ابلاغ استرداد هزینه های فوق برنامه مدارس به خانواده ها

به گزارش پسرک کامپیوتری، با عنایت به شیوع بیماری کرونا از ابتدای اسفندماه 98 و به موجب آن تعطیلی مدارس و ایجاد وقفه در ارائه خدمات و فعالیت های حضوری آموزشی و پرورشی و به منظور حفظ و رعایت حقوق عامه و صیانت از حقوق شهروندان، از سوی وزارت آموزش وپرورش بخشنامه استرداد کلیه وجوه دریافتی بابت هزینه فوق برنامه های آموزشی، پرورشی، کنکور، اعتکاف علمی و سایر خدمات ویژه قابل ارائه در ایام مزبور ازجمله غذا، سرویس و ... در تمام مدارس اعم از عادی، دولتی، شاهد، استعداد های درخشان، هیئت امنایی، نمونه دولتی، عظیم سالان، کاردانش و فنی حرفه ای، تطبیقی و بین الملل، آموزش از راه دور و غیردولتی در 3 بند و مطابق ذیل، به ادارات کل استان ها ابلاغ شد.

ابلاغ استرداد هزینه های فوق برنامه مدارس به خانواده ها

مدارس غیردولتی

به گزارش ایسنا، هزینه فوق برنامه ها تحت هر عنوان نظیر فوق برنامه آموزشی، پرورشی یا غیرآموزشی و خدمات ویژه (غذا، سرویس و ...) در مدارس غیردولتی، بر طبق مصوبه هفتاد و دومین جلسه شورای سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی از تاریخ اول اسفندماه 98 محاسبه و مسترد گردد.

مدارس دولتی (عادی، شاهد، استعداد درخشان، هیئت امنایی، نمونه دولتی، عظیم سالان، کاردانش و فنی حرفه ای، تطبیقی و بین الملل، آموزش از راه دور): در مورد هزینه فوق برنامه ها تحت هر عنوان نظیر فوق برنامه آموزشی، پرورشی یا غیر آموزشی و خدمات ویژه (غذا، سرویس و ..) لازم است مدیران مدارس در اسرع وقت نسبت به تشکیل شورای مدرسه با رعایت پروتکل های بهداشتی در مورد خدمات ارائه شده به دانش آموزان و همچنین محاسبه مبلغ قابل استرداد از تاریخ اول اسفندماه 98 وفق دستورالعمل اقتصادی مدارس نسبت به تحویل و تأدیه فرم پیوست به، ولی یا سرپرست قانونی تمام دانش آموزان اقدام و هزینه های قابل پرداخت را به شماره حساب اعلامی از سوی اولیا (مندرج در فرم مزبور) مسترد کنند.

لازم به ذکر است، در مدارس شاهد پس از کسر دوسوم از کل هزینه های خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه و سایر دریافتی های مجاز از دانش آموزان در حال تحصیل، باقی محاسبه و با رعایت مقررات به اولیا برگردانده گردد.

سرویس حمل ونقل دانش آموزان

هزینه ارائه خدمات حمل ونقل به دانش آموزان در تمامی مدارس دولتی و غیردولتی، با رعایت دقیق مفاد بخشنامه های ارسالی از سوی دفتر انجمن اولیا و مربیان و با هماهنگی کارگروه ماده 18 مراکز استان ها و شهرستان های تابعه اقدام لازم به عمل آید.

همچنین در این بخشنامه تأکید شده است با توجه به شرایط خاص موجود، ملاک محاسبه و استرداد وجوه دریافتی بابت هزینه های فوق، این بخشنامه است و کلیه مصوبات، بخشنامه ها یا دستورالعمل های مغایر لغو می گردد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، در صورت عدم اجرای بخشنامه، اولیاء دانش آموزان می توانند اعتراض خود را به وسیله سامانه پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش وپرورش به نشانی shekayat.medu.ir ثبت و پیگیری کنند.

مدیران کل آموزش وپرورش استان ها مسئول حسن اجرای این بخشنامه هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 989

به "ابلاغ استرداد هزینه های فوق برنامه مدارس به خانواده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ استرداد هزینه های فوق برنامه مدارس به خانواده ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید