واکنش معاون شهردار تهران به نقدها درباره توقف ساخت پلاسکو

به گزارش پسرک کامپیوتری، معاون شهردار تهران با بیان اینکه برای احداث ساختمان پلاسکو باید پروانه اخذ می شد گفت که توقف احداث به دلیل نداشتن پروانه ساخت و ساز است.

واکنش معاون شهردار تهران به نقدها درباره توقف ساخت پلاسکو

به گزارش پسرک کامپیوتری به نقل از ایرنا، عبدالرضا گلپایگانی در حاشیه برگزاری چهارمین همایش و نمایشگاه ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی در جمع پسرک کامپیوتری اضافه کرد: برای احداث ساختمان پلاسکو باید پروانه اخذ می شد، اما به دلیل مسائل خاص و ویژه ای که این ساختمان داشت با یاری شهرداری منطقه 12 اجازه داده شد تراز همکف و گودبرداری ساختمان پلاسکو انجام گردد.

وی ادامه داد: شرکت های صاحب صلاحیت بنیاد مستضعفان براساس اصول و استانداردهای لازم در حال ساخت ساختمان پلاسکو هستند.

معاون شهردار تهران توضیح داد: تحکیم گود و سازه ای که برای آنجا طراحی شده بسیار خوب است، اما این دلیلی بر صدور پروانه نیست.

گلپایگانی اضافه کرد: شهرداری تهران تمامی همکاری لازم برای ساخت پلاسکو را با بنیاد مستصعفان دارد و کوشش بر این است تا کسبه هرچه سریع تر به محل کار خود بازگردند.

معاون شهردار تهران با اشاره به علت توقف ساخت و ساز ساختمان پلاسکو توسط شهرداری تهران گفت: تهیه نقشه یکی از الزامات صدور پروانه است که این امر کمی زمان برده و این موضوع باعث طولانی شدن زمان صدور پروانه شده به همین دلیل شهرداری منطقه 12 جلوی ساخت و ساز را گرفته است.

گلپایگانی اضافه کرد: در هفته های اخیر با مسئولان بنیاد مستصعفان جلسات مختلفی برگزار گردید که به این نتیجه رسیدیم ممکن است صدور پروانه پلاسکو مانند دیگر ساختمان ها نباشد و حتما دارای یک فرایند ویژه خواهد بود.

معاون شهرداری تهران اظهار کرد: فرایند یک ساختمان ویژه برای طراحی و معماری و کنترل آتش نشانی زمان بر است و این دلیل بر عدم صدور پروانه نیست و شهرداری نیز در کوشش است این فرایند هرچه سریع تر جلو برود.

وی ادامه داد: احتمالا پروژه در تیغه چینی داخل و جزئیات ایمنی آتش نشانی دارای اصلاحاتی است. در خصوص عوارض هم این امر طبق قانون بر عهده شورای اسلامی شهر تهران است که معین می نماید چه فرمولی با چه سازه ای ساخته گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 506

به "واکنش معاون شهردار تهران به نقدها درباره توقف ساخت پلاسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش معاون شهردار تهران به نقدها درباره توقف ساخت پلاسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید