احضار روح یک زن در کتاب فروشی ها

به گزارش پسرک کامپیوتری، به گزارش خبرنگاران؛ رمان روح یک زن نوشته ایزابل آلنده و با ترجمه ای از علی اکبر عبدالرشیدی از سوی نشر نون به کتاب فروشی ها راه یافت. این کتاب نخستین بار در سال 2020 منتشر شده است.

احضار روح یک زن در کتاب فروشی ها

در توضیح این کتاب آمده که روح یک زن توضیح حال ایزابل آلنده است، ترکیبی از خاطرات، مرام نامه و بیانیه فلسفی زندگی این نویسنده نامدار؛ روایت آنچه او را طی هفت دهه سرپا نگاه داشته و تبدیل به یکی از مطرح ترین نویسندگان زن جهان نموده است؛ تأملی پرشور و الهام بخش درباره مفهوم زن بودن.

آلنده این کتاب را در دوره همه گیری کرونا و با استفاده از فرصت قرنطینه نوشته است. او در مصاحبه ای گفته: همه گیری کرونا برایم سکوت، زمان کافی و تنهایی به ارمغان آورد؛ سه چیز که پیش تر باید مدت ها برای به دست آوردنشان می جنگیدم.

ایزابل آلنده؛ نویسنده، متولد 1942 در شیلی است. پدرش، توماس آلنده، پسرعموی سالوادور آلنده بود که از سال 1970 تا سال 1973 ریاست جمهوری شیلی را بر عهده داشت و در کودتایی به رهبری ژنرال پینوشه سرنگون و کشته شد. پس از این اتفاق، ایزابل به ونزوئلا گریخت و سیزده سال در آنجا ماند. اگرچه از قبل نویسندگی می کرد، به گفته خودش با فرار از شیلی تبدیل به نویسنده ای جدی شد.

اغلب مخاطبان و منتقدان از ایزابل آلنده به اسم پدیده ادبیات آمریکای لاتین یاد می نمایند. او که بیشتر رمان هایش را در سبک رئالیسم جادویی می نویسند، بیست وچهار کتاب تحسین برانگیز نوشته که به بیش از چهل زبان ترجمه شده اند و افزون بر هفتاد وچهارمیلیون نسخه از آن ها به فروخته شده است. بسیاری از آثار او به فارسی هم ترجمه و منتشر شده اند.

کتاب روح یک زن نوشته ایزابل آلنده، در 184 صفحه، با شمارگان 1000 نسخه، به قیمت 48 هزار تومان، در قطع رقعی، جلد شومیز و با ترجمه علی اکبر عبدالرشیدی، از سوی نشر نون منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1728

به "احضار روح یک زن در کتاب فروشی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احضار روح یک زن در کتاب فروشی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید