اعلام تعرفه های جدید گردشگری ، سفر ارزان می گردد؟

به گزارش پسرک کامپیوتری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی از ابلاغ مقررات نحوه مشخص تعرفه های ارزیابی کیفیت خدمات تاسیسات گردشگری در راستای حمایت از بخش خصوصی و نهادینه سازی فرآیند استانداردسازی در تاسیسات گردشگری با رویکرد کاهش هزینه های مربوطه اطلاع داد.

اعلام تعرفه های جدید گردشگری ، سفر ارزان می گردد؟

از سفر با سفر کانادا لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

به گزارش گروه اجتماعی پسرک کامپیوتری، مرتضی رحمانی موحد - معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با استناد به ماده 11 آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آنها مصوب سال گذشته در هیات وزیران و شیوه نامه درجه بندی تاسیسات گردشگری مقررات نحوه معین تعرفه های ارزیابی کیفیت خدمات تاسیسات گردشگری از سوی معاونت گردشگری ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه مقررات جدید با رویکرد رعایت کامل حقوق صاحبان تأسیسات گردشگری، منطقی شدن هزینه های اجرایی طرح تطبیق و حمایت از بخش خصوصی مورد اصلاح و بازبینی اساسی قرار گرفته است، اضافه کرد: از عمده ترین وجوه تمایز مقررات اصلاحی جدید می توان به شفاف سازی فرآیندهای ارزیابی و تعاملات اقتصادی موجود میان عوامل اجرایی طرح و تأسیسات گردشگری، استفاده از الگوها و شاخص های علمی و حرفه ای متقن و پیروز در معین و محاسبه هزینه های ارزیابی تأسیسات گردشگری و نیز تعدیل قابل توجه هزینه های ارزیابی به کمتر از یک پنجم تعرفه قبلی و حداکثر تا سقف 8 میلیون تومان، اشاره نمود.

معاون گردشگری با اشاره به اینکه مطابق ضوابط قبلی، تأسیسات گردشگری مکلف بودند پس از سه سال برای تمدید گواهینامه استاندارد صادره، مجدداً همان تعرفه های قبلی را پرداخت نمایند، مطرح نمود: در مجموعه حاضر اولاً بازه زمانی از سه سال به 5 سال یکبار تغییر و ثانیاً بر اساس ضوابط و چک لیست های جدید و به روز شده از سوی سازمان انجام خواهد گرفت.

وی توضیح داد: به منظور اطمینان از حفظ شرایط و استانداردهای کیفی و برای تمدید پروانه پس از سه سال، ارزیابی پیگیرانه با هزینه ای معادل یک چهارم هزینه ارزیابی اولیه (حداکثر تا سقف 2 میلیون تومان) در سال سوم پیش بینی شده است.

این مقام مسئول در سرانجام اظهار داشت: انتظار می رود شفافیت ایجاد شده در فرآیند کار، منطقی و قابل توجیه شدن هزینه های طرح تطبیق، استقبال بیش از پیش تأسیسات گردشگری از فرایند اجرای طرح تطبیق را به دنبال داشته باشد.

به گزارش میراث فرهنگی - طبق مقررات ابلاغ شده نظارت بر حُسن اجرای مفاد دستورالعمل بر عهده ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استانی است.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 622

به "اعلام تعرفه های جدید گردشگری ، سفر ارزان می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام تعرفه های جدید گردشگری ، سفر ارزان می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید