چطور ریه قوی داشته باشیم؟

به گزارش پسرک کامپیوتری، فارس/فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی گفت: مهمترین کمکی که می توانیم به سیستم ایمنی ریه کنیم، این است که آن را در معرض عوامل آلوده کننده مانند آلودگی هوا قرار ندهیم.

چطور ریه قوی داشته باشیم؟

مرتضی فلاح پور، فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره ارتباط آلودگی هوا و افزایش احتمال ابتلا به کرونا، گفت:در خصوص سیستم ایمنی بدن باید بگوییم سیستم ایمنی بدن کار حفاظت از همه نقاط بدن را برعهده دارد.

وی ادامه داد: البته در ریه هم سیستم ایمنی داریم که در آنجا هم نقش اصلی را دارد؛ اما آنچه سیستم ایمنی و به ویژه در ریه نقش پر رنگی دارد، حفاظت اولیه است؛ یعنی ما مهمترین کمکی که می توانیم به سیستم ایمنی از نظر ریه کنیم، این است که آن را در معرض عوامل آلوده کننده قرار ندهیم.

این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی اضافه نمود: یعنی نمی توانیم فکر کنیم که مثلا با یک زنجبیل و قرص، سیستم ایمنی قوی می شود و دلخوش باشم که هرجا خواستیم، می توانیم برویم.

فلاح پور بیان داشت: مثلا یک ماسک روی بینی می گذاریم و فکر می کنیم بزرگترین سپر را گذاشته ایم. در این شرایط ما به جاهای شلوغ و پرازدحام می رویم و دلخوش هستیم که یک ماسک زده ایم.

وی شرح داد: بنابراین اگر واقع بین باشیم، بهترین کمکی که می توانیم به سیستم ایمنی خود کرده و بهترین محافظی که می توانیم از آن استفاده کنیم، این است که از رفت و آمدهای بی مورد پرهیز کنیم و دلخوش نباشیم چون ماسک زده ایم ماسک در این خصوص کمک می کند.

این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی متذکر شد: البته ماسک نقش پررنگی دارد، اما بهترین و مهمترین نقش این است که از منزل بیرون نرویم. خیلی اوقات فکر می کنیم از خانه بیرون نرویم و در خانه دور هم جمع می شویم؛ در حالی که این همان گرفتاری را ایجاد می کند.

منبع: همگردی
انتشار: 3 شهریور 1400 بروزرسانی: 3 شهریور 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1701

به "چطور ریه قوی داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور ریه قوی داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید