باغ های بوبولی در ایتالیا، نگین شهر فلورانس

به گزارش پسرک کامپیوتری، باغ های بوبولی در فلورانس از گزینه های عالی برای گردشگری در شهر فلورانس می باشند. فلورانس یک شهر تاریخی و بسیار هنری در شمال کشور ایتالیا می باشد. بسیاری بر این عقیده هستند که شهر فلورانس را هنرمندان بی مانند دنیا طراحی و رنگ آمیزی کرده اند.

باغ های بوبولی در ایتالیا، نگین شهر فلورانس

جهت دریافت خدمات طراحی دوبلکس ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

در سفر به فلورانس شما پای بر زادگاه هنرمندان عظیمی مانند میکل آنژ و پیکاسو می گذارید. باغ های بوبولی در فلورانس را بهشت نامیده اند. در این باغ، مجسمه ها، غارهای مصنوعی و فواره های زیادی موجود است که سبب شده اند گردشگران ساعت ها به پرسه زدن در این باغها مشغول باشند. باغ های بوبولی، یکی از مشهورترین باغ های شهر فلورانس محسوب می گردد و گذاشتن لقب بهشت بر روی آن به هیچ وجه گزافه نیست.

این باغ در پشت کاخ پیتی (Pitti Palace) واقع شده است و برای مدت زمان 4 قرن محل زندگی خاندان توسکانی محسوب می شده است. پادشاهان کشور ایتالیا برای مدت نسبتا کوتاهی از آن بعنوان باغ خصوصی خودشان استفاده می کردند.

به جز اینکه باغ بوبولی سکونت گاه خاندان توسکانی بوده و از این بابت بسیار دارای اهمیت است. معماری محسور نماینده ای هم دارا میباشد و جز یکی از بهترین نمونه باغ های ایتالیایی به شمار میرود و باغ های اروپایی بسیاری هستند که از آن برای ساخت الهام گرفته که یکی از این موارد به عنوان نمونه باغ های کاخ ورسای می باشد.

باغ بوبولی، مثل موزه ای از سرباز میباشد که مجسمه های جالبی از سبک ها و دوره های گوناگون(باستان تا رنسانس) در آن وجود دارند که در سرتاسر فضای عظیم آن پراکنده شده اند و معماری آنرا افرادی مانند برناردو بوان تالنتی و بارتولومئو آماناتی(Bartolomeo Ammannati) برعهده داشته اند.

مساحت آن به 45000 کیلومترمربع می رسد. هرسال حدود یک میلیون نفر از این باغها دیدن می نمایند و این گواهی است بر زیبایی و جذاب بودن این باغ، که شما هم باید در سفرهای خود حتماً از این باغها دیدن کنید. باغ های بوبولی از عظیم ترین، زیباترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری فلورانس به حساب می آید.

این باغ، 4 درب ورودی دارد و درصورتی که از سمت کاخ پیتی به این قسمت بیایید، پس از عبور از حیاط کاخ راه پله هایی را خواهید دید که شما را به فواره کنگر فرنگی (Artichoke Fountain) می رسانند. اما اسم اصلی آن فواره سوسن بوده، ولی مردم محلی این نام مستعار را برایش انتخاب کردند؛ چون از نظر آنها ، طراحی این فواره بیشتر به گل کنگر فرنگی شباهت دارد تا گل ظریفی مانند سوسن! مسیرتان را که ادامه بدهید، به آمفی تئاتری می‎رسید که با مجسمه های اسطوره های رومی و یک ابلیسک مصری احاطه شده که آنرا در 1789 از شهر اقصر(Luxor) در مصر به این مکان منتقل نموده اند.

منبع: گردشبان
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1255

به "باغ های بوبولی در ایتالیا، نگین شهر فلورانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغ های بوبولی در ایتالیا، نگین شهر فلورانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید