چگونه در اپ Photos آیفون عکس ها را ادیت کنیم؟

به گزارش پسرک کامپیوتری، بسیاری از کاربران آیفون، علاقه زیادی به عکاسی دارند و با این گوشی ها روزانه چندین عکس ثبت می نمایند. ادیت تصاویر در گوشی کار بسیار راحتی است و برای این کار اپ های ادیت عکس به شدت مفیدی وجود دارد. ضمناً نباید اپ های ادیت عکس با هوش مصنوعی را از قلم بیندازیم که آن ها هم هواداران زیادی پیدا نموده اند. اما در این میان اگر علاقه ای به نصب چنین اپ هایی ندارید، با بهره گیری از اپ Photos آیفون می توانید از امکانات زیادی برای ادیت کردن عکس های خود استفاده کنید. در این مطلب به مهم ترین ترفندهایی که برای ادیت عکس با این اپ باید بدانید، می پردازیم.

چگونه در اپ Photos آیفون عکس ها را ادیت کنیم؟

چگونگی ادیت عکس ها در اپ Photos آیفون

برای ادیت عکس در آیفون با استفاده از اپ Photos، طبیعتا باید عکس موردنظر را در این اپ پیدا کنید. بعد از باز کردن عکس، حالا باید روی گزینه Edit در سمت راست بخش فوقانی نمایشگر ضربه بزنید.

در پایین صفحه، چهار دکمه مشاهده می کنید که هر کدام به مجموعه ای از ابزارهای ویرایش مربوط می شوند. این دکمه ها از چپ به راست عبارتند از:

 • Live: فقط در صورتی قابل مشاهده است که عکس شما یک Live Photo (تصویری که همراه با ویدیو ضبط شده است) باشد.
 • Adjust: تنظیمات ویرایش استاندارد که در بیشتر برنامه های ویرایش عکس یافت می شوند.
 • Filters: اعمال یا حذف فیلترهای عکس اپل.
 • Crop: برای تغییر نسبت تصویر، صاف کردن، جابجایی پرسپکتیو، برش و موارد دیگر.

در بالای صفحه، ابزار Markup را نیز مشاهده می کنید که مانند یک قلم به نظر می رسد. این ابزار به شما امکان می دهد متن اضافه کنید، نقاشی بکشید، هایلایت کنید و سایر عملیات علامت گذاری را روی عکس خود انجام دهید.

ویرایش عکس در برنامه Photos اپل غیر مخرب است. این به این معنی است که می توانید انواع مختلفی از ویرایش ها را روی عکس های خود اعمال کنید و در صورت تمایل به نسخه اصلی برگردید. بدون نگرانی از خراب شدن عکس، می توانید تنظیمات را انجام دهید و فیلترها را اعمال کنید. ضمناً می توانید عکس ها را در iPad نیز ویرایش کنید. به لطف iCloud Photo Library، عکس هایی که با آیفون خود می گیرید با iPad شما همگام سازی می شوند و می توانید آنها را در صفحه نمایش بزرگتر ویرایش کنید.

ادیت های اساسی

همان طور که اشاره شد، بیشتر ابزارهای ویرایش در بخش Adjust قرار دارند که به طور اتوماتیک با زدن دکمه Edit در برنامه Photos انتخاب می گردد. در این بخش، ابزارهای استاندارد ویرایش عکس را برای تغییر ظاهر عکس خود پیدا می کنید.

در مجموع، 15 پارامتر تنظیم به همراه یک گزینه اتوماتیک با آیکون عصای جادویی وجود دارد. برای بهبود اتوماتیک تصویر، روی عصا ضربه بزنید، سپس اسلایدر را برای تنظیم تصویر به چپ و راست حرکت دهید. برای لغو این تغییرات، دوباره روی عصا ضربه بزنید. در حالی که ویرایش اتوماتیک، بهبود یک تصویر میانه را آسان می نماید، با آزمایش سایر گزینه ها، در خصوص ویرایش عکس به طور کلی بیشتر یاد خواهید گرفت. اگر می خواهید تصاویر شما حس منحصربه فردی از سبک را نشان دهند، ویرایش دستی تصویر لازم است.

تنظیمات نور

این پارامترهای اپ Photos آیفون در درجه اول بر نور عکس شما تأثیر می گذارند و به شما این امکان را می دهند که نور کلی را افزایش دهید و سایه ها و هایلایت ها را تقویت یا کاهش دهید.

 • Exposure (نوردهی): مقدار نور موجود در صحنه را معین می نماید و افزایش یا کاهش یکنواخت کل نور تصویر را ارائه می دهد.
 • Brilliance (درخشندگی): تصاویر تیره را روشن می نماید در حالی که هایلایت ها و کنتراست را افزایش می دهد (و بالعکس). اغلب برای تقویت تصاویر تیره استفاده می گردد.
 • Highlights (روشنایی ها): تنظیماتی را روی روشن ترین قسمت های تصویر خود انجام دهید. کاهش هایلایت ها ممکن است بعضی از جزئیات در منطقه ها دارای نوردهی بیش از حد را بازیابی کند.
 • Shadows (سایه ها): سایه ها تیره ترین قسمت های تصویر شما هستند. افزایش سایه ها ممکن است جزئیات بیشتری را در منطقه ها دارای نوردهی کم بازیابی کند.

تصاویر فشرده شده (مانند JPEG یا HEIF) میزان زیادی از داده های نامرئی را حذف می نمایند، بنابراین محدودیت هایی در آنچه می توانید با این فرمت ها به دست آورید وجود دارد. عکاسی با فرمت RAW در آیفون می تواند بر این محدودیت ها غلبه کند، اما به قیمت افزایش حجم فایل خواهد بود.

تنظیمات رنگ

با تنظیم گزینه های مختلف رنگ، می توانید ظاهر تصویر خود را تغییر دهید. این تنظیمات را می توان برای ایجاد ظاهری برجسته تر در تصویر با تنظیم کنتراست یا اشباع رنگ، یا برای اصلاح تراز سفیدی برای داشتن رنگ پوست طبیعی تر، به کار برد.

 • Contrast (کنتراست): تفاوت کلی بین تُن های رنگ در تصویر است. افزایش کنتراست، تصویری تاثیرگذارتر ایجاد می نماید، اما به قیمت از دست دادن جزئیات در سایه ها و هایلایت ها.
 • Brightness (درخشندگی): تصویر خود را بدون تنظیم نوردهی و ریسک کم یا زیاد نوردهی شدن قسمت های تصویر، روشن یا تیره کنید.
 • Black point (نقطه سیاه): روی تیره ترین قسمت های عکس خود تمرکز کنید. افزایش نقطه سیاه، رنگ مشکی را اشباع می نماید تا تصویری پرکنتراست و نمایشی ایجاد کند.
 • Saturation (اشباع): معین نماینده کلی مقدار رنگارنگی یک تصویر است. آن را برای رنگ های تند بالا ببرید یا برای ایجاد تصویری تک رنگ (سیاه و سفید) پایین بیاورید.
 • Vibrance: هدف قرار دادن رنگ های کدر در صحنه شما در حالی که تغییرات در تُن های پوست را محدود می نماید. شبیه ابزار اشباع، اما ملایم تر.
 • Warmth (گرما): دمای کلی تصویر خود را با افزایش این گزینه گرم کنید و با کاهش آن، سرد کنید. برای اصلاح تراز سفیدی مناسب است.
 • Tint (رنگ اصلی): یک تُن سبز یا ارغوانی به عکس خود اعمال کنید. برای رنگ سبز آن را کم کنید و برای ارغوانی بالا ببرید. از این گزینه همراه با ابزار Warmth برای اصلاح تراز سفیدی بهره ببرید.

تنظیمات جزئیات

مقدار کلی جزئیات در تصویر شما تحت تاثیر مقدار سنسور آیفون شما واقع شده است. پردازش نرم افزاری می تواند به نمایش جزئیات یا پنهان کردن نویز ناخوشایند یاری کند. فقط مراقب باشید که در این کار زیاده روی نکنید، به خصوص اگر در پی ظاهری طبیعی هستید.

 • Sharpness: شارپ کردن دیجیتالی را روی تصویر خود اعمال کنید.
 • Definition: تنظیمات کوچکی روی کنتراست برای ایجاد تصویری تاثیرگذارتر انجام دهید.
 • Noise reduction: کاهش نویز دیجیتالی را برای صاف کردن دانه دانه شدن تصویر اعمال کنید. این گزینه برای تصاویری که در نور کم گرفته شده اند مفید است.
 • Vignette: این گزینه برای ایجاد یک حلقه تیره یا روشن در اطراف لبه تصویر است که اغلب یک اثر ناخواسته از عکاسی با لنزهای خاص به شمار می رود.

پیش نمایش تغییرات اجرا شده

در هر مرحله از ویرایش عکس، می توانید یک بار روی عکس ضربه بزنید تا تصویر اصلی را ببینید. این کار به عنوان یک نقطه مرجع برای هر ویرایشی که انجام داده اید عمل می نماید. با این کار می توانید ببینید که آیا تغییرات شما تصویر را بهبود بخشیده است یا خیر. تصویر اصلی با برچسب Original که روی صفحه ظاهر می گردد، معین شده است.

اگر در حال ویرایش Live Photo هستید که ترکیبی از یک تصویر ثابت و چند ثانیه ویدیو برای درک بهتر است، می توانید در هر نقطه ای روی تصویر ضربه زده و نگه دارید تا ببینید ویرایش های شما چگونه روی ویدیو تاثیر می گذارند.

بازگشت به تصویر اصلی

در اپ Photos آیفون، در هر زمانی می توانید با استفاده از دکمه Cancel در گوشه بالا سمت چپ صفحه به تصویر اصلی برگردید. بعلاوه می توانید تصویر خود را دوباره ویرایش کنید تا هر پارامتری را که تغییر داده اید، اصلاح یا لغو کنید. علاوه بر این، یک راه سریع برای دور ریختن همه ویرایش ها پس از زدن دکمه Done و ذخیره عکس شما وجود دارد.

برای بازگشت به تصویر اصلی خود، آن را در برنامه Photos آیفون پیدا کنید، سپس روی Edit در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. برای دور ریختن همه ویرایش های خود، روی دکمه قرمز Revert در گوشه بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید. شما نمی توانید این ویرایش ها را (بدون ویرایش مجدد) بازیابی کنید، بنابراین قبل از نهایی کردن تغییرات، مطمئن شوید که از نتیجه راضی هستید.

اگر دکمه Revert را نمی بینید، ابتدا باید با زدن Done تصویر خود را ذخیره کنید، سپس برای ورود به رابط ویرایش، روی Edit ضربه بزنید تا دکمه Revert ظاهر گردد.

ادیت با فیلترها

برای مشاهده فیلترها در اپ Photos آیفون، روی دکمه Filters در سمت راست بخش Adjust ضربه بزنید. روی فیلترها به چپ و راست سوایپ کنید و برای اعمال آن، روی یکی از آنها ضربه بزنید، سپس اسلایدر زیر آن را برای تنظیم شدت افکت حرکت دهید. به خاطر داشته باشید که فقط می توانید در یک زمان از یک فیلتر بهره ببرید.

مانند سایر ابزارهای ویرایش عکس اپل، فیلترها نیز غیر مخرب هستند. می توانید یک فیلتر اعمال کنید، تصویر خود را ذخیره کنید، سپس در هر زمان برگردید و فیلتر دیگری را انتخاب کنید (یا فیلترها را به طور کلی غیرفعال کنید). شما نمی توانید با فیلترهای فعال عکس بگیرید، اما می توانید Photographic Styles را درون اپ دوربین اعمال کنید تا به تصاویر خود جلوه ای خاص ببخشید.

کراپ، صاف کردن و اصلاح پرسپکتیو تصویر

در سمت راست سایر ابزارهای ویرایش، بخش Crop واقع شده است. هنگامی که روی این دکمه ضربه می زنید، ابزارهای دستی برای صاف کردن تصویر را در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد. برای تنظیم مجدد موقعیت تصویر خود، اسلایدر را به چپ یا راست حرکت دهید.

بعلاوه دو ابزار اصلاح پرسپکتیو وجود دارد: یک ابزار برای خطوط افقی و دیگری برای خطوط عمودی. این ابزارها تصویر را در محور افقی یا عمودی برای اصلاح اعوجاج پرسپکتیو تغییر شکل می دهند. یک مثال خوب، تصویری از یک ساختمان است که با فاصله کانونی عریض گرفته شده است و باعث شده خطوط مستقیم در تصویر کج شوند.

چند گزینه دیگر در بالای صفحه وجود دارد. در انتهای سمت چپ، ابزار Mirror (آینه) را دارید که تصویر را همانطور که در حال حاضر ظاهر می گردد، به صورت آینه نمایش می دهد. در کنار آن، ابزار Rotate (چرخش) برای چرخاندن سریع یک تصویر به صورت 90 درجه در جهت عقربه های ساعت واقع شده است. اگر دکمه Auto را در وسط می بینید، روی آن ضربه بزنید تا آیفون شما به طور اتوماتیک کوشش کند تصویر شما را صاف کند.

در سمت راست صفحه، ابزار Aspect Ratio (نسبت تصویر) واقع شده است. این ابزار به شما امکان می دهد از بین نسبت های تصویر از پیش معین شده، از جمله پرتره/لندسکیپ و مربع، انتخاب کنید. می توانید از این ابزارها برای برش عکس های خود برای یک ترکیب بندی بهتر، حذف اطلاعات حساس از اسکرین شاتی که قصد به اشتراک گذاری آن دارید، یا ایجاد تصاویر با فرمت مربع از عکس های پرتره و لندسکیپ بهره ببرید. درست مانند سایر ابزارهای موجود در این فهرست، همیشه می توانید با ویرایش عکس یا استفاده از دکمه Revert، به عکس اصلی خود بازگردید.

انتخاب عکس از Live Photo

زمانی که در اپ Photos آیفون روی Edit ضربه می زنید، ممکن است در بخش پایینی با آیکن Live Photo روبرو شوید. با ضربه بر روی آن، می توانید چند ثانیه ویدیویی که همراه با عکس ضبط شده را مشاهده کنید.

در این بخش به راحتی قادر به کوتاه کردن ویدیو موردنظر هستید و بعلاوه اگر در زمان مناسبی روی دکمه شاتر ضربه نزده اید، یکی از فریم های همین ویدیو را می توانید به عنوان عکس اصلی انتخاب کنید.

برای انتخاب یک عکس از فریم های ویدیو، انگشت خود را روی نوار مربوط به ویدیو نگه دارید و سپس بعد از ثابت نگه داشتن انگشت، روی Make Key Photo ضربه بزنید. البته طبیعتا عکس های بیرون کشیده شده از ویدیو، کیفیت خیلی بالایی ندارند و بنابراین نباید توقع زیادی از آن ها داشته باشید.

انجام کارهای بیشتر با Live Photo

عکس های Live با ثبت چند ثانیه ویدیو در کنار عکس اصلی، امکان ایجاد انیمیشن و جلوه های تایم لپس کاذب را به شما می دهند. برای دسترسی به این قابلیت ها، برنامه Photos را باز کنید و یک عکس Live را انتخاب نمایید (دکمه Edit را فشار ندهید). در گوشه بالا سمت چپ، در پی کادر کشویی Live بگردید.

با استفاده از این کادر می توانید افکت های مختلفی را روی عکس Live خود اعمال کنید:

 • Live: حالت پیش فرض عکس های Live است و ویدیوی کوتاه ثبت شده در کنار عکس را نمایش می دهد.
 • Loop: این گزینه یک انیمیشن تکرارشونده ایجاد می نماید که کوشش می نماید انتهای ویدیو را به ابتدای آن متصل کند.
 • Bounce: ویدیو را پخش می نماید، سپس آن را برعکس نموده و دوباره پخش می نماید (و به همین ترتیب ادامه می دهد) تا یک ویدیوی روان اما کمی تکراری ایجاد کند.
 • Long Exposure: با تار کردن حرکت و ایجاد خطوط نور، جلوه مشابه گذاشتن طولانی مدت شاتر دوربین DSLR یا بدون آینه دیجیتال (Mirrorless) تقلید می نماید.

کپی و پیست کردن ادیت های اجرا شده

با آیفون می توانید عکس ها را با برنامه های ویرایش عکس دیگری که نصب نموده اید ادیت کنید، بدون اینکه احتیاج به خروج از برنامه Photos باشد. برای انجام این کار، برنامه Photos را باز نموده و تصویری را که می خواهید ویرایش کنید پیدا کنید. سپس روی دکمه Edit در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. در صفحه ویرایش، روی آیکن سه نقطه … در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. فهرستی از برنامه هایی که ابزار ویرایش دارند و می توانید مستقیماً در برنامه Photos از آن ها بهره ببرید، نمایش داده می گردد.

بعلاوه می توانید از این گزینه برای کپی کردن ویرایش هایی که روی یک تصویر اعمال نموده اید یا جای گذاری ویرایش هایی که قبلاً کپی نموده اید بهره ببرید. این کار می تواند ویرایش گروهی تصاویر را کمی آسان تر کند.

ترفندهای مفید برای ادیت عکس

در این مطلب کوشش کردیم به طور جامع به چگونگی ادیت عکس در اپ Photos آیفون بپردازیم. به خاطر داشته باشید که با گرفتن گوشی به طور افقی هم می توانید عکس ها را ادیت کنید. برای بعضی عکس ها، در این حالت بهتر می توانید ادیت را انجام دهید.

در کل برای ادیت عکس نباید زیاده روی کنید. در نتیجه برای اصلاح نور و رنگ و سایر موارد، همیشه تعادل را در نظر بگیرید. بعلاوه اگر در حال ادیت عکس تاریک هستید، بعد از تنظیم نور، توصیه می کنیم نویز عکس را هم پایین بیاورید. متعادل کردن تنظیمات نوردهی با کم کردن هایلایت ها و بازیابی جزئیات از دست رفته با بالا بردن سایه ها می تواند مفید باشد. هنگامی که این کار را انجام دادید، تصویر می تواند کمی تخت و بی روح به نظر برسد، بنابراین کنتراست را کمی افزایش دهید تا تصویر دوباره مجذوب کننده گردد. در نهایت برای یادآوری باید بگوییم که برای خرید آیفون می توانید به سایت خبرنگاران سر بزنید.

منبع: HowToGeek

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 تیر 1403 بروزرسانی: 10 تیر 1403 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2245

به "چگونه در اپ Photos آیفون عکس ها را ادیت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در اپ Photos آیفون عکس ها را ادیت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید