کاردستی با صدف؛ آموزش مدل های جاشمعی، آویز و طاووس

به گزارش پسرک کامپیوتری، درست کردن کاردستی با صدف بسیار جذاب و مقرون به صرفه است، زیرا اصلی ترین وسیله آن به صورت رایگان در اختیار شما است. در اینجا روش درست کردن وسایل تزئینی با صدف در سه مدل زیبا و با ابزار های ساده آموزش داده شده است.

کاردستی با صدف؛ آموزش مدل های جاشمعی، آویز و طاووس

اگر در کنار دریا زندگی می کنید یکی از زیبا ترین صنایع دستی و راه های کسب در آمد شما می تواند ساخت کاردستی با صدف باشد. اگر برای انجام این کار حوصله و خلاقیت به کار ببرید، می توانید وسایل تزئینی زیبایی بسازید و آن ها را به فروش برسانید.

خبرنگاران در این آموزش روش درست کردن سه مدل کاردستی با صدف را به صورت تصویری به شما می آموزد. همچنین در پایانی مطلب می توانید با استفاده از تصاویری که برای شما آورده ایم ایده های زیادی برای ساخت کاردستی های زیبا با صدف بگیرید.

1- درست کردن کاردستی صدف مدل جاشمعی

برای درست کردن این جاشمعی صدفی به یک چوب یا شی دایره ای برای کف، تعدادی صدف تمیز یک دست و یک اندازه، و چسب حرارتی احتیاج دارید.

ابتدا با چسب حرارتی دور دایره چوبی را چسب بزنید سپس پایانی صدف را برعکس روی آن بچسبانید. به همین ترتیب کار را ادامه دهید تا همه دور دایره با صدف پر بگردد.

حال باید یک ردیف دیگر دور کل دایره را صدف بچسبانید. توجه کنید که هر صدف را بین دو صدف ردیف قبلی بچسبانید. می توانید برای ظرافت کار در ردیف های داخلی از صدف های کوچکتر استفاده نمایید.

برای ردیف های بعد باید صدف ها را به جای اینکه روی چوب بچسبانید روی صدف های ردیف قبلی بچسبانید، تا دو یا سه ردیف این کار را انجام دهید. در پایان شمع خود را وسط این جاشمعی زیبا قرار دهید و از آن لذت ببرید.

2- روش درست کردن آویز صدفی

این مدل کاردستی با صدف را می توانید برای آویز موبایل یا ماشین بهره ببرید. برای درست کردن آویز صدفی به نخ قیطانی، چسب چوب و چسب حرارتی ، مهره تزئینی، اکلیل و صدف احتیاج دارید.

ابتدا حدود ده سانتی متر از نخ را جدا کنید، سپس آن را از وسط تا نموده و مهره تزئینی را وارد نخ کنید و گره بزنید.

حال قسمت گره خورده نخ را با چسب حرارتی روی پایانی صدف بچسبانید.

اکنون آویز صدفی به این شکل در آمده است:

می توانید صدف را با استفاده از اکلیل تزئین نمایید. برای این کار روی صدف را چسب مایع بزنید و سپس اکلیل را روی آن بپاشید. برای اینکه اکلیل ها نریزد می توانید روی آن اسپری چسب بزنید.

با استفاده از خلاقیت خود می توانید مدل های مختلفی کاردستی با صدف را درست کنید.

همچنین بخوانید: ساخت آویزهای تزئینی شیک با وسایل مختلف

3- روش درست کردن کاردستی با صدف مدل طاووس

برای ساخت این کاردستی زیبا ایتدا با استفاده از خمیر چینی دو دایره آبی رنگ درست کنید، سپس آنها را روی هم بچسبانید. بعد با خمیر چشم و نوک و تاج طاووس را بسازید و روی صورت آن قرار بدهید.

حال یک صدف عظیم و پهن بردارید و ابتدا روی آن را با رنگ سبز بپوشانید. سپس با یک گوش پاک کن روی آن نقاط آبی ایجاد کنید. بعد با رنگ زرد نقطه های کوچک زرد روی نقطه های آبی بکشید.

حالا صدف را پشت بدن طاووس بچسبانید، به این ترتیب طاوس صدفی شما آماده می گردد.

مدل دیگری نیز از درست کردن طاووس صدفی وجود دارد که برای انجام آن تنها باید درون صدف را نقاشی کنید.

مدل های جالب از درست کردن کاردستی با صدف

همچنین بخوانید: با طبیعت اطراف خود وسایل تزئینی زیبا بسازید

منبع: setare.com
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1377

به "کاردستی با صدف؛ آموزش مدل های جاشمعی، آویز و طاووس" امتیاز دهید

1 کاربر به "کاردستی با صدف؛ آموزش مدل های جاشمعی، آویز و طاووس" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاردستی با صدف؛ آموزش مدل های جاشمعی، آویز و طاووس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید