250 هزار پوند برای تجاری سازی میکروسکوپ رامان اختصاص داده شد

به گزارش پسرک کامپیوتری، شرکت فرونتیر برای تجاری سازی میکروسکوپ روبشی رامان که در آن از گرافن استفاده شده سرمایه گذاری 250 هزار پوندی انجام داده است.

250 هزار پوند برای تجاری سازی میکروسکوپ رامان اختصاص داده شد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت فرونتیر (Frontier) اظهار داشت که این شرکت 250 هزار پوند برای تجاری سازی میکروسکوپ روبشی رامان مجهز به گرافن سرمایه گذاری خواهد نمود. این بودجه در اختیار شرکت کمبریج رامان ایمیجینگ (Cambridge Raman Imaging) قرار می گیرد.

کمبریج رامان یکی از شرکت های انشعاب یافته از دانشگاه کمبریج بوده که با همکاری یک شرکت ایتالیایی روی توسعه این میکروسکوپ کار می نماید.

این سرمایه گذاری برای پشتیبانی از توسعه فناوری لیزر های بسیار سریع مبتنی بر گرافن صرف خواهد شد، لیزر هایی که در میکروسکوپ تشخیصی برای رهگیری تومور سرطانی قابل استفاده است.

این میکروسکوپ تصاویر دیجیتال زنده از نمونه های بافت با استفاده از طیف سنجی رامان ایجاد می نماید تا با آن بتوان میان بافت سالم و بیمار تمایز ایجاد کرد و همچنین پاسخ سلول ها به درمان های دارویی را رصد کرد. این کار به جراحان اجازه می دهد تا ببینند که آیا بافت سرطانی را به صورت کامل برداشته اند یا نه.

شرکت فرونتیر که 33 درصد از سهام شرکت کمبریج رامان را در اختیار دارد می گوید این فناوری به قدری کوچک است که می توان از آن در فضا های بیمارستانی استفاده کرد. همچنین این فناوری به پزشکان یاری می نماید تا زمان لازم برای تجزیه و تحلیل را کاهش دهند. در حال حاضر، برای آنالیز تومور باید نمونه برداری صورت گرفته و در ادامه نمونه به آزمایشگاه ارسال گردد.

از کاربرد های آینده این میکروسکوپ می توان به توانایی اسکن سیالات بدن به منظور تشخیص پاتوژن ها و سلول های تومور سرطانی اشاره نمود. همچنین این میکروسکوپ می تواند نیمه هادی ها و پروتئین ها را تصویربرداری کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1079

به "250 هزار پوند برای تجاری سازی میکروسکوپ رامان اختصاص داده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "250 هزار پوند برای تجاری سازی میکروسکوپ رامان اختصاص داده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید