انجمن روزنامه نگاران تهران: ضرب و شتم خبرنگار محکوم است

به گزارش پسرک کامپیوتری، انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران ضرب و شتم خانم فائزۀ مؤمنی خبرنگار صبح نو را محکوم کرد و آن را یکی از بدترین تعرض هایی دانست که در حین انجام وظیفۀ حرفه ای توسط یک مأمور حراست علیه یک خبرنگار اتفاق افتاده و باعث تشدید عدم امنیت حرفه روزنامه نگاری در ایران شده است.

انجمن روزنامه نگاران تهران: ضرب و شتم خبرنگار محکوم است

انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران، این رفتار را قویاً محکوم نموده و اعلام نموده است که مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به سرعت با این رفتار غیرقانونی و خودسرانه عوامل خود برخورد های قانونی را انجام دهند. همچنین رسماً از خانم مؤمنی عذرخواهی به عمل آورند.

انجمن همچنین از مسئولان قضایی می خواهد شکایت خانم فائزۀ مؤمنی و همکاران ما در صبح نو را بدون تبعیض و عادلانه مورد رسیدگی قرار داده تا عبرتی برای متجاوزان به حقوق روزنامه نگاران کشور باشد.

بنابر بیانیه انجمن، اقدام این مأمور حراست فقط حمله به یک خبرنگار نیست، بلکه تعرضی است به حریم روزنامه نگاری و فعالیت رسانه ای کشور. به همین ترتیب مسئولان آن مأمور متعرض و مسئولان قضایی می بایست با این مورد چنان رفتار نمایند که در خور شأن امنیت این حرفه باشد.

فائزه مومنی امروز در صفحه اجتماعی اش نوشت برای تهیه گزارش از فرایند واکسیناسیون به یکی از مراکز رفته و بعد از تهیه گزارش و مصاحبه قصد خروج داشته که مامور حراست مرکز صدایش می نماید و از او می خواهد گوشی اش را بدهد تا صدا های ضبط شده را پاک کند.

ممانعت فائزه مومنی باعث می گردد مامور حراست به طور فیزیکی وارد عمل گردد و انگشت دست خبرنگار را بشکند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1579

به "انجمن روزنامه نگاران تهران: ضرب و شتم خبرنگار محکوم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجمن روزنامه نگاران تهران: ضرب و شتم خبرنگار محکوم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید