ترکیه قرنطیه کرونا را کاهش می دهد ، بازگشایی رستوران ها و برقراری دوباره پروازهای داخلی

به گزارش پسرک کامپیوتری، ترکیه در یکی از گسترده ترین کاهش ها در قرنطینه ویروس کرونا پروازهای داخلی در این کشور را دوباره برقرار کرد، اجازه نشستن مشتریان را در رستوران ها داد و ساحل ها و موزه ها را بازگشایی کرد.

ترکیه قرنطیه کرونا را کاهش می دهد ، بازگشایی رستوران ها و برقراری دوباره پروازهای داخلی

به گزارش آسوشیتدپرس در حالی که ترکیه ممنوعیت مسافرت به 15 استان با بیشترین میزان ابتلا را لغو کرده است، یک هواپیمای ترکیش ایرلاینز با 156 نفر مسافر روز دوشنبه 12 خرداد از فرودگاه آنکارا به سمت استانبول پرواز کرد. مسیرهای هوایی میان استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا و ترابوزان اولین مسیرهای بازگشایی شده هستند و مسیرهای دیگر نیز به تدریج بازگشایی می شوند.

ازدحام ترافیکی روز دوشنبه به استانبول، پرجمعیت ترین شهر ترکیه بازگشت و جاده های بین شهری با افرادی که به سوی زادگاه هایشان یا تفریحگاه ها می رفتند، پر شد.

در همین حال، رستوران ها و کافه ها پس از تقریباً دو ماه دادن که فقط غذای بیرون بر ارائه می دادند، درهایشان را به روی شمار محدودی از مشتریان گشودند.

بازار بزرگ، موزه ها، کتابخانه ها، استخرها و مهدکودک های استانبول ازجمله جاهای دیگری هستند که کار خودشان را دوباره شروع کرده اند.

البته کسب وکارها باید فاصله گیری اجتماعی و شرایط کامل بهداشتی را رعایت کنند.

کافه ها و قلیان خانه ها نیز بسته خواهند ماند. دستور ماندن افراد 65 ساله و بالاتر و بچه ها در خانه همچنان به قوت خود باقی است.

برداشتن محدودیت های قرنطینه در ترکیه به دنبال کاهش شمار موارد ثابت شده عفونت و مرگ ناشی از کووید-19 انجام می شود. ترکیه تابه حال بیش از 4500 مورد مرگ ناشی از کووید-19 و حدود 164000 عفونت ثابت شده کرونا را گزارش کرده است.

ماه پیش فروشگاه های بزرگ و سلمانی ها، آرایشگاه ها و سالن های زیبایی در ترکیه اجازه بازگشایی را پیدا کردند. نمازگزاران در ترکیه هم هفته پیش اجازه برگزاری نخستین نماز جمعه را در بیش از دو ماه گذشته یافتند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 996

به "ترکیه قرنطیه کرونا را کاهش می دهد ، بازگشایی رستوران ها و برقراری دوباره پروازهای داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه قرنطیه کرونا را کاهش می دهد ، بازگشایی رستوران ها و برقراری دوباره پروازهای داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید