آویزان کردن بشقاب های تزئینی و دکوری بر دیوار

به گزارش پسرک کامپیوتری، دکوراسیون داخلی یک فرایند خلاقانه است که از طریق المان های مختلف، فضا را زیبا و مجذوب کننده می نماید. یکی از روش های محبوب و ساده برای ایجاد مجذوب کنندهیت در دیوارها، آویزان کردن بشقاب های تزئینی و دکوری است. این روش، به شما امکان می دهد با ترکیب رنگ ها، الگوها و طرح های مختلف، یک تابلوی هنری و منحصر به فرد را در فضای خود ایجاد کنید. در این مقاله، به آنالیز روش های مختلف آویز بشقاب های تزئینی بر دیوار می پردازیم.

آویزان کردن بشقاب های تزئینی و دکوری بر دیوار

انتخاب بشقاب

ابتدا بشقاب هایی که قصد آویزان کردن آن ها را دارید، انتخاب کنید. بشقاب های تزئینی و دکوری با طرح ها، الگوها و رنگ های مختلف مناسب هستند. بعلاوه، دقت کنید که مقدار و وزن بشقاب ها مناسب برای آویزان کردن بر روی دیوار باشد.

آماده سازی بشقاب ها

پیش از آویزان کردن، بشقاب های تزئینی و دکوری را به دقت تمیز نموده و از هر نوع گرد و غبار و لکه های آلودگی پاکسازی کنید. اگر بشقاب ها شیشه ای هستند، مطمئن شوید که آن ها بدون خط و خش و ترک هستند.

روش های آویزان کردن بشقاب ها

بعضی از بشقاب های تزئینی و دکوری دارای آویز هستند که برای آویزان کردن بر روی دیوار استفاده می شوند. با یک پیچ محکم، گیره بشقاب را به دیوار بچسبانید.

اگر بشقاب ها آویز ندارند، از قلاب های آویزان کننده بهره ببرید. این قلاب ها را در قسمت پشتی بشقاب بچسبانید و سپس قلاب را به دیوار آویزان نمایید. مطمئن شوید قلاب ها محکم و پایدار هستند تا بشقاب ها به خوبی آویزان شوند.

بعضی از بشقاب های تزئینی و دکوری دارای نگهدارنده های ویژه ای هستند که برای آویزان کردن آن ها بر روی دیوار به کار می رود. این نگهدارنده ها را به دیوار بچسبانید و سپس بشقاب را درون آن قرار دهید. این روش، به شما امکان می دهد بشقاب ها را به صورت افقی یا عمودی آویزان کنید و ترتیب و تنظیم آن ها را به دلخواه تغییر دهید.

نکات مهم در آویزان کردن بشقاب ها

قبل از آویزان کردن بشقاب های تزئینی و دکوری نکته ای که باید در نظر داشته باشید، توزیع و ترتیب آن هاست. سعی کنید بشقاب ها را به صورتی آویزان کنید که ترتیب و توزیع آن ها تعادل و هماهنگی ظاهری داشته باشد. از نقاط مرجعی مانند مرکز دیوار یا یک خط مجازی برای ترتیب بشقاب ها بهره بگیرید.

فاصله بین بشقاب ها- بهتر است بین بشقاب ها فاصله های یکسانی را رعایت کنید تا ظاهری هماهنگ و متناسب ایجاد گردد. برای این کار از نوارهای مقدار گیری یاری بگیرید تا فاصله ها را به صورت یکنواخت مقدار گیری کنید.

توجه به ایمنی نصب- مطمئن شوید که بشقاب ها به طور محکم و ایمن آویزان شده اند و هیچ یک از آن ها در معرض خطر سقوط نیستند. از پیچ ها، مهره ها و قلاب های محکم استفاده نموده و قبل از نهایی کردن آویزان کردن، بشقاب ها را به طور منظم آنالیز کنید.

چگونه بشقاب ها را به صورت زیبا و هنری ترتیب کنم؟

ترتیب دادن بشقاب های تزئینی و دکوری به صورت زیبا و هنری فضای دکوراسیونی چشم نواز ایجاد می نماید. در ادامه، چند راه چاره برای ترتیب دادن بشقاب ها به صورت زیبا و هنری را آنالیز می کنیم؛

الگوی هندسی

ایجاد یک الگوی هندسی با بشقاب های تزئینی و دکوری نتیجه ای بسیار مجذوب کننده و هنری را به ارمغان می آورد. بشقاب ها را به صورت مربعی، مثلثی، مستطیلی یا الگوهای دیگر به هم متصل کنید. این الگوها را با بشقاب های با رنگ ها و طرح های متفاوت ایجاد کنید تا تنوع بیشتری در طرح ها به وجود آید.

ترتیب رنگی

یکی از روش های ساده و مؤثر برای ترتیب دادن بشقاب های تزئینی و دکوری ترتیب رنگی است. بشقاب ها را براساس رنگ های آن ها آویزان کنید. به طور نمونه، بشقاب ها را به ترتیب رنگ رنگین کمان، رنگ های گرم و سرد یا حتی ترکیبی از رنگ های مشابه یا متضاد آویزان کنید.

ترتیب مقدار

اگر بشقاب ها مقدار های متفاوتی دارند، از ترتیب مقدار آن ها برای ایجاد تنوع بهره ببرید. آویزان کردن بشقاب ها را از بزرگ ترین به کوچک ترین یا برعکس انجام دهید. این ترتیب مقدار به طرح کلی اتاق یا دیوار شما تعادل و تنظیم مناسبی می دهد.

طرح و الگوهای خاص

اگر علاقه مند به خلق یک طرح خاص هستید، طرح و الگوهای خاصی برای ترتیب دادن بشقاب ها به کار ببرید. بشقاب ها را به صورت یک شکل مانند قلب، گل، درخت و غیره آویزان کنید. این روش به شما امکان می دهد تا یک تابلوی هنری منحصر به فرد را بر روی دیوارتان داشته باشید.

ترکیب رنگ و الگو

برای ایجاد ترتیب زیبا و هنری، یکی از راه چارههای مؤثر ترکیب رنگ و الگو است. بشقاب های تزئینی و دکوری را بر اساس ترکیبی از رنگ ها و الگوها آویزان نموده و آن ها را با بشقاب هایی که رنگ یکنواختی دارند ترکیب کنید. این ترکیب رنگ و الگو به دیوار یا فضای اطراف بشقاب ها زندگی می بخشد.

ترتیب در چیدمان

نحوه چیدمان بشقاب ها نیز تأثیر بسیاری در زیبایی و هنری بودن آن ها دارد. بشقاب ها را به صورت عمودی، افقی، به شکل یک راهرو یا در اشکال هندسی مختلف چینش دهید. این ترتیب در چیدمان احساس حرکت، توازن و هماهنگی را به ارمغان می آورد.

افزودن جزییات

برای افزودن بیشترین مجذوب کنندهیت به بشقاب ها، از جزییات و تزئینات بهره ببرید. این شامل الگوهای میناکاری، نقاشی های دستی، دست خط ها و غیره است. با اضافه کردن این جزییات، بشقاب ها به ظاهری منحصر به فرد و هنری تبدیل می شوند.

بشقاب ها را به صورت زیبا و هنری ترتیب دادن، یک فرایند خلاقانه است. با آزادی خلاقیت خود ایده ها و الگوهای منحصر به فرد خود را ارائه دهید و با ترکیب رنگ ها، الگوها و چیدمان های مختلف، فضایی زیبا و مجذوب کننده را خلق کنید.

الگوهای مختلف برای ترتیب دادن بشقاب ها

برای ترتیب دادن بشقاب ها الگوهای مختلف را امتحان کنید. در زیر به بعضی از الگوهای معمول و محبوب برای ترتیب دادن بشقاب ها اشاره می کنیم؛

الگوی دایره ای- بشقاب ها را در قالب یک دایره آویزان کنید. در این الگو، بشقاب ها از بزرگ ترین به کوچک ترین به دور مرکز قرار می گیرند. این الگوی ساده و زیبا به فضای دکوراسیونی شما ظاهری آرام و هماهنگی می بخشد.

الگوی مرکزی- در این الگو، یک بشقاب بزرگ و مرکزی را در وسط قرار داده و بشقاب های کوچک تر را به شکل دایره یا الگویی دیگر پیرامون آن قرار دهید. این الگو به فضای دکوراسیونی شما مجذوب کنندهیتی مرکزی و تمرکز بخشیده و به بشقاب مرکزی بزرگ توجه بیشتری جلب می نماید.

الگوی مربعی- بشقاب ها را به صورت یک الگوی مربعی آویزان کنید. در این الگو، بشقاب ها را به صورت یک ردیف افقی و یک ردیف عمودی به هم متصل کنید. این الگو به فضای دکوراسیونی شما ظاهری سازنده و منظم می بخشد.

الگوی مثلثی- بشقاب ها را بر اساس الگوی مثلثی بیاویزید. سه بشقاب را به شکل یک مثلث آویزان کنید و سپس بشقاب های بقیه را در اطراف آن قرار دهید. این الگو به فضای دکوراسیونی شما یک طرح هندسی مجذوب کننده و دینامیک می دهد.

الگوی رنگی- بشقاب ها را بر اساس الگوی رنگی آویزان کنید. بشقاب ها را به صورت متناوب یا ترکیبی از رنگ ها آویزان کنید تا الگویی رنگارنگ و زیبا به وجود آید. آن ها را به ترتیب رنگ قوس قزح یا ترتیب رنگ های گرم و سرد آویزان کنید.

الگوهای خلاقانه و منحصر به فرد

این الگوها تنها چند نمونه از الگوهای مختلفی هستند که برای ترتیب دادن بشقاب ها مناسب هستند. بعلاوه، می توانید خلاقیت خود را به کار بگیرید و الگوهای خلاقانه و منحصر به فرد دیگری را برای ترتیب دادن بشقاب ها ایجاد کنید. با توجه به سلیقه شخصی خود، با ترکیب رنگ ها، مقدار ها، الگوهای هندسی و موقعیت قرارگیری بشقاب ها، طرحی کاملاً منحصر به فرد را ایجاد کنید. هدف اصلی این است که الگویی به ظاهر هماهنگ و زیبا ایجاد کنید که با فضای دکوراسیونی که دارید سازگاری داشته باشد.

در نتیجه

آویزان کردن بشقاب های تزئینی و دکوری بر دیوار، روشی ساده و مجذوب کننده برای افزایش زیبایی و هنر در دکوراسیون داخلی محسوب شده و به جلوه زیبایی بصری محیط شما می افزاید.

5/5 - (1 امتیاز)

منبع: اتاق
انتشار: 30 مهر 1402 بروزرسانی: 30 مهر 1402 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2227

به "آویزان کردن بشقاب های تزئینی و دکوری بر دیوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آویزان کردن بشقاب های تزئینی و دکوری بر دیوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید