خانمِ معاون رنگین پوست بایدن کیست؟

به گزارش پسرک کامپیوتری، کاملا هریس در سنا به دلیل سوالات تند، صریح و واضحش به سبک یک دادستان مورد تحسین و تمجید نهاده شد.

خانمِ معاون رنگین پوست بایدن کیست؟

جو بایدن نامزد اصلی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، سناتور کاملا هریس را به عنوان معاون خود برگزید. او با این انتخاب می تواند پس از را ماه ها آرزوی بر با رفته ریاست جمهوری برای دموکرات ها را زنده کند و جانی دوباره به کمپین انتخاباتی ببخشد.

کاملا هریس سناتور کالیفرنیا بار دیگر به بلیط شانس دموکرات ها تبدیل شده است/ عکس: GETTY IMAGES

به گزارش خبرنگاران، کاملا هریس سناتور کالیفرنیا یک سال پیش در میان رقابت های شلوغ و میان حزبی دموکرات ها به جو بایدن، رقیب وقت خود انتقاد کرد اما او پیش از اتمام سال 2019 از رقابت های ریاست جمهوری انصراف و به کمپین انتخاباتی خود انتها داد. در آن موقع مسائل اقتصادی کارزار انتخاباتی کاملا هریس دلیل اصلی کناره گیری او از عرصه رقابت با دیگر نامزدهای دموکرات اعلام شد.

اینک این زن 55 ساله به عنوان معاون منتخب جو بایدن نامزد دموکرات ها انتخاب شده است و راه و روشی متفاوت برای حضور در کاخ سفید در پیش دارد.

کاملا هریس کیست؟

سناتور دموکرات کالیفرنیا در اوکلند از مادری هندی و پدری جامائیکایی به دنیا آمد.

پس از طلاق والدینش، او با شیامالا گلپالان هریس مادر مجرد و هندویش که محقق سرطان و فعال حقوق مدنی بود عظیم شد.

او در زندگی به مادرش پیوست و فرهنگ و میراث هندی را برای خودش انتخاب کرد و در سفرها با مادرش به هند می رفت. کاملا هریس در این باره می گوید که مادرش برای عظیم کردن او و خواهرش مایا فرهنگ سیاهان اوکلند آمریکا را انتخاب و دو دخترش را در آن غرق کرد.

او در اتوبیوگرافی اش (خودزندگی نامه) با نام حقایقی که می دانیم در این باره نوشت: مادر من خیلی خوب درک کرد که 2 دختر سیاه را عظیم می نماید.

وی در کتابش می گوید: مادرم می دانست که آمریکا به من و خواهرم به چشم دو دختر سیاه نگاه می نماید و مصمم بود تا با تربیتش اعتماد به نفس ما را تضمین کند و به عنوان زنانی سیاه و قابل افتخار بسازد.

پس از یک شروع امیدوار کننده، کمپین انتخاباتی کاملا هریس به عنوان نامزد دموکرات ها ناکام ماند/ عکس: GETTY IMAGES

بی بی سی در این باره نوشت: سناتور هریس دوره کوتاهی را به همراه مادرش در کانادا گذراند. در آن موقع مادرش در دانشگاه مک گیل تدریس می کرد. هریس و خواهرش نیز 5 سال به مدرسه ای در مونترال رفتند.

او به کالجی در آمریکا رفت و 4 سال از عمرش را در دانشگاه هووارد (Howard University) به عنوان یکی از برجسته ترین دانشگاه های سیاهان کشور آمریکا گذراند. او این دوران را یکی از سازنده ترین دوران زندگی اش بیان کرد.

هریس می گوید که همیشه با هویتش راحت بود و به راحتی خود را آمریکایی نامیده است.

او در سال 2019 در مصاحبه ای با واشنگتن پست گفت که سیاستمداران نباید به دلیل ریشه های رنگین پوستیشان محدود شده یا در یک بخش قرار گیرند. او در این باره گفت: همه حرف من این است. من فردی هستم که هستم. با آن خوبم. شاید لازم باشد که شما این را بفهمید. من با این موضوع اوکی هستم.

بالا رفتن از پله های قانون

پس از 4 سال درس خواندن در دانشگاه هووارد، تحصیلات خود در رشته قانون را تمام و کار حرفه ای خود را در دفتر دادستان ناحیه آلامدا شروع کرد.

هریس در سال 2003 به عنوان دادستان ناحیه ای سن فرانسیکو یا بالاترین مقام دادستانی این شهر مشغول شد. پس از آن اولین زن سیاه پوست در سمت دادستان کل کالیفرنیا شد.

هریس در 2 دوره نمایندگی در دادستانی کل کالیفرنیا به عنوان یکی از ستاره های در حال ظهور حزب دموکرات شناخته شد و در سال 2017 از این ظرفیت برای سوق دادن خودش به سمت سنا استفاده کرد.

او در سنا به دلیل پرسش سولاتی به سبک دادستان مورد تمجید نهاده شد/ عکس: GETTY IMAGES

از زمان ورود وی به مجلس سنای آمریکا، دادستان پیشین به دلیل سوالات تند، صریح و واضحش به سبک یک دادستان از برت کاوانا نامزد دیوان عالی آمریکا و ویلیام بار دادستان کل آمریکا در دادگاه مورد تحسین و تمجید نهاده شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1093

به "خانمِ معاون رنگین پوست بایدن کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانمِ معاون رنگین پوست بایدن کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید