در صورت داشتن ازدواج بدون رابطه جنسی چه باید کرد؟

به گزارش پسرک کامپیوتری، هیچ کس نمی خواهد اعتراف کند که در یک ازدواج بدون رابطه جنسی قرار گرفته است اما واقعیت این است که حدود 20٪ از زوجین می گویند که کمتر از یک بار در ماه رابطه جنسی دارند. اگرچه تعداد دفعاتی که شما به یک رابطه جنسی نیاز دارید، قطعی نیست اما عدم رابطه جنسی از طرف یک نفر می تواند منجر به خیانت گردد.

در صورت داشتن ازدواج بدون رابطه جنسی چه باید کرد؟

بنابراین اگر شما و همسرتان رابطه جنسی ندارید چه کاری باید انجام دهید؟ کنجکاوی در این مهم است زیرا احیای مجدد آن نیاز به ریشه یابی مشکل دارد.

چرا زوج های متاهل رابطه جنسی ندارند

عدم رابطه جنسی زناشویی می تواند به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر ربط داشته باشد:

  • میل جنسی کم
  • عدم ارتباط عاطفی
  • ارتباط ضعیف
  • مسائل پزشکی مانند داروهایی که باعث کاهش میل جنسی به عنوان یک عارضه جانبی می شوند.
  • معلولیت
  • شرایط بهداشت روانی
  • فرزندان
  • فاکتورهای مرتبط با سن مانند هورمون ها و جریانانتی در مراحل مختلف زندگی
  • خشم حل نشده

بعداً، به همراه انواع مختلف ازدواج های بدون رابطه جنسی و مسائل رایج که با قطع رابطه زوجین متاهل به وجود می آیند، این مسائل را با جزئیات بیشتری بیان خواهیم کرد.

ابتدا، مهم است درک کنیم که احیای مجدد رابطه جنسی ممکن است، به ویژه هنگامی که زوجین مایل به یاری حرفه ای باشند.

امیدواری برای ازدواج بدون رابطه جنسی

در بسیاری از موقعیت ها، رابطه جنسی همچنان یک موضوع تابو است اما در ازدواج، حفظ این موضوع برای بحث لازم است. در مصاحبه ای با هافینگتون پست، کیمبرلی رزنیک اندرسون، درمانگر رابطه جنسی توضیح داد که زوجین تمایل دارند در سکوت با هم تبانی نمایند و از کنار آمدن با احساساتی که به عدم رابطه جنسی آنها یاری نموده است، خودداری می نمایند.

هیچگونه شرمساری برای دستیابی به یاری برای ترمیم زندگی جنسی ناقص شما شرم آور نخواهد بود. همانطور که ونسا مارین درمانگر رابطه جنسی به هافینگتون پست گفت، بسیار مفید است که کسی در آنجا باشد تا شما را به وسیله این بحث های حساس هدایت کند و به شما راهکارهای تعیینی برای بهبود زندگی جنسی تان بدهد. مارین اضافه می نماید، هنگامی که به یک مکان تاریک در روابط خود رسیدید، سخت است که به تنهایی از پس آن برآیید. توانایی درخواست یاری نشانه عظیمی از قدرت است.

انواع ازدواج های بدون رابطه جنسی

آنچه که یک زوج را راضی می نماید ممکن است برای زوج دیگری مفید نباشد، تجویز مقدار یا نوع خاصی از رابطه جنسی برای زوج های متاهل تقریباً غیرممکن است. با این حال، مطالعات نشان می دهد که زوجینی که کمتر از 10 بار در هفته فعالیت جنسی انجام می دهند، میزان شادی کمتری نسبت به کسانی دارند که بیشتر رابطه جنسی دارند. در زیر چهار نوع ازدواج بدون رابطه جنسی را توضیح می دهیم. سیاری از توصیفات یا همه این موارد ممکن است برای شما و شریک زندگی تان صدق کند:

رابطه کم یا بدون رابطه. بسیاری از زوجین از رابطه خودداری می نمایند اما همچنان به فعالیت جنسی مشغول هستند. در حالی که برخی از افراد این برخوردها را رابطه جنسی می دانند، برخی دیگر ازدواج های آنها را به دلیل نداشتن مقاربت، بدون رابطه جنسی می دانند.

اگر یک شریک زندگی در حال بهبودی از رابطه ای دیگر باشد یا در رابطه جنسی تجربه کافی نداشته باشد و سعی کند کار را تمام کند، این می تواند یک مشکل باشد. همچنین اگر یکی از زوجین قبلاً روابط دگرجنس گرایانه داشته باشد و در اولین رابطه جنسی فعال جنسیتی خود باشد، این رابطه شامل انواع صمیمیت جسمی متفاوت از آنچه که قبلاً عادت نموده اند نیز می گردد.

شرایط شما مهم نیست، نگاه به رابطه جنسی با ذهن بازتر می تواند به شما یاری کند تا از روابط خود بیشتر بهره ببرید.

صمیمیت جنسی کم یا بدون آن. عدم صمیمیت جنسی می تواند در ازدواج مشکل ایجاد کند. اگر اشتیاق و صمیمیت وجود نداشته باشد، ممکن است شریک زندگی خود را به جای یک همسر دوست داشتنی و دلسوز، به عنوان یک دوست، هم اتاقی یا همراه خود ببینید.

صمیمیت جنسی شامل یک رابطه عاطفی است که می تواند زندگی جنسی یک زن و شوهر را غنی کند. روابط زمانی برقرار می گردد که صمیمیت وجود داشته باشد. این نیز مکان خوبی برای اشاره به یک موضوع در سراسر این مقاله است: رابطه جنسی و صمیمیت یک چیز نیستند. رابطه جنسی در یک رابطه عاشقانه باید صمیمی باشد اما صمیمیت بدون رابطه جنسی و رابطه جنسی بدون صمیمیت هر دو امکان پذیر است.

علاقه جنسی کم یا بدون آن. برخی از افراد متاهل یا زوجین تمایلی به انجام رابطه جنسی ندارند. در بسیاری از موارد، یک شریک فاقد این تمایل است در حالی که دیگری صمیمیت جنسی بیشتری می خواهد. تقریباً یک سوم زنان در سنین 18 تا 59 سال علاقه خود را به رابطه جنسی از دست می دهند و حدود 15٪ از مردان از بین رفتن علاقه خود را گزارش می دهند. توجه به این نکته مهم است که مردان احتمالاً کمتر عدم احساس میل جنسی را گزارش می نمایند، زیرا میل جنسی مردان اغلب به مردانگی شان گره خورده است.

رابطه جنسی با کیفیت پایین. مسائل جنسی در ازدواج همواره مربوط به تکرار یا علاقه نیست، بلکه کیفیت برخوردهای جنسی است. برای برخی از افراد متاهل، رابطه جنسی با کسل نمایندگی و یا مکانیکی شدن آن هیجان خود را از دست می دهد. رابطه جنسی با کیفیت پایین می تواند زندگی جنسی زن و شوهر را به همان اندازه که هیچ رابطه جنسی ندارند تحت تأثیر قرار دهد. برقراری ارتباط در خصوص آنچه شما از رابطه جنسی می خواهید به جای اینکه هر چند وقت یکبار رابطه برقرار کنید می تواند این مسائل را برطرف کند. رابطه جنسی درمانی می تواند به شما و همسرتان یاری کند تا در برابر یکدیگر راحت شوید و پتانسیل جدیدی را کشف کنید و محدودیت ها و فعالیت هایی که می توانند تجارب جنسی شما را بهبود ببخشند را انتحان کنید.

دلایل رایج ازدواج بدون رابطه جنسی

دلایل زیادی برای قطع رابطه جنسی افراد متاهل وجود دارد. عوامل رایج عبارتند از:

میل جنسی کم. بسیاری از افراد به سادگی میل جنسی کمی دارند. برخی از افراد هرگز علاقه زیادی به فعالیت جنسی نداشته اند، در حالی که دیگران به دلیل مسائل جسمی یا روحی دچار تغییراتی در میل جنسی شان می شوند. در صورت آغاز رابطه جنسی با یک شریک زندگی و مکرراً رد شدن از طرف او، میل جنسی فرد نیز دچار مشکل خواهد شد. اگر علاقه ای به رابطه جنسی با شریک زندگی خود ندارید اما علاقه مند به رابطه جنسی با دیگران هستید، این مسئله احتمالاً مشکل جنسی نیست، بلکه یک مشکل در ازدواج است. شاید یک یا چند موردی که در بقیه در خصوص آن بحث خواهیم کرد برایتان صدق کند.

عدم اتصال عاطفی. هنگامی که یک ازدواج فاقد ارتباط عاطفی است، زندگی جنسی زوجین تمایل دارد که با گذشت زمان وجود نداشته باشد. حفظ صمیمیت جنسی غیرممکن است هنگامی که شرکا از نظر عاطفی با هم ارتباط ندارند این خلا عاطفی معمولاً به یک ازدواج آسیب می رساند، زیرا زوجین احساس فاصله از یکدیگر می نمایند و معمولاً رابطه جنسی را کاملاً متوقف می نمایند.

ارتباط ضعیف. در خصوص نیازها حتی در هنگام ازدواج، بسیاری از افراد نمی دانند که چگونه در خصوص رابطه جنسی صحبت نمایند. ارتباط ضعیف می تواند منجر به رابطه جنسی نامطلوب یا عدم صمیمیت جنسی گردد. یک زندگی جنسی سالم نیاز به برقراری ارتباط آزاد دارد، جایی که شرکا نیازها و خواسته های خود را ابراز می نمایند و گوش دادن فعال را تمرین می نمایند.

مسائل پزشکی. طیف گسترده ای از مسائل پزشکی می تواند روی میل جنسی تأثیر بگذارد و مانع لذت بردن از تجارب جنسی گردد. فشار خون بالا، دیابت، داروها، کمبود ویتامین ها، مسائل هورمونی، استعمال دخانیات، چاقی و اختلال عملکرد تیروئید تنها چند مورد از مسائل جسمی است که می تواند در بروز آن موثر باشد. ما قبلاً اشاره کردیم و باز هم ذکر خواهیم کرد متخصصان بهداشت روانی و عاطفی وجود دارند که می توانند به شما در داشتن زندگی جنسی سالم یاری نمایند. با این حال، شما همچنین باید مسائل خود را با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود به طور منظم مطرح کنید. این می تواند نشانه ای از عوامل زندگی باشد که می تواند فراتر از زندگی جنسی شما را به خطر بیندازد.

معلولیت. برخی از معلولیت ها ممکن است باعث اختلال عملکرد جنسی شوند. در صورت عدم امکان مقاربت، زوجین ممکن است بتوانند فعالیت های جنسی دیگری انجام دهند که هم نیازها و هم خواسته های شریک زندگی را برآورده کند.

مسائل بهداشت روان. شرایط بهداشت روان، مانند افسردگی و اضطراب می تواند یکی یا هر دو شریک زندگی را از حفظ زندگی جنسی متناسب با نیازها و خواسته های آنها باز دارد. ممکن است افرادی که از یک بیماری عمده روانی رنج می برند برای یافتن انرژی لازم برای فعالیت جنسی کوشش نمایند و در برخی موارد همسر ممکن است نقش مراقبتی را بر عهده بگیرد که این امر می تواند رابطه صمیمی زن و شوهر را از بین ببرد. داروهای ضد افسردگی می توانند باعث اختلال نعوظ و خشکی واژن شوند، در حالی که داروهای ضد اضطراب می توانند هیجان را کاهش دهند. اگر فکر می کنید دارویی - چه برای سلامت روحی و روانی و چه شرایط دیگر - باعث ایجاد مشکل شده است، آن را با پزشک تجویز نماینده در میان بگذارید. وی ممکن است بتواند داروی متفاوتی را برای شما در نظر بگیرد یا دوز شما را تنظیم کند تا بتواند عوارض جانبی را به حداقل برساند.

فرزندان. به دلایل زیادی فرزندآوری می تواند زندگی جنسی یک زن و شوهر را مختل کند. زنان در دوران بارداری دچار تغییراتی در بدن خود می شوند. هورمون ها از تعادل طبیعی خود خارج می شوند و شیردهی باعث افزایش سطح پرولاکتین می گردد و باعث خشکی واژن می گردد که می تواند رابطه جنسی را ناخوشایند یا حتی دردناک کند. تربیت فرزندان نیز انرژی زیادی می برد. بسیاری از والدین مسائل مختلف روحی و جسمی مرتبط با استرس را تجربه می نمایند که می تواند تمایل آنها به رابطه جنسی را کاهش دهد. به علاوه، اگر نگران داشتن رابطه جنسی در هنگام بیدار بودن یا در خانه بودن فرزندان خود هستید، می تواند فرصت های شما را محدود کند.

عوامل مرتبط با سن. با افزایش سن، بدن ما یک سری تغییرات را تجربه می نماید. زنان اغلب دچار افت استروژن می شوند، در حالی که تستوسترون پایین می تواند برای مردان و زنان مشکل ساز گردد. مردان مسن بیشتر دچار اختلال نعوظ می شوند، در حالی که برخی از زنان از خشکی واژن رنج می برند. در حالی که با افزایش سن سطح انرژی ما کاهش می یابد، خبر خوبی وجود دارد: افراد بالای 60 سال اعتماد به نفس جنسی بیشتری نسبت به اوایل زندگی دارند. هنوز هم کنار آمدن با یک ازدواج بدون رابطه جنسی در هر سنی سخت است. به خصوص اگر سایر عوامل زندگی مانند مسائل سلامتی نیز کار را سخت می نمایند.

خشم حل نشده. خشم حل نشده ممکن است دلیل عدم رابطه جنسی شما و همسرتان باشد. در برخی موارد، ازدواج های بدون رابطه جنسی به طلاق ختم می گردد و زوجین مسائل جنسی را عامل اصلی آن می دانند. در حقیقت، خشم و کینه حل نشده ممکن است منجر به فقدان رابطه جنسی گردد.

آیا واقعا ازدواج بدون رابطه جنسی یک مشکل است؟

برخی ممکن است بگویند تا زمانی که هر دو شریک زندگی مشترک در یک ازدواج بدون رابطه جنسی راضی باشند، مسئله ای پیش نمی آید. صمیمیت اما یک مولفه مهم در هر ازدواج سالم است. به علاوه، یک زندگی جنسی فعال می تواند به طور جداگانه و به راه های بیشمار به هر دو شریک زندگی یاری کند.

مسائل زیر معمولاً از عدم رابطه جنسی در یک ازدواج ناشی می گردد:

ناراحتی. شما و همسرتان ممکن است چنان نسبت به یکدیگر متعهد باشید که حتی بدون رابطه جنسی، تصمیم گرفته باشید که با هم بمانید. متأسفانه، پیمان بستن در ازدواج با وجود یک زندگی جنسی تحقق نیافته، ازدواج شما را در برابر طلاق محافظت نمی نماید. این احتمال وجود دارد که عدم صمیمیت با گذشت زمان منجر به مسائل بیشتری گردد.

خیانت. شما و یا همسرتان ممکن است از ازدواج بدون رابطه جنسی خود آنقدر راضی نباشید که برای برطرف نیازهای جنسی خود به دیگران مراجعه کنید. روابط خارج از ازدواج، حتی با اجازه از طرف همسرتان، می تواند مسائل ازدواج شما را تشدید کند. ممکن است هم از نظر عاطفی از هم جدا شوید و هم حسادت یا عدم اعتماد را تجربه کنید.

مسائل عزت نفس. هم زن و هم مرد ممکن است از عزت نفس پایینی برخوردار شوند اگر احساس کنن مورد توجه قرار نمی گیرند. پیغام های فرهنگی حاکی از آن است که اگر به طور منظم رابطه جنسی برقرار نکنیم مسئله ای در ما وجود دارد. به ویژه مردان ممکن است برای ادامه زندگی جنسی فعال برای ادامه فرایند هنجارهای اجتماعی درک شده، احساس فشار شدید نمایند.

عدم اطمینان و بی ثباتی. اگر انگیزه جنسی ندارید، طبیعی است که احساس کنید ازدواج شما به سرانجام می رسد. ممکن است متوجه شوید که رابطه عاطفی شما بین شما و همسرتان کاهش می یابد و احساس انزوا می نماید. وقتی شرکا آغاز به فاصله دریافت از یکدیگر می نمایند، از آنجا که هر یک از طرفین به شدت کوشش می نماید نیازهای عاطفی و جسمی خود را برآورده کند، از ثبات ازدواج کم می گردد.

عدم صمیمیت. صمیمیت فراوانی علاوه بر رابطه جنسی، از جمله مکالمه عمیق، لمس، دست دریافت و بوسیدن وجود دارد. هنوز هم، رابطه جنسی یک روش عالی برای ایجاد یک پیوند عاطفی است.

سرزنش و جنگیدن. افراد در ازدواج های بدون رابطه جنسی اغلب تلخ، خصمانه یا کینه توز می شوند. آنها ممکن است در کوشش برای به دست آوردن رابطه جنسی یا انکار آن، همسر خود را سرزنش نمایند. ممکن است فرد فاقد علاقه احساس گناه کند و آغازگر ممکن است شریک زندگی را گناهکار جلوه دهد تا اینکه به صراحت در خصوص مسئله بحث نمایند.

وقتی در یک ازدواج بدون رابطه جنسی هستید چه کاری باید انجام دهید

این امکان وجود دارد که صمیمیت در ازدواج خود را افزایش داده و دوباره رابطه جنسی منظم و لذت بخشی را آغاز کنید. نکات واقعی و امتحان شده زیر باید به شما یاری نمایند شور و هیجان را به زندگی عاشقانه خود برگردانید.

رویکرد مصالحه آمیز داشته باشید

سرزنش و اتهامات باعث نمی گردد همسرتان بیشتر به رابطه جنسی علاقه مند گردد. بیان مهربانانه و دقیق نیازها و خواسته های خود به شریک زندگی تان می تواند منجر به زندگی جنسی و ازدواج سالم تر و شادتر گردد. در خصوص کل رابطه صحبت کنید. به جای گفتن من می خواهم این را امتحان کنم، سعی کنید بگویید من فکر می کنم این برای ما جالب خواهد بود. همچنین به یاد داشته باشید که نسبت به نظرات شریک زندگی خود نیز باز باشید.

روی ارتباط کار کنید

ارتباط موثر بسیار فراتر از کلمات است. نشانه های غیرکلامی مهم هستند و هر یک از شرکا باید یاد بگیرند که پیغام خود را با توجه به احساسات همسرشان بیان نمایند. منابع بی شماری برای زوجینی که با ارتباطات موثر دست و پنجه نرم می نمایند وجود دارد. کتاب 5 زبان عشق به شما و همسرتان یاری می نماید تا در یک سطح کاملاً جدید یکدیگر را درک و از هم قدردانی نمایند و کتاب هفت اصل پیروزیت در ازدواج یک راهنمای عملی برای زوجین است که نکات و تمرینات مفیدی را برای زوج های متاهل ارائه می دهد.

دریابید چرا ازدواج شما بدون رابطه جنسی است

قبل از اینکه بتوانید به مسائل جنسی در ازدواج خود بپردازید، ابتدا باید آنها را شناسایی کنید. اغلب اوقات، مسائل واقعی کاملاً زیر سطح رویی قرار دارند. شما ممکن است مدت طولانی احساسات واقعی خود را پنهان نموده باشید که حتی شما نمی دانید واقعاً چه احساسی دارید. اگر دلیل عدم صمیمیت شما و همسرتان تعیین نیست، مشاور زوجین می تواند در کشف دلایل ازدواج بدون رابطه جنسی به شما شما یاری کند.

بدون مقاربت رابطه جنسی برقرار کنید

برای کسانی که احساس می نمایند ازدواجشان دارای کمبود رابطه جنسی است، لذت بردن از یکدیگر به روش های مختلف می تواند مفید باشد. وقتی مقاربت را از تصویر خارج می کنید، فشار را کاهش می دهد و به شما و همسرتان اجازه می دهد نیازهای یکدیگر را از راه های جدید و هیجان انگیز برآورده کنید. این بدان معنا نیست که شما باید از مقاربت اجتناب کنید. با این حال، فکر کردن به آن ممکن است موجب گردد اتفاق بیفتد. اگر این اتفاق نیفتد، شما هنوز هم سرگرم بودید.

راه های دیگر صمیمی بودن را کشف کنید

وقتی صمیمیت جنسی وجود ندارد، مهم است که از راه های دیگر ارتباط برقرار کنید. سعی کنید داستان ها را به اشتراک بگذارید یا تصاویر مربوط به گذشته خود را با هم مرور کنید، در خصوص امیدها، رویاها، افکار و عقاید و همچنین پیروزی ها و ناامنی های خود بحث کنید. همانطور که قبلا ذکر شد، صمیمیت بیش از رابطه جنسی شما را درگیر می نماید.

سایر منابع انرژی و اشتیاق خود را پیدا کنید

اگر همسرتان از نظر جنسی کمتر از شما تمایل دارد، ممکن است در شکل های دیگر شادی و آرامش پیدا کنید. سرگرمی یا ورزش جدید می تواند به خوبی تقویت تان کند و به دفع انرژی فرو خورده منجر گردد. هنگامی که آرامش بیشتری دارید، این می تواند نزدیک شدن به موضوع صمیمیت با شریک زندگی خود را بسیار آسان کند.

با مسائل اساسی کنار بیایید

اگرچه رابطه جنسی قطعاً می تواند باعث بروز مسائل زناشویی گردد اما ممکن است مسائل جنسی بیان بیرونی از یک مسئله فراگیرتر در ازدواج شما باشد. پرداختن به هر مسئله اساسی برای برقراری رابطه جنسی سالم لازم است. اگر شما یا همسرتان نسبت به یکدیگر خشم یا کینه دارید، پرداختن به این احساسات سرکوب شده می تواند یاری زیادی کند.

اگر خود یا همسرتان با عزت نفس پایینی دست و پنجه نرم می کنید، تأیید، اعتبار سنجی و همکاری در این زمینه نیز می تواند پیوند شما را تقویت کند.

برطرف نیازهای جنسی در خارج از ازدواج

برخی از افراد به دلیل کمبود رابطه جنسی در ازدواج خود چنان پریشان می شوند که فکر می نمایند با دیگران رابطه جنسی برقرار نمایند. از آنجا که این موضوع می تواند منبع اصلی درد و دل باشد ، بسیاری از مردم این گزینه را با شریک زندگی خود در میان نمی گذارند و احساس گناه و شرم زیادی می نمایند که از ازدواج خود فاصله گرفته اند.

قبل از جستجوی شریک زندگی خارج از ازدواج، مشاوره فردی و یا زوجین می تواند موجب روشنگری و تغییر در زندگی باشد. در زیر، این گزینه را با جزئیات بیشتری پوشش می دهیم.

چه موقع زمان حرکت است؟

اگر شریک زندگی شما نتواند نیازهای جنسی شما را برآورده کند، ممکن است آغاز به این سوال کنید که آیا باید رابطه را سرانجام دهید. بسیاری از زوجین بدون درخواست یاری برای سالها در روابط ناخوشایند باقی می مانند. یکی از نشانه هایی که تعیین می نماید وقت آن رسیده است که به فکر ادامه کار یا جستجوی یاری باشید زمانی است که شما و یا شریک زندگی خود در حال اجرا امور مخفی خارج از ازدواج هستید. اگر شما و همسرتان هر دو متعهد به برقراری رابطه خود هستید، می توانید ازدواج خود را نجات داده و زندگی جنسی خود را دوباره جوان کنید.

چگونه مشاوره آنلاین می تواند یاری کند

خواه شریک زندگی شما در جستجوی راهی برای بهبود روابط جنسی شما باشد یا خیر، عدم صمیمیت می تواند احساس انزوا و تنهایی به شما بدهد. برقراری ارتباط در ازدواج های بدون رابطه جنسی تنش زا است و اغلب زنان و مردان احساس راحتی نمی نمایند که در خصوص اعضای جنسی و صمیمیت به اعضای خانواده یا دوستان خود اعتماد نمایند.

خدمات درمانی آنلاین علاوه بر مقالات آنالیز شده پزشکی مانند این مقاله، مشاوره ای راحت، محرمانه و ارزان توسط یک متخصص مراقبت ارائه می دهد. شما می توانید مشاوره فردی، مشاوره زوجین یا هر دو را انتخاب کنید. این کاملا ناشناس است و شما می توانید به وسیلهی راحت و در خلوت خانه خود (یا هر کجا که احساس راحتی می کنید) به اتاق امن و رمزگذاری شده خود دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید برای داستان های مرتبط در زمینه مشاوره ازدواج پیروز، بازبینی بیشتری داشته باشید.

سوالات متداول

چند درصد از ازدواج های بدون رابطه جنسی به طلاق ختم می گردد؟

طبق داده های روانشناسی امروز، از 15 تا 20٪ ازدواج های آمریکایی کاملاً رابطه جنسی ندارند و 50٪ ازدواج ها به طلاق ختم می گردد. سخت است بگوییم که چند درصد از ازدواج های بدون رابطه جنسی منجر به طلاق می شوند. هنوز هم، ما می دانیم که یک ازدواج بدون رابطه می تواند برای هر دو شریک زندگی ناامید نماینده باشد و این احتمالاً منجر به مشاجره و احتمالاً جدایی یا طلاق می گردد.

آیا ازدواج بدون رابطه جنسی می تواند دوام بیاورد؟

رابطه بدون زناشویی می تواند برای هر دو شریک زندگی ناامید نماینده باشد. افراد متاهل می خواهند به یکدیگر نزدیک باشند، به همین دلیل است که در وهله اول آنها با هم ازدواج نموده اند. به نظر می رسد درصد افراد متاهلی که در ازدواج های بدون رابطه هستند بسیار زیاد است. یک دلیل این است که برخی از افراد با یکدیگر آشنا می شوند و دیگر مایل به صمیمیت نیستند. برخی از افراد متاهل معمولاً زیادی درگیر زندگی می شوند و آغاز به دیدن یکدیگر به عنوان هم اتاقی یا دوست می نمایند و بعد از مدتی دیگر صمیمی نیستند.

ازدواج آسان نیست. سوال این است که آیا ازدواج بدون رابطه جنسی می تواند دوام بیاورد؟ رابطه جنسی یک رابطه را تعریف نمی نماید و اگر دو نفر در این رابطه تمایل به برقراری رابطه جنسی نداشته باشند و یا این مورد از اهمیت خاصی برخوردار نباشد، ازدواج بدون رابطه جنسی می تواند دوام بیاورد. این به شما و آنچه در ازدواج شما مهم است بستگی دارد. اولویت های متاهلین متفاوت است و درصد افراد متاهل که رابطه جنسی ندارند هم متفاوت است. دلایلی برای ازدواج بدون رابطه وجود دارد. این به رابطه فردی بستگی دارد. این چیزی است که می تواند در مشاوره زوجین مورد بحث قرار گیرد.

ازدواج های بدون رابطه جنسی چه مدت طول می کشد؟

این سوال مانند این است که بپرسید ازدواج چه مدت طول می کشد؟ منوط به داشتن رابطه جنسی یا نداشتن رابطه جنسی نیست. یک ازدواج بدون رابطه هم می تواند مدت ها طول بکشد. این فقط به رابطه بین افراد بستگی دارد و آنچه آنها نیاز دارند.

چگونه در یک ازدواج بدون رابطه جنسی وفادار می مانید؟

وفادار ماندن در یک ازدواج بدون رابطه ممکن است مشکل باشد اگر یک نفر به شدت تمایل به رابطه جنسی داشته باشد و به شدت به همسر خود علاقه مند باشد اما فرد دیگر یا علاقه به رابطه جنسی نداشته باشد یا دارای میل جنسی کم باشد. وفادار ماندن به شریک زندگی خود باید کاری باشد که شما می خواهید در صورت رابطه یک همسری انجام دهید و این یکی از اولویت های شماست. تعریف یک ازدواج بدون رابطه جنسی این است که در اتاق خواب هیچ صمیمیتی وجود ندارد، بنابراین اگر این مسئله برای شما مهم است و در وفاداری به همسرتان مشکل دارید، شاید زمان آن رسیده که رابطه را تسکین دهید. یک رابطه بدون مسائل زناشویی می تواند برای هر دو طرف ناامید نماینده باشد. خواه ازدواج باشد و خواه رابطه، عدم صمیمیت می تواند این دو فرد را تحت فشار قرار دهد و آنها را از هم دور کند. اگر می بینید که می خواهید از این رابطه دور شوید، ممکن است زمان ترک رابطه باشد.

چگونه می توانم در خصوص ازدواج بدون رابطه جنسی با شوهرم صحبت کنم؟

این مسئله که ازدواج شما فاقد رابطه جنسی است، چالش برانگیز است اما مکانی که می توانید درباره آن بحث کنید، مشاوره زوجین است. درمانگر یا مشاور زوجین در طرح مسائلی که در روابط بدون ازدواج یا ازدواج بدون رابطه رخ می دهد ماهر است. آنها می توانند به شما یاری نمایند راهی که باید با همسرتان در خصوص این موضوع صحبت می کنید را پیدا کنید. کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که بنشینید و با شوهرتان گفتگوی صادقانه داشته باشید و بگویید که متوجه کمبود صمیمیت شده اید. بپرسید آیا ممکن است یک شب قرار دیدار داشته باشید و ببینید آیا می توانید وقت خود را با هم بگذرانید. کوشش برای زنده ماندن و به خاطر آوردن آخرین باری که احساس نزدیکی می کردید می تواند برای روحیه شما و کشف مجدد آن نزدیکی کافی باشد.

چه عاملی باعث ازدواج بدون رابطه جنسی می گردد؟

وقتی رابطه جنسی از ازدواج خارج می گردد، دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد. این می تواند عدم امنیت شخصی یکی از شرکا باشد. گفتگوی آزاد و صادقانه با شریک زندگی خود لازم است. شما دو نفر می توانید ریشه یابی کنید که چرا این اتفاق می افتد.

آیا روابط بدون صمیمیت می تواند دوام داشته باشد؟

روابط بدون صمیمیت می تواند دوام بیاورد اما اگر صمیمیت جسمی مورد نظر شما باشد، ممکن است سالم نباشد. این که آیا این یک ازدواج است یا یک رابطه، صمیمی بودن با شریک زندگی خود لازم است و آن را هیجان انگیز و تازه نگه می دارد. این باعث می گردد که با فرد نزدیک باشید و این چیزی است که باید در روابط خود از آن مطلع باشید. صمیمیت می تواند باعث گردد شما با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید.

محرومیت جنسی به چه معناست؟

وقتی شما از نظر جنسی محروم هستید، به این معنی است که شما می خواهید رابطه جنسی داشته باشید و نمی توانید این نیاز را برآورده کنید. محرومیت جنسی به این معنی است که شما در زندگی جنسی خود کم دارید و به لذت جنسی دست پیدا نمی کنید.

آیا رابطه ماهی یک بار ازدواج بدون رابطه جنسی محسوب می گردد؟

داشتن رابطه جنسی یک بار در ماه به این معنی است که شما هنوز با شریک زندگی خود رابطه برقرار می کنید، بنابراین این لزوما در تعریف ازدواج بدون رابطه نمی گنجد. ازدواج بدون رابطه جنسی در صورتی خواهد بود که شما به طور کلی رابطه جنسی برقرار نمی کنید، اما این بدان معنا نیست که صمیمیت کم نیست، بنابراین این موضوعی است که می تواند بین دو شریک زندگی یا با یک فرد آموزش دیده و یک مشاور خانواده یا زوجین مورد بحث قرار گیرد.

مهم است که به یاد داشته باشید که افراد مختلف تمایل و خواسته های مختلفی در رابطه با رابطه جنسی دارند، بنابراین هیچ عددی وجود ندارد که مقدار مناسب رابطه برای هر رابطه تعیین باشد.

زوج های متاهل هر چند وقت یک بار باید رابطه داشته باشند؟

پاسخ به این سوال به دو شریک زندگی که در این ازدواج دخیل هستند بستگی دارد. طبق مطالعه اجرا شده در دانشگاه شیکاگو پرس، زوج های متاهل کمتر و کمتر رابطه جنسی برقرار می نمایند. تحقیقات فعلی نشان می دهد که رابطه جنسی پس از ازدواج کاهش می یابد. با این حال، افراد تمایل دارند 3 یا 4 بار در هفته با آن شادمان شوند. همه اینها به افراد درگیر در این رابطه بستگی دارد. برخی از افراد رابطه جنسی را به عنوان یک اولویت نمی دانند. اینها مواردی است که باید با شریک زندگی خود در نظر بگیرید. اگر از نظر جنسی ناامید شده اید، می توانید در مشاوره درباره آن صحبت کنید.

در ازدواج بدون صمیمیت چه اتفاقی می افتد؟

شما وام ازدواج می گیرید.

این یک شوخی بود اما واقعیت دارد. افراد رمانتیک دوست دارند فکر نمایند که همه چیز ازدواج در خصوص عشق و صمیمیت است. با این حال، برخی از افراد به دلایل قانونی یا اقتصادی به جای صمیمیت جسمی ازدواج می نمایند.

اگر این افراد احساس ننمایند که به صمیمیت جنسی نیاز دارند یا اگر هر دو نفر یا یکی از آنها راحت باشند یا این دو مورد را در روابط جنسی خارج از ازدواج تأمین نمایند، ازدواج بدون صمیمیت می تواند دوام داشته باشد.

آیا رابطه بدون ارتباط جنسی سالم است؟

می تواند باشد.

همانطور که در بالا ذکر شد، برخی از افراد به منظور تأمین سایر نیازها، عمداً روابط بدون رابطه جنسی ایجاد می نمایند. هنگامی که فراوانی رابطه جنسی می تواند مسئله ای ایجاد کند این است که در نتیجه یکی از اعضای رابطه یا هر دو تمایلات جنسی را برآورده ننمایند.

نیازهای صمیمیت جسمی برآورده نشده علاوه بر اینکه به تنهایی ناسالم است، می تواند مسائل دیگری را در یک ازدواج یا رابطه سالم ایجاد کند از جمله خیانت.

آیا عدم صمیمیت باعث طلاق می گردد؟

می تواند بگردد.

برخی از افراد نیازهای یکسانی از نظر صمیمیت ذاتی که دیگران انجام می دهند ندارند. آنها هنوز هم می توانند با دیگران احساس نزدیکی نمایند و می توانند یک ازدواج شاد و دوست داشتنی با فعالیت جنسی کم یا بدون فعالیت داشته باشند. از این گذشته، صمیمیت جسمی می تواند بیانگر صمیمیت عاطفی باشد اما لازم نیست. به علاوه، برخی از ازدواج ها بیش از مشارکت های عاشقانه، مسائلی قانونی یا به خاطر رضایت خانواده ها هستند.

با این حال، اینها اساساً دور از دسترس هستند. وقتی بیشتر زوجین عاشق یکدیگر می شوند و ازدواج می نمایند، انتظار می رود که رابطه جنسی بخشی از این معادله باشد. در این موارد، کمبود رابطه جنسی و بدنی می تواند منجر به طلاق گردد. گرچه، هنوز لازم نیست. در غیر این صورت یک رابطه سالم می تواند زنده بماند، خصوصاً اگر زن و شوهر با یک متخصص جنسی، مشاور ازدواج یا رابطه کار نمایند یا کتاب های مربوط به ازدواج را بخوانند.

چگونه ازدواج بدون رابطه جنسی را حل می کنید؟

برای حل یک ازدواج بدون رابطه جنسی روش های مختلفی وجود دارد، به شرطی که تعدد رابطه جنسی یک مشکل باشد.

حل یک ازدواج بدون رابطه جنسی شامل افزایش ارتباط در روابط است تا هر دو شریک بتوانند نیازها و خواسته های خود را بیان نمایند. این می تواند به وسیله خواندن کتابهایی در زمینه ایجاد روابط سالم یا حتی به وسیله درمان جنسی حاصل گردد - جایی که یک مشاور به یک زن و شوهر یاری می نماید تا ارتباط برقرار نمایند و گزینه های مناسب روابط جنسی را کشف نمایند.

وقتی همسرتان از نظر جنسی جذب شما نمی گردد چه باید کرد؟

جذب جنسی غالباً بخش مهمی از آغاز روابط به ویژه برای جوانان است. با این حال، صمیمیت عاطفی و جسمی برای افراد بالغ تر در روابط طولانی مدت مهمتر است.

اگر جذابیت جنسی مشکل باشد، برخی از زوجین می توانند با خلاقیت بیشتر در نحوه برخورد با رابطه جنسی، از این مسئله دور شوند. این می تواند منطقه ای باشد که ارتباطات در آن مهم است. اگر در چنین شرایطی هستید، به کارهایی فکر کنید که می توانید برای چاشنی بیشتر انجام دهید. کوشش برای چیزهای جدید راهی برای دور کردن صمیمیت جسمی نیست اگر با نیت درست انجام گردد، می تواند راهی برای بهبود صمیمیت و صراحت باشد.

نتیجه گیری

شناخت مسائل، شناسایی علل اساسی و جستجوی یاری می تواند منجر به برقراری ارتباط آزاد و بهبود صمیمیت در ازدواج شما گردد. با اطلاعات و منابع ذکر شده در این مقاله، ازدواج بدون رابطه جنسی شما می تواند تغییر یابد. امروز اولین قدم را بردارید.

منبع:

betterhelp

منبع: هفت گنج
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1357

به "در صورت داشتن ازدواج بدون رابطه جنسی چه باید کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در صورت داشتن ازدواج بدون رابطه جنسی چه باید کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید