خرید خودرو فقط در بورس!

به گزارش پسرک کامپیوتری، به گزارش خبرنگاران، طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو از سوی نمایندگان مجلس مدتی است که مطرح شده است. طرحی که محور اصلی آن، عرضه خودرو در بورس کالای ایران به منظور شفافیت بالای معاملات این بورس و تحقق اهداف برای تبدیل خودرو به یک کالای مصرفی است.

خرید خودرو فقط در بورس!

براساس این طرح هرکس در سال فقط یک خودرو از یک مدل می تواند از بورس خریداری کند. در بورس کالا، خودرو با قیمت تمام شده و واقعی معامله می گردد و قیمت پایه را سازمان حمایت از مصرف کننده معین می نماید.

حجت الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درخصوص طرح ساماندهی بازار خودرو و احتمال عرضه به وسیله بورس کالا گفت: این طرح، طرح مستقلی است برای ساماندهی بازار خودرو که اگر معارض با قوانین بالادستی باشد، حتما قوانین بالادستی باید رعایت گردد، اما تا جایی که آنالیز نموده ایم مغایر با هیچ قانونی نیست.

او در تبادل نظر با بورس 24 اضافه کرد: طرح ساماندهی بازار خودرو و احتمال عرضه به وسیله بورس کالا ساز و کار جدیدی برای صنعت خودرو ارائه داده است که هفته آینده در کمیسیون صنایع مطرح و درصورت قطعی شدن در صحن علنی مطرح می گردد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: فعلا این موضوع در حد یک طرح است و باید صبوری کنیم تا ببینیم هفته آینده در کمیسیون و سپس صحن چه اتفاقی می افتد؟

لازم به ذکر است، پیش تر فیروزی بیان نموده، به زعم طراح طرح مذکور دو ضمانت اجرایی بسیار مهم برای جلوگیری از تکرار سرنوشت عرضه فولاد در بورس، در طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک وجود دارد؛ نخست آنکه برخلاف سایر کالاهای عرضه شده در بورس که امکان عرضه آنها در بازار آزاد نیز وجود دارد، در صورتی که خودرو خارج از بورس عرضه گردد، حکم کالای قاچاق پیدا می نماید از سوی دیگر از آنجا که پس از اجرای این طرح، خودرو خارج از بورس شماره گذاری نمی گردد، قابل شناسایی است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1421

به "خرید خودرو فقط در بورس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید خودرو فقط در بورس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید