خسارت میلیاردی سرمازدگی به بخش کشاورزی شهرستان خاتم

به گزارش پسرک کامپیوتری، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم ازخسارت 3 هزارو 700 میلیارد تومانی به بخش کشاورزی این شهرستان به دلیل شرایط نامساعد جوی خبر داد

خسارت میلیاردی سرمازدگی به بخش کشاورزی شهرستان خاتم

به گزارش خبرنگاران یزد ، ابوالقاسم فلاحتی در خصوص سرمازدگی به بخش باغبانی شهرستان گفت: در تاریخ های 16و 17 فروردین سالجاری به دلیل سرمای تشعشعی و افت شدید دما ، سرمازدگی شدید محصولات زراعی و باغی، خسارت میلیاردی به کشاورزان منطقه خاتم وارد شد.

وی با اشاره به شرایط نامساعد جوی شامل سرمازدگی، گرمازدگی،طوفان،خشکسالی و ...که باعث خسارت به 25 هزار هکتار از اراضی باغی و زراعی شهرستان شده واوج این خسارت متوجه محصول پسته با سطح 18 هزار هکتار از اراضی منطقه است .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم با اعلام خسارت حدود 3 هزارو 700 میلیارد تومانی به بخش کشاورزی گفت: این حجم از خسارت اقتصاد ومعیشت بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان خاتم را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

فلاحتی از تمام متولیان امر درخواست نمود تلاشهای خود را بویژه در راستای امهال تسهیلات بانکی بهره برداران، پرداخت خسارت حداکثری توسط صندوق بیمه، اعطای تسهیلات بلاعوض یا کم بهره معطوف دارند.

این مسئول سرمازدگی را از مهمترین عوامل خسارت زا به بخش باغبانی و زراعت برشمرد و اضافه کرد: با شرکت های دانش بنیان داخلی در ارتباط هستیم تا از دانش و فن آوری نوین در باغات و مزارع جهت پیشگیری از پدیده سرمازدگی استفاده نماییم.

وی شرح داد: تا به امروز اقدامات متعددی شامل تشکیل جلسه مدیریت بحران و پیگیری های زیادی از طریق مسئولان شهرستانی و استانی و نماینده محترم مجلس صورت گرفته و قائم مقام صندوق بیمه مرکزی از منطقه نیز بازدید و در این بازدید پرداخت غرامت حداکثری توسط صندوق بیمه قول مساعد داده شده است

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1555

به "خسارت میلیاردی سرمازدگی به بخش کشاورزی شهرستان خاتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت میلیاردی سرمازدگی به بخش کشاورزی شهرستان خاتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید