تشریح وضع کرونا در 31 استان؛ خطر بیماری در کدام استان ها کمتر است؟

به گزارش پسرک کامپیوتری، تهران (پانا) - طی هفته گذشته فرایند بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در برخی استان ها افزایشی شده است و این شاخص ها در برخی استان ها از جمله در مرکز بهتر شده است.

تشریح وضع کرونا در 31 استان؛ خطر بیماری در کدام استان ها کمتر است؟

علی رغم تسریع در واکسیناسیون علیه پاندمی کرونا در کشور، به دلیل کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی، شهرهای قرمز در کشور افزایش یافت و هم اکنون به 33 شهر رسید و بر این اساس 95 شهرستان در شرایط نارنجی، 220 شهرستان کشور در شرایط زرد قرار دارند و 100 شهرستان نیز آبی هستند.

در عین حال تا به امروز در کشورمان 54 میلیون و 977 هزار و 728 نفر دُز اول، 38 میلیون و 435 هزار و 297 نفر دُز دوم و 149 هزار و 592 نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند. بر این اساس مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به 93 میلیون و 562 هزار و 617 دُز رسید.

طبق اعلام وزارت بهداشت، بررسی شرایط موجود کرونا در کشور در هفته دوم آبان ماه 1400، تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده در کشور 57162 مورد، تعداد موارد بستری نو 8973 مورد و تعداد موارد فوتی نو طی این هفته 1112 مورد بوده است.

تهران

در استان تهران در هفته دوم آبان ماه 1400، تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده 2825 مورد، تعداد موارد بستری نو 1132 مورد و تعداد موارد فوتی نو 169 نفر بوده است. بر این اساس، ایستایی موارد بستری و موارد فوت استان مشاهده می شود. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از میانه کشور کمتر شده است.

ایلام

در این هفته فرایند بستری و موارد فوت استان ایلام کاهش یافته است، میزان بروز موارد بستری همچنان در بالاترین میزان نسبت به میانه کشور بوده، اما میزان مرگ و میر استان از میانه کشور کمتر شده است.

کردستان

در هفته اخیر موارد بستری و فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری در رتبه دوم میزان بروز کشور و از میانه کشور بالاتر است، اما مورتالیتی استان از میانه کشور کمتر شده است.

کرمانشاه

در هفته اخیر موارد بستری و فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری و مورتالیتی استان از میانه کشوری بالاتر است.

آذربایجان غربی

موارد بستری و موارد فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری و مورتالیتی استان از میانه کشور بیشتر است.

کهگیلویه و بویراحمد

کاهش فرایند بستری و فوت ناشی از کرونا در استان دیده می شود. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از میانه کشور بیشتر است.

یزد

در هفته اخیر موارد بستری برای دومین هفته متوالی افزایش داشته که در این هفته شاخص بوده است. موارد فوت استان نیز افزایش داشته است. میزان موارد بستری از حد میانه کشور بیشتر و میزان مرگ و میر استان نیز از حد میانه کشور بالاتر رفته است.

سمنان

برای سومین هفته متوالی فرایند بستری افزایش و فوت کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری از میانه کشور بیشتر، اما فعلا میزان مرگ و میر استان از میانه کشور کمتر است.

همدان

در هفته اخیر موارد بستری کاهش و موارد فوت افزایش یافته است. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از میانه کشوری بیشتر است.

چهارمحال و بختیاری

فرایند بستری و فوت افزایش یافته است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر استان از میانه کشور بالاتر است.

خراسان شمالی

در هفته اخیر فرایند بستری برای دومین هفته متوالی افزایش و موارد فوت نیز افزایش یافته است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر استان، هر دو از میانه کشور بالاتر رفته است.

قزوین

موارد بستری استان افزایش و فوت ایستایی داشته است. بروز موارد بستری از میانه کشور پیشی گرفته و مورتالیتی در حد میانه کشور است.

لرستان

موارد فوت استان افزایش یافته است. بروز موارد بستری از میانه کشوری بیشتر، اما میزان مرگ و میر استان از میانه کشوری کمتر شده است.

خراسان جنوبی

در هفته اخیر موارد بستری افزایش و موارد فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری از میانه کشور بیشتر شده و میزان مرگ و میر از میانه کشور کمتر شده است.

مرکزی

فرایند بستری و موارد فوت استان در هفته اخیر کاهش نشان می دهد. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر استان از میانه کشور بالاتر است.

کرمان

در هفته اخیر موارد بستری و موارد فوت استان فرایند ایستایی داشته است. بروز موارد بستری از میانه کشور بیشتر و میزان مرگ و میر از میانه کشور کمتر است.

آذربایجان شرقی

در هفته اخیر موارد بستری کاهش و فوت استان فرایند ایستا داشته است. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از میانه کشور بیشتر است.

اردبیل

در هفته اخیر فرایند بستری افزایش و موارد فوت استان کاهش یافته است. میزان بروز از میانه کشور بیشتر شده، اما میزان مرگ و میر از میانه کشور کمتر است.

اصفهان

فرایند بستری و فوت استان در این هفته افزایش یافته است. بروز موارد بستری از میانه کشور بیشتر شده و میزان مرگ و میر هم از میانه کشور بیشتر است.

البرز

در هفته اخیر کاهش فرایند بستری و کاهش مختصر موارد فوت استان مشاهده می شود. بروز موارد بستری در حد میانه کشور و میزان مرگ و میر از میانه کشور بالاتر است.

زنجان

در هفته اخیر افزایش فرایند بستری و فوت استان مشاهده می شود. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از میانه کشور پایین تر است.

قم

در هفته اخیر کاهش موارد بستری و فوت استان مشاهده می شود. بروز موارد بستری کمی پایین تر از میانه کشور و میزان مرگ و میر استان از میانه کشور بیشتر است.

مازندران

در هفته اخیر، برای چندمین هفته متوالی ایستایی فرایند بستری و کاهش موارد فوت استان مشاهده می شود. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر استان از میانه کشور کمتر است.

فارس

در این هفته موارد بستری افزایش مختصر و افزایش شاخص موارد فوت استان مشاهده می شود. میزان بروز موارد بستری از حد میانه کشور کمتر و میزان مورتالیتی از میانه کشور پیشی گرفته است.

خراسان رضوی

فرایند بستری چند هفته نسبتا ایستا بوده و فوت افزایش یافته است. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر استان از حد میانه کشور کمتر است.

گیلان

در هفته اخیر فرایند بستری و موارد فوت استان کاهش یافته است. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از میانه کشور کمتر است.

گلستان

فرایند بستری بعد از چند هفته ایستایی، برای دومین هفته متوالی افزایش و فوت استان ثابت مانده است. میزان بروز بستری و مورتالیتی استان از میانه کشور کمتر است.

بوشهر

فرایند موارد بستری کاهش و موارد فوت استان ثابت مانده است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از میانه کشور کمتر است.

خوزستان

موارد بستری و موارد فوت استان در این هفته کاهش مختصر نشان می دهد. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر استان از میانه کشور کمتر است.

هرمزگان

موارد بستری استان کاهش و موارد فوت ثابت مانده است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از میانه استان کمتر است.

سیستان و بلوچستان

در هفته اخیر موارد بستری فرایندی ایستا داشته و موارد فوت استان افزایش نشان می دهد. میزان بروز بیماران بستری و مورتالیتی از میانه کشور کمتر است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1897

به "تشریح وضع کرونا در 31 استان؛ خطر بیماری در کدام استان ها کمتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح وضع کرونا در 31 استان؛ خطر بیماری در کدام استان ها کمتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید