جنگ جهانی سوم؛ اکران گسترده یا نمایش 7 روزه در یک شهرستان؟ ، الزام اکران برای نماینده ایران در اسکار 2023

به گزارش پسرک کامپیوتری، فیلم جنگ جهانی سوم به عنوان نماینده ایران در اسکار 2023 انتخاب شده و از این رو قرار است زمینه اکران آن فراهم گردد.

جنگ جهانی سوم؛ اکران گسترده یا نمایش 7 روزه در یک شهرستان؟ ، الزام اکران برای نماینده ایران در اسکار 2023

به گزارش خبرنگاران ، کمیته انتخاب نماینده سینمای ایران برای اسکار 2023، در فاصله 12 روز تا خاتمه مهلت اعلام رسمی، فیلم هومن سیدی را که پیشتر پیروز به افتخارآفرینی در بخش افق ها جشنواره ونیز شده بود، مناسب نمایندگی سینمای ایران در رقابت اسکار 2023 معرفی کرد.

این انتخاب سبب شد تا زمینه اکران فیلم فراهم گردد چرا که طبق مقررات بخش فیلم های بین المللی اسکار، نمایندگان سینمایی کشورها باید در فاصله 11 دی ماه 1400 الی 9 آذر 1401 در کشور مبدا، حداقل 7 روز اکران تجاری و عمومی داشته باشند. بنابراین جنگ جهانی سوم می بایست در فاصله 71 روز تا خاتمه این مهلت، حداقل یک هفته اکران عمومی و تجاری را تجربه کند.

در همین زمینه، به سراغ همایون اسعدیان، سخنگوی شورای صنفی نمایش رفتیم و با او در زمینه اکران این فیلم گفت وگو کردیم.

  • نماینده ایران برای اسکار 2023 انتخاب شد | محسن تنابنده به اسکار می رود
  • مردم ایران جنگ جهانی سوم را می بینند؟
  • عکس | گریم متفاوت محسن تنابنده در نقش هیتلر | نقشی که جایزه جشنواره ونیز را برد
  • ببینید | محسن تنابنده بعد از جایزه جشنواره ونیز: دیشب با قرص خواب خوابیدم!
  • ببینید | تنابنده جایزه ونیز را برد؛ این سکانس نقی معمولی پربازدید شد!

اسعدیان گفت: ما به پخش نماینده جنگ جهانی سوم اعلام نموده ایم که شورای صنفی نمایش، آمادگی لازم برای هر نوع همکاری در جهت اکران این فیلم را دارد و به همین جهت، هم اکنون توپ در زمین این دوستان است که چه زمان آمادگی خود را برای اکران عمومی فیلم اعلام نمایند.

اسعدیان ادامه داد: پخش نماینده فیلم، چه درخواست اکران سراسری در تمام کشور را داشته باشد و چه پیشنهاد برای نمایش محدود در یک شهرستان را، ما آماده هستیم تا خارج از تمام قواعد معمول، فرآیند نمایش این فیلم را تسریع کنیم تا فیلم آقای هومن سیدی، با آمادگی بیشتری در اسکار 2023 حضور پیدا کند.

در سال های اخیر، بعضی فیلم ها نظیر خورشید مجید مجیدی، چون تمایل نداشتند در فصل پائیز نمایش داشته باشند، نمایش محدودی را در تنها در یک شهرستان (به طور تعیین، خورشید در تفرش به روی پرده رفت) تجربه کردند. بنابراین باید منتظر ماند تا تعیین گردد طی روزهای آینده، پخش نماینده داخلی فیلم جنگ جهانی سوم، راضی به نمایش عمومی این فیلم در سراسر کشور خواهد بود یا صلاح می بیند اکرانی 7 روزه در یک شهرستان را تجربه کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 مهر 1401 بروزرسانی: 1 مهر 1401 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2073

به "جنگ جهانی سوم؛ اکران گسترده یا نمایش 7 روزه در یک شهرستان؟ ، الزام اکران برای نماینده ایران در اسکار 2023" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ جهانی سوم؛ اکران گسترده یا نمایش 7 روزه در یک شهرستان؟ ، الزام اکران برای نماینده ایران در اسکار 2023"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید