ادامه پیشروی های گسترده نیرو های یمنی در مأرب

به گزارش پسرک کامپیوتری، نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمن به پیشروی های خیره کننده خود در استان مأرب ادامه دادند و پادگان راهبردی الخنجر را به کنترل خود در آوردند.

ادامه پیشروی های گسترده نیرو های یمنی در مأرب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پایگاه خبری الخبر به نقل از منابع نظامی در یمن امروز یکشنبه از پیشروی نیرو های دولت نجات ملی این کشور در استان الجوف اطلاع داد و گفت که این نیرو ها در پی قطع خطوط امداد به دولت مستعفی در استان مأرب هستند.

منابع میدانی ویژه امروز یکشنبه گفتند که نیرو های ارتش دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) بعد از درگیری با نیرو های دولت مستعفی به ریاست منصور هادی، پادگان راهبردی الخنجر را به کنترل خود در آوردند.

به گفته این منابع، نیرو های ارتش یمن با سیطره بر این پادگان و پیشروی به سمت شرق استان الجوف (هم مرز با عربستان سعودی) خود را به خط الرویک رسانده و قصد دارند آخرین خطوط امدادرسانی به نیرو های دولت مستعفی در استان مأرب را قطع نمایند.

بر اساس این گزارش، پیشروی نیرو های دولت نجات ملی در راستای فشار این نیرو ها برای بازپس گیری شهر مأرب است؛ چرا که تنها دو شهرستان الوادی و مأرب در این استان تحت کنترل دولت مستعفی و ائتلاف سعودی است.

با آزادسازی پادگان مذکور، نیرو های ارتش یمن بیش از پیش از سمت شمال به سمت شرق حرکت نموده و در حال دور زدن شهر مأرب هستند.

طی روز های گذشته، منطقه ها جنوب و جنوب غربی شهر مأرب شاهد درگیری بین نیرو های دولت نجات ملی و نیرو های دولت مستعفی بود و ائتلاف سعودی برای ممانعت از پیشروی نیرو های دولت نجات ملی ده ها بار اطراف شهرستان الجوبه را هدف حملات هوایی قرار داد.

بعضی منابع وابسته به دولت مستعفی دیروز مدعی شدند که نیرو های تحت امر این دولت توانسته اند نیرو های دولت نجات ملی را پس زده و منطقه ها العمد و پادگان ام الریش را در جنوب مأرب دوباره به دست بگیرند که با پاتک سنگین نیرو های ارتش یمن این نیرو ها در امتداد رشته کوه البلق به عقب نشستند.

اخبار تأیید نشده طی 24 ساعت گذشته حکایت از این دارد که در بخش سد مأرب، نیرو های ارتش یمن خود را به دامنه این رشته کوه رسانده اند و در صورت نفوذ به این رشته کوه ها که سد طبیعی در اطراف شهر مأرب است، با توجه به تجربه جنگی نیرو های صنعاء در کوهستان پیشروی ها سریع تر خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1820

به "ادامه پیشروی های گسترده نیرو های یمنی در مأرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه پیشروی های گسترده نیرو های یمنی در مأرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید