آمار مصدومان و کشته شدگان زلزله خوی ، ارزیابی اندازه خسارت به منازل مسکونی

به گزارش پسرک کامپیوتری، مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی درباره آخرین آمار مصدومان و کشته شدگان زلزله خوی در آذربایجان غربی شرح داد.

آمار مصدومان و کشته شدگان زلزله خوی ، ارزیابی اندازه خسارت به منازل مسکونی

به گزارش خبرنگاران آنلاین، امیر عباس جعفری در مورد آخرین شرایط زمین لرزه در خوی و سلماس با بیان اینکه در اثر وقوع زمین لرزه امروز چهارم فروردین، 82 نفر در شهرستانهای خوی و سلماس مصدوم شدند، گفت : از مصدومان زمین لرزه در سلماس هم اکنون 10 نفر که دچار مصدومیت از ناحیه دست و پا و … بوده در بیمارستان بستری هستند و 60 نفر به صورت سرپایی مداوا شدند.

جعفری اضافه نمود: در شهرستان خوی نیز 12 نفر در اثر زمین لرزه مصدوم شدند که از این تعداد 7 نفر به صورت سرپایی مداوا و از مراکز درمانی ترخیص شدند و 5 نفر در حال درمان هستند.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی در مورد اندازه خسارات زمین لرزه در این دو شهرستان نیز اضافه نمود: آنالیز های اولیه حاکی از خسارات بسیار کم و جزئی به بعضی واحدهای روستایی است اما هم اکنون ارزیابان بنیاد مسکن استان در حال آنالیز دقیق اندازه خسارات هستند.

زمین لرزه ای به بزرگی 5.6 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شهر خوی در شمال آذربایجان غربی را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به دانشگاه تهران، ساعت وقوع زلزله را 6:47 دقیقه صبح آدینه در منطقه یزدگان خوی و در عمق هشت کیلومتری زمین خاطرنشان کرد.

این زمین لرزه در 19 کیلومتری خوی، 24 کیلومتری سلماس و 29 کیلومتری تازه شهر، آذربایجان غربی در عمق هشت کیلومتری سطح زمین، ساعت 06:46:54 امروز آدینه چهارم فروردین به وقوع پیوست.

بعلاوه در مناطقی از استان آذربایجان غربی از جمله شهر ارومیه و بعضی شهرهای استان آذربایجان شرقی نیز زلزله احساس شد.

شهرستان خوی سال گذشته هم کانون وقوع چندین زلزله و بیش از 300 پس لرزه بود به طوری که سه زلزله با قدرت بیش از 5.5 ریشتر در 13 مهر، 28 دی و هشتم بهمن در این منطقه ثبت شد و خسارت زیادی بر جای گذاشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 فروردین 1402 بروزرسانی: 4 فروردین 1402 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2155

به "آمار مصدومان و کشته شدگان زلزله خوی ، ارزیابی اندازه خسارت به منازل مسکونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار مصدومان و کشته شدگان زلزله خوی ، ارزیابی اندازه خسارت به منازل مسکونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید