وقتی لاغر می شویم چربی هایمان کجا می فرایند؟

به گزارش پسرک کامپیوتری، روزیاتو/رژیم های لاغری و مقوله توجه به بدن خود به قدری متداول شده اند که امروزه بسیاری از افراد مقطعی از زندگی خود را در رژیم می گذارنند. با این حال، بیشتر ما واقعاً نمی دانیم که وقتی وزن مان کم می گردد چه اتفاقی برای چربی های بدن مان رخ می دهد. در حقیقت نحوه دفع چربی ها از بدن برای بسیاری از پزشکان هم تا همین اواخر یک معما بود.

وقتی لاغر می شویم چربی هایمان کجا می فرایند؟

در ادامه می خواهیم ببینیم وقتی وزن کم می کنیم چربی های بدن چه می شوند.

همه چربی ها به وسیله فضولات بدن از آن دفع نمی شوند

یک باور رایج اما نادرستی وجود دارد که همه چربی های بدن به وسیله فضولات آن دفع می شوند. اما تحقیقات نشان داده از 10 کیلوگرم چربی تنها 1/5 کیلوگرم آن واقعاً تبدیل به آب می گردد و می تواند به شکل ادرار، مدفوع یا دیگر مایعات بدن از آن دفع گردد.

به انرژی تبدیل نمی گردد

گرچه بیشتر پزشکان، متخصصان تغذیه و مربیان ورزشی هنوز تصور می نمایند که چربی های بدن تبدیل به انرژی می شوند اما غلط بودن این باور رایج هم اثبات شده است. در حقیقت انرژی بدن شرایط ثابتی در طول زمان دارد و نه به آن اضافه می گردد و نه از آن کم.

ما چربی های بدنمان را به وسیله تنفس دفع می کنیم

شاید تعجب کنید اما حقیقت آن است که ما چربی های بدن مان را به وسیله ریه هایمان دفع می کنیم. 84 درصد از تقریباً همه چیزهایی که می خوریم را به شکل کربن دی اکسید به وسیله تنفس بیرون می دهیم، اما متأسفانه این بدان معنی نیست که صرف نفس کشیدن به ما یاری می نماید وزن اضافه خود را کم کنیم.

رازش در این است که کمتر بخورید و بیشتر تحرک داشته باشید

اگر سعی کنید صرفاً برای لاغر کردن خود بیشتر نفس بکشید، نه تنها این کار یاریی به شما نمی نماید بلکه باعث می گردد به نفس نفس افتید و دچار سرگیجه شوید. رازش، که متخصصان اثباتش نموده اند، این است که از زیاده روی در خوردن غذا خودداری کنید و یک روتین ورزشی داشته باشید که سرعت سوخت و ساز بدن تان را بالا ببرد، مثل دویدن یا دوچرخه سواری.

منبع: همگردی
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1320

به "وقتی لاغر می شویم چربی هایمان کجا می فرایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی لاغر می شویم چربی هایمان کجا می فرایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید