در سفرهای خارجی در دسترس باشید

به گزارش پسرک کامپیوتری، هنگام سفر، به خصوص سفر های ماجراجویانه، مهم ترین نکته، در ارتباط بودن با خانواده و در دسترس بودن است. با خبرنگاران همراه باشید تا از راهنمایی های لازم برخوردار شوید.

در سفرهای خارجی در دسترس باشید

در حال رفتن به بهترین ماجراجویی عمرتان هستید. حتی شاید از سال گذشته هم برای آن برنامه ریزی کرده باشید. چیزی است که مدت ها در انتظار آن بوده اید و نمی خواهید این فرصت را به هیچ عنوان از دست بدهید. با این حال قبل از اینکه راهی سفر شوید، خوب است راهنمایی های لازم برای در ارتباط ماندن با خانواده حین سفر را بدانید:

آسوده نگهداشتن خیال دیگران

حتی اگر در مورد این سفر بسیار هیجان زده هم باشید، باید حفظ ارتباط با خانواده را در اولویت قرار دهید. زمانی که قرار است به سراسر جهان سفر کنید، ممکن است با رسیدن به مقصد تازه با دیدن گنجینه های پنهان هر شهر و کشوری یا جذابیت های زندگی محلی و روزمره مردمان، غرق در سفر شوید و برقراری ارتباط با خانواده یا دوستان نزدیک که نگران شما هستند را از یاد ببرید. اما این امری بسیار مهم است که با وجود تمام مسائل، حفظ ارتباط را از قلم نیاندازید.

برقراری تماس به محض رسیدن به مقصد

اولین برقراری تماس باید به محض رسیدن به مقصد صورت گیرد. هر کسی که در خانه است یا برای بدرقه شما به فرودگاه آمده است، قطعا نگران رسیدن شما خواهد بود. قبل از رفتن، از مشخص زمان دقیق برای تماس گرفتن خودداری کنید، حتی احتمال تاخیر را هم بیان کنید. شما باید برای هرگونه تاخیر در پرواز، معطل شدن هنگام تحویل دادن چمدان ها و به طور کل آداب و رسوم پرواز آماده باشید و انتظار هر چیزی را داشته باشید. بعد از رسیدن به مقصد، قبل از رفتن به اقامتگاه یا اتصال به وای فای، حتما با خانواده تماس داشته باشید.

برقراری تماس به صورت منظم

زمانی که در سفر و دور از خانه هستید، برای اینکه فکر افرادی را که نگران شما هستند، در آسودگی نگه دارید، باید به صورت منظم تماس داشته باشید. مثلا زمان های معینی در روز یا هفته را برای تماس گرفتن معین کنید. در این صورت آن ها می دانند باید چه زمانی منتظر تماس شما باشند و به آرامش می رسند. اگر دسترسی به اینترنت هم داشته باشید، می توانید از طریق برنامه هایی مانند واتس آپ و اسکایپ، پیام ارسال کنید یا تماس داشته باشید. اگر می خواهید هدیه یا سوغاتی هم برای خانواده بفرستید، از طریق خدمات دهنده هایی مانند تی ان تی اکسپرس، به راحتی و مقرون به صرفه این کار را انجام دهید.

در نهایت، اگر زمانی را هم که نمی توانید تماس داشته باشید، شماره هتل محل اقامت یا اپراتور تور را در اختیار خانواده بگذارید تا از این طریق از حال شما با خبر شوند.

منبع: کجارو / travelvivi.com
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1886

به "در سفرهای خارجی در دسترس باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سفرهای خارجی در دسترس باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید