ساخت آهنگ با هوش مصنوعی؛ 7 ابزار رایگان و پیشرفته

به گزارش پسرک کامپیوتری، در حال حاضر ساخت آهنگ با هوش مصنوعی اصلا و ابدا کار سختی نیست چون نرم افزارهای مختلف و معتبری در اینترنت موجود بوده که شما می توانید در عرض چند دقیقه و بدون داشتن هیچ دانشی از موسیقی، یک آهنگ مجذوب کننده را برای اهداف خود فراوری کنید. با خرید لپ تاپ ساده هم می توانید از نعمت هوش مصنوعی برای ساخت موسیقی برخوردار شوید.

ساخت آهنگ با هوش مصنوعی؛ 7 ابزار رایگان و پیشرفته

هوش مصنوعی تقریبا بر همه چیز تاثیر می گذارد. از ساخت عکس با هوش مصنوعی گرفته تا حتی تغییر صدا با هوش مصنوعی! ساخت آهنگ با هوش مصنوعی هم به یک کار ساده و آسان تبدیل شده و هر فردی بدون علم موسیقی می تواند موسیقی ساده اما جذابی را فراوری کند. شما با استفاده از این ابزارها، پارامترهای ورودی برای یک آهنگ را وارد نموده و هوش مصنوعی می تواند آهنگ دلخواهتان را فراوری کند. هر آهنگ متناسب با ترجیحات شما بوده و برای شما به طور حتم منحصر به فرد به نظر می رسد. در ادامه قصد داریم 7 ابزار رایگان را معرفی کنیم تا شما به راحتی بتوانید موسیقی خاص خودتان را مثل یک تنظیم نماینده حرفه ای آهنگ فراوری کنید!

1. نرم افزار Suno - هر نوع موسیقی را به صورت رایگان فراوری کنید

سایت Suno یک فراوری نماینده موسیقی رایگان با هوش مصنوعی به شمار می رود که می تواند آهنگ ها را به وسیله پیغام متنی ایجاد کند. ترک های خروجی می توانند در هر سبک، حالت یا سبکی باشند. برای استفاده از سونو، به سادگی توضیحی درباره آهنگی که می خواهید بسازید را وارد کنید، مانند آهنگ پاپ شاد درباره عشق یا یک موسیقی غمگین درباره دلشکستگی. سپس Suno آهنگی را فراوری می نماید که با توضیحات شما مطابقت دارد. این موسیقی می تواند یک مدل آهنگ بی کلام هم باشد.

دو مورد از ویژگی های عالی سونو، ادامه و ریمیکس کردن آهنگ ها محسوب می شود. اگر قطعه ای را پیدا کردید که دوست دارید، می توانید آن را تا زمانی که یک آهنگ کامل ایجاد کنید ادامه دهید. ویژگی ریمیکس به شما امکان می دهد آهنگ های تازهی را بدون انحراف از صدای اصلی ایجاد کنید. علاوه بر این مورد، سونو می تواند اشعار و آوازهای هوش مصنوعی فراوری کند و آنها را به آهنگ های شما اضافه کند.

استفاده از Suno رایگان بوده و پلتفرم 50 اعتبار روزانه به شما می دهد (به طور معمول برای فراوری 10 قطعه موسیقی کافی است). آهنگ های سونو برای استفاده شخصی نیازی به ذکر منبع ندارند، اما می توانید برای دریافت اعتبار بیشتر و استفاده از آهنگ ها در کارهای تجاری، هزینه اشتراک را بپردازید.

2. نرم افزار Soundful - موسیقی هوش مصنوعی با کلید سفارشی، یادداشت ها و ضربان در دقیقه

هوش مصنوعی Soundful آهنگ ها را بر اساس معیارهای موسیقی فراوری می نماید، نه بر اساس سلیقه و ذوق هنری. هنگامی که در وب سایت Soundful ثبت نام کردید، می توانید کاتالوگ را برای پیدا کردن یک ژانر یا زیرمجموعه که بیشتر به آن علاقه مند هستید را کشف کنید.

سپس Soundful از شما می خواهد که آهنگ را بر اساس دو عامل سفارشی کنید: اول ضربان در دقیقه (BPM) است که سرعت آهنگ موسیقی را تنظیم می نماید و عامل دوم یادداشت ها و کلیدها محسوب می شود. شما می توانید نت پایه اهنگ (C، D، E، F، G، A، B) را انتخاب نموده و تنظیم کنید که آیا می خواهید آن را در یک کلید بزرگ یا کوچک قرار دهید.

پیش نمایش آهنگ ممکن است کمی با کیفیت پایین به نظر برسد، اما اقدام مورد نظر کاملا عمدی بوده چون فقط با یک پیش نمایش روبرو هستید. هنگامی که آهنگ را ذخیره و آن را از کتابخانه Soundful خود دانلود می کنید، یک نسخه بهینه یافته با صدای بهتر را دریافت خواهید کرد.

این هوش مصنوعی بعلاوه به شما امکان می دهد تا لوپ یا تکرارهای مکرر یک قطعه موسیقی را برای آن دسته از آهنگ های کوچک ایجاد کنید که به عنوان موسیقی پس زمینه مناسب برای فیلم های کوتاه عمل می نمایند. شما می توانید کتابخانه خود را از قالب ها برای الهام یا آهنگ های جهانی اضافه شده به وسیله دیگران آنالیز کنید.

نسخه رایگان هوش مصنوعی Soundful به شما امکان می دهد ده آهنگ ایجاد شده را در ماه دانلود کنید. با این حال، شما باید برای استفاده از آهنگ های مربوطه در پلتفرم های دیگر، قانون نشر حق انتشار را رعایت نموده و آدرس و مشخصات سازنده را درج کنید.

3. نرم افزار AIVA - آموزش قدم به قدم ساخت آهنگ با هوش مصنوعی

اپلیکیشن AIVA یک فراوری نماینده موسیقی قدرتمند هوش مصنوعی مبتنی بر وب محسوب می شود که کنترل بسیار بیشتری نسبت به سایر ابزارهای هوش مصنوعی را ارائه می دهد. شما می توانید آهنگ هایی را بر اساس سبک، پیشرفت آکورد و تاثیر ایجاد کنید، و ژانرهای متنوعی را مثل سبک های کمتر شناخته شده شامل می شود.

هنگامی که آهنگ را فراوری کردید، می توانید آهنگ را با تغییر پیشرفت آکورد، بازنویسی ملودی ها و اصلاح سازها ویرایش کنید. چیزی که AIVA را متمایز می نماید این است که فقط برای مبتدیان مطلق طراحی نشده است. اگر کمی موسیقی بلد هستید، می توانید رول پیانو را خودتان ویرایش نموده یا یک ملودی MIDI را وارد کنید تا به یک آهنگ کامل تبدیل شود.

اگر چه AIVA به عنوان یک برنامه وب در دسترس است، اما احتمالا به شما می گوید که مرورگر شما با پخش زنده سازگار نیست، بنابراین برای گوش دادن به آهنگ باید برنامه را نصب کنید. اشتراک رایگان فقط سه بار در ماه اجازه دانلود را می دهد و باید به AIVA برای آهنگ ها اعتبار دهید. با این حال، اشتراک های پولی این محدودیت ها را حذف می نمایند تا امکان دانلود بیشتر را فراهم نمایند و به شما حق کسب عایدی از آهنگ ها را می دهند.

4. نرم افزار Soundraw - شخصی سازی ترکیب موسیقی

برنامه Soundraw تا حدودی متفاوت از سایر فراورینمایندگان موسیقی هوش مصنوعی عمل می نماید. در صفحه ایجاد موسیقی، جایی که می توانید طول، سرعت و حالت آهنگ را تغییر دهید، به تبع یک دستور العمل ایجاد می کنید. Soundraw ده ها قطعه نمونه را با توجه به این پارامترها فراوری انبوه می نماید. آهنگ ها بر اساس برچسب هایی هستند (که می توانید آن ها را بیشتر تغییر دهید) که نمونه های خاصی را نشان می دهند.

آهنگ های نمونه یا همان Sample، قطعاتی هستند که به وسیله تیم سازنده Soundraw به هوش مصنوعی داده می شوند و می توانید هر نمونه را پخش، ویرایش، اشتراک گذاری و لایک کنید. بسته به این نکته که چگونه پویایی و انتقال از یک بخش به بخش دیگر را تصور می کنید، شما می توانید انرژی بخش های آهنگ را در بین Quiet، Mid، Intense و Extreme تغییر دهید و سفارشی سازی آهنگ را حتی شخصی تر کنید.

علاوه بر این موضوع، شما می توانید با کلیک روی نماد مثبت (+) در زیر بخش انتخاب شده در موج صوتی، بخش هایی از آهنگ ها را کپی کنید و با کلیک روی نماد سطل زباله، قسمتی را به همان روش حذف کنید. بعلاوه شما می توانید آهنگ های مشابهی را با نمونه ای که دوست دارید ایجاد نموده تا گزینه های خود را بیشتر توسعه دهید.

در حالی که می توانید آهنگ های نامحدودی را در طرح رایگان ایجاد کنید، اگر می خواهید آهنگ را دانلود کنید، باید عضویت خود را ارتقا دهید.

5. نرم افزار Boomy - شخصی سازی آهنگ ها با هوش مصنوعی

اپلیکیشن Boomy یک فراوری نماینده موسیقی هوش مصنوعی محسوب می شود که می تواند با آواز کار کند. این مدل ابزار، شما را با ارائه انتخابی از سبک های موسیقی آغاز می نماید: پایکوبی الکترونیک، ضرب های رپ، لو-فای، Global Groove، Relaxing Meditation یا Custom، که در خصوص آخری شما می توانید آهنگ شخصی بسازید. بر اساس انتخاب خود گزینه های خلق و خوی را دریافت خواهید کرد و سپس هوش مصنوعی Boomy مسیر پایه شما را ایجاد می نماید.

این برنامه چندین گزینه ویرایش را برای سفارشی کردن آهنگ شما ارائه می دهد. یکی از ویژگی ها امکان افزودن آواز با خواندن مستقیم در برنامه یا آپلود یک فایل صوتی است. علاوه بر این مورد، Boomy یک گزینه Auto Vocal را ارائه می دهد که به طور جادویی هر صدای گفتاری را به یک آهنگ کامل تبدیل می نماید. این یک ویژگی کلیدی به شمار می رود که Boomy را از سایر فراورینمایندگان موسیقی هوش مصنوعی متمایز می نماید.

آهنگ فراوری شده به وسیله هوش مصنوعی به بخش هایی تقسیم می شود و به شما امکان می دهد این بخش ها را بکشید و جابجا کنید تا ترتیبات تازهی ایجاد کنید یا حتی آنها را کپی یا حذف کنید. بعلاوه می توانید سازهای مورد استفاده در آهنگ را تغییر دهید و هر صدایی را که نمی خواهید هوش مصنوعی هنگام فراوری آهنگ در نظر بگیرد، فیلتر کنید.

Boomy به کاربران اجازه می دهد که آهنگ های خود را منتشر نمایند. به همین دلیل، می توان آهنگ ها را به پلتفرم های پخش موسیقی مثل اسپاتیفای و اپل موزیک ارسال کرد تا بتوان کسب عایدیی هم از این طریق به دست آورد. البته پیشنهاد می کنیم در صورت امکان شرایط و ضوابط Boomy را با جزئیات بخوانید تا بفهمید عایدی چگونه تقسیم خواهد شد.

متاسفانه، کاربران سطح رایگان نمی توانند آهنگ ها را دانلود نمایند، اما هر ماه سه نسخه (هر کدام حداکثر 12 آهنگ) را دریافت می نمایند. اشتراک Creator و Pro این اعداد را افزایش می دهد و ویژگی های بیشتری را به Boomy اضافه می نماید.

6. نرم افزار Beatoven.ai - ساخت آهنگ با هوش مصنوعی با ارسال فرمان متنی

هوش مصنوعی Beatoven یکی از ساده ترین برنامه های AI رایگان برای فراوری موسیقی محسوب می شود. ثبت نام کنید و بلافاصله آغاز به ساخت یک آهنگ تازه با ارسال دستور متنی کنید. پس از این مرحله شما وارد صفحه ای می شود که در آن می توانید آهنگ فراوری شده به وسیله AI را پخش و آن را با حذف ابزار، تجزیه آهنگ به بخش های کوچک تر و تغییر احساسات، ژانر و سرعت ویرایش کنید. شما بعلاوه این قدرت را خواهید داشت گزینه های مسیر جایگزین را هم انتخاب کنید.

این ابزار به شما امکان می دهد آهنگ را با تغییر احساسات سفارشی کنید. شما می توانید احساسات تازه اضافه نموده یا احساسات را در یک مسیر موجود تغییر دهید. روی هر آیتم می توانید کلیک نموده تا پیش نمایش پخش شود. هنگامی که انتخاب خود را اعمال کردید، چند دقیقه طول می کشد تا هوش مصنوعی یک مسیر تازه از نمونه های موجود خود ایجاد کند تا با انتخاب های شما مطابقت داشته باشد.

پس از ایجاد تغییرات، باید روی Compose Track کلیک نموده تا مطمئن شوید که تغییرات اعمال می شود. در حالی که Beatoven اجازه می دهد تا کاربران رایگان برای ایجاد آهنگ های نامحدود کوشش نمایند، امکان دانلود وجود ندارد. با این حال، علاوه بر اشتراک، Beatoven به شما اجازه می دهد تا دقیقه ها را خریداری نموده تا فقط برای زمانی که از سرویس استفاده می کنید هزینه پرداخت کنید.

7. نرم افزار Loudly - ساخت آهنگ با هوش مصنوعی خیلی سریع

هوش مصنوعی Loudly یک فراوری نماینده موسیقی با هوش مصنوعی به شمار میرود که به شما امکان می دهد تا آهنگ هایی در ژانرهای مختلف بسازید. ابزار مذکور هر دو روش فراوری موسیقی را پوشش می دهد: شما می توانید یک سبک را انتخاب نموده یا از یک درخواست متنی برای فراوری آهنگ بهره ببرید. هنگامی که آهنگ را ایجاد کردید، این توانایی را دارید تا آن را با سبک دیگری ترکیب نموده و سرعت، تمپو و مدت زمان را تغییر دهید.

اپلیکیشن loudly بعلاوه پنج پیش تنظیم مسترینگ را ارائه می دهد: Radio، Destroy، Heavon Low، و Master Punch. شما می توانید هر یک از این دستگیره ها را تغییر داده تا حس کلی آهنگ را تغییر دهید. اگر چه خروجی Loudly تقریبا همواره خوب به نظر می رسد، کنترل های بیشتری فراتر از این وجود ندارد.

اشتراک رایگان اجازه می دهد تا 25 آهنگ در هر ماه، هر کدام حداکثر 30 ثانیه و یک بار دانلود در هر ماه را فراوری کنید. با انتخاب اشتراک پولی می توانید آهنگ های بیشتر و طولانی تری را دریافت کنید. اشتراک های پولی بعلاوه مجوز تجاری را ارائه می دهند تا بتوانید از آهنگ های خود کسب عایدی کنید. این برنامه بعلاوه دارای یک ویژگی انتشار است که به شما اجازه می دهد آهنگ خود را به طور مستقیم از Loudly در پلتفرم های پخش موسیقی منتشر کنید.

خطر حق انتشار؛ هر لحظه، سایه به سایه با شما!

نگران نحوه دانلود موسیقی ساخته شده با هوش مصنوعی نباشید! با افزونه Internet Download Manager می توان موسیقی را از بسیاری سایت های هوش مصنوعی دریافت کرد. هر چند این احتمال وجود داشته باشد که شما با نسخه ی کم کیفیت روبرو شوید چون بعضی از سایت ها، نسخه پیش نمایش روی سایت خود برای شما قرار می دهند!

برای فراوری محتوا اصطلاحی تحت عنوان Royalty Free وجود دارد؛ به این معنا که محتوای مورد نظر شما برای استفاده به وسیله عموم فعلا مجاز است. از واژه فعلا برای تعریف عبارت استفاده نموده ایم چون هر لحظه امکان دارد حق قانونی محتوای مورد نظر شما به وسیله شخص و حتی شرکت حقیقی یا حقوقی خریداری شود. در این صورت، شما با استفاده همان محتوا به جرم تخطی کردن از قوانین حق انتشار، مشمول مجازات خواهید شد! بنابراین ابتدا باید در نظر بگیرید که در پی موسیقی های Royalty Free برای ساخت محتوا در کانال یوتیوب یا صفحه اینستاگرام باشید. در وهله بعدی پیشنهاد می کنیم از یک موسیقی خاص برای ساخت تمامی محتواهای ویدیویی خود استفاده نکنید تا در صورت خروج موسیقی از حالت رویالتی فری، آسیبی به محتوا و به تبع پیج شما وارد نشود.

با تمام این تفاسیر، ابزارهای معرفی شده در این مطلب همگی بدون دردسر بوده و مجدد پیشنهاد می کنیم قبل از استفاده برای فراوری محتوای حرفه ای، سایت سازنده را آنالیز نموده و حتی از پشتیبانی شرکت سوال های خود را بپرسید. در حال حاضر بسیاری از کاربران، از ابزارهایی مثل Beatoven، Soundful و Suno برای ساخت موسیقی برای کانال یوتیوب و پیج اینستاگرام استفاده نموده اند و مسئله ای نیز برای شان پیش نیامد. با این حال، آیا کانال های ساخت موسیقی به وسیله هوش مصنوعی در یوتیوب به مرحله عایدی زایی می رسند؟ با آنالیز های ما، این موضوع همچنان در دست بحث بوده و نمی توان با قاطعیت در این رابطه در مقاله فعلی نظر داد.

منبع: makeuseof

  • راهنمای کامل هوش مصنوعی جمینای: از معرفی مدل ها تا کاربردهای موبایلی

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 خرداد 1403 بروزرسانی: 3 خرداد 1403 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2239

به "ساخت آهنگ با هوش مصنوعی؛ 7 ابزار رایگان و پیشرفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت آهنگ با هوش مصنوعی؛ 7 ابزار رایگان و پیشرفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید