه تحقیقات صورت گرفته به مرجع قضائی منعکس شد.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی توضیح داد: متهم با دستور قضائی در مخفیگاهش دستگیر شد و پس از انتقال به پایگاه هشتم به 40 فقره کلاهبرداری به شیوه جعل رسید پرداخت بانکی اعتراف کرد.

این مقام انتظامی توضیح داد: تا به امروز 16 تن از مال باختگان شناسایی شده اند و با دستور قضائی متهم برای کشف جزئیات پرونده و تکمیل پرونده در اختیار پایگاه هشتم قرار گرفته است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1225

به "دستگیری زنی میانسال در تهران، با 40 فقره کلاهبرداری به وسیله جعل رسید پرداخت بانکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری زنی میانسال در تهران، با 40 فقره کلاهبرداری به وسیله جعل رسید پرداخت بانکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید