تمام قد در کنار آذربایجان می ایستیم

به گزارش پسرک کامپیوتری، ترکیه بار دیگر اعلام نمود در مناقشهٔ میان ارمنستان و آذربایجان تمام قد در کنار باکو می ایستد .

تمام قد در کنار آذربایجان می ایستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، ترکیه بار دیگر اعلام نمود در مناقشهٔ میان ارمنستان و آذربایجان تمام قد در کنار باکو می ایستد و از مقامات ایروان خواست تا سیاست های مخلّ و بی ثبات کنندهٔ خود را در جنوب قفقاز کنار بگذارند.

مولود چاووش اغلو، وزیر خارجهٔ ترکیه در نشست خبری مشترکی با جیحون بایراموف، همتای آذربایجانی خود اعلام نمود: ارمنستان روز 12 ژوئیه به آذربایجان، برادر ما حمله کرد. ما به عنوان جمهوری ترکیه می گوییم که با تمام منابع خود در کنار آذربایجان ایستاده ایم.

وی همچنین تأکید کرد که این مسئله باید به وسیله دیپلماسی حل وفصل گردد، ولی اضافه نمود: اما آذربایجان هر راه حلی را انتخاب کند ما کنارش خواهیم ایستاد.

بایراموف پس از درگیری مرزی اخیر آذربایجان و ارمنستان جایگزین وزیر خارجهٔ پیشین این کشور شد. وی که پس از رزمایش مشترک ترکیه و آذربایجان، در نخستین ملاقات خارجی خود راهی آنکارا شده اعلام نمود: برادر ما ترکیه همواره از آذربایجان حمایت نموده است.

ترکیه دربارهٔ بحران قره باغ بارها حمایت خود را از آذربایجان اعلام نموده است. اردوغان پیش تر با اشغالگر خواندن ارمنستان به این کشور هشدار داده بود در این بحران کنار آذربایجان می ایستد.

از سرگیری درگیری های مرزی در کوه های قره باغ به کشته شدن 12 آذربایجانی و 4 ارمنی انجامید. منازعهٔ اخیر، جدی ترین درگیری میان دو کشور از سال 2016 به بعد بوده است، دو کشوری که بر سر کنترل منطقه خودمختار قره باغ با یکدیگر اختلاف دارند.

ایالات متحده، روسیه، و اتحادیه اروپا خواهان توقف این درگیری ها شدند. وزارت خارجه ایران نیز اعلام نموده که آمادۀ میانجیگری میان دو همسایه شمالی است.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1152

به "تمام قد در کنار آذربایجان می ایستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام قد در کنار آذربایجان می ایستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید