سریع و آسان لوسترها را تمیز کنید

به گزارش پسرک کامپیوتری، لوسترهای کریستالی به دلیل زیبا و چشم نواز بودن، هواداران زیادی دارند. ضمناً زیبایی و جذابیت این لوسترها در صورتی که تمیز و درخشان باشند، چند برابر می گردد.

سریع و آسان لوسترها را تمیز کنید

به روزهای آخر سال نزدیک می شویم و کم کم همه در هیاهوی انجام کارهای پایانی سال خود هستند، خانه تکانی یکی از آن موارد پر زحمت و صد البته دلچسب در این روزهای سال است. اما اگر هنوز خانه تکانی شما به اتمام نرسیده است، با خبرنگاران همراه باشید تا ریزه کاری های خانه تکانی را با هم مرور کنیم. در این مطلب به آنالیز نحوه تمیز کردن لوستر می پردازیم.

مراحل تمیز کردن لوستر کریستالی

  1. پیش از آغاز تمیز کردن لوسترها، منبع برق را قطع کنید، لامپ ها را جدا نموده و با دستمال خشک گرد و خاک آن ها را پاک کنید.
  2. بهترین حالت برای تمیز کردن گوی های کریستالی این است که گوی ها را از لوستر جدا کنید و سپس شست وشو دهید.
  3. گوی کریستال را باید با مایع ظرفشویی و آب ولرم بشویید و اگر تمیز نشدند، مخلوطی از یک سوم سرکهو دو سوم آب تهیه کنید و با یاری برس شست وشو دهید و سپس بلافاصله آن را خشک کنید.

اگر هنگام تمیز کردن لوستر کریستال، ته ظرف رسوب جمع شد، اجازه بدهید یک شبانه روز سرکه و آب داغ درون ظرف بماند و بعد از این زمان، اگر هنوز کثیفی بر جای بود، باید این عمل را تکرار کنید تا به طور کامل رفع گردد. اما در صورتی که فرصت این کار را ندارید، ظرفی از مایع ذکر شده تهیه کنید، دستمال نرم و مناسب انتخاب و پس از آغشته کردن دستمال در ظرف، کریستال ها را تک به تک با دستمال تمیز کنید.

در صورتی که کریستال ها واقعا کدر شده اند، می توانید برای چرک زدایی از آمونیاک نیز بهره ببرید. چند قطره آمونیاک را در ظرفی محتوی آب ولرم ریخته، به همان روش فوق، کریستال های لوستر را شست وشو داده؛ سپس با آب ولرم آبکشی و آن ها را خشک کنید.

نکات مهم برای تمیز کردن لوسترها

  1. قبل از نظافت لوستر و جدا کردن قطعات لوستر، از شکل کامل آن عکس بگیرید تا بعدا هنگام سوار کردن دوباره، یاریتان کند.
  2. زیر محل قرارگیری لوستر روی کف زمین، پتویی ضخیم قرار دهید. این کار باعث می گردد در صورت افتادن، کریستال ها روی سطح نرمی بیفتد و نشکند؛ همچنین گرد و خاک موجود روی آن ها در هنگام جدا کردن به فرش شما منتقل نگردد.
  3. برای تمیز کردن لوستر کریستال از مواد شوینده قوی مانند وایتکس و پودرهای ظرفشویی و لباسشویی جدا خودداری کنید. مواد شوینده می توانند جلا و تازگی لوستر را از بین ببرند و آن را تیره نمایند.
  4. در تمیز کردن لوسترها یک نکته طلایی نیز وجود دارد، آن هم این است که یک دستمال نمدار می تواند در یک ثانیه معجزه کند. تنها کافی است هفته ای یک بار با دستمال نمدار لوسترتان را تمیز کنید تا همواره ظاهر نو و اولیه خودش را حفظ کند.

برق انداختن قسمت برنزی لوستر

توجه داشته باشید که برای تمیز کردن بخش برنزی لوستر می توانید مسواکی را در آب لیموترش تازه فرو کنید و با دقت و حوصله به همه جای برنز مخصوصا فرورفتگی ها و زوایای آن بمالید و این کار را چند بار تکرار کنید؛ بعد آن را آب کشیده و خشک کنید.

هنگام تمیز کردن بخش برنزی برای لکه زدایی می توانید یک قاشق سوپ خوری الکل را در یک لیتر آب و صابون بریزید و برنز را چند بار با این مایع بشویید و سپس خشک کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با انواع لوستر، هفت مدل لوستر در دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 790

به "سریع و آسان لوسترها را تمیز کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریع و آسان لوسترها را تمیز کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید