درمان جدید بیماری ها با هنر درمانی

به گزارش پسرک کامپیوتری، یک ابتکار جدید و غیرمتعارفی در کانادا به زودی به پزشکان اجازه می دهد تا آثار هنری را برای بهبود بیماران خود تجویز نمایند.

درمان جدید بیماری ها با هنر درمانی

به گزارشگروه وبگردی پسرک کامپیوتری؛پزشکان کانادایی روش هنردرمانی را برای درمان برخی بیماری های روانی و جسمانی شروع کردند.

بیشتربخوانید :معجزه ای در درمان بیماری فلج مغزی

با همکاری موزه هنرهای زیبای مونترال، این بیماران قادر خواهند بود به صورت رایگان با چشم انداختن به خواص تسکین دهنده آثار هنری، لذت ببرند.

این اولین ابتکار درمانی در نوع خودش در دنیا است. در حالی که افراد قطعا نمی توانند یک درمان سنتی را با چند نقاشی جایگزین نمایند، این ایده در برخی نسخه ها به طرح درمان یاری می نماید.

طبق این برنامه جدید، اعضایی از انجمن پزشکان فرانکوفونی در کانادا قادر خواهند بود تا به 50 نسخه برای بیماران خود دسترسی داشته باشند. این نسخه ها برای افرادی که به صورت گسترده از بیماری های روانی و جسمی رنج می برند تجویز می گردد.

به هر حال، فواید نگاه کردن به یک اثر هنری کمی شبیه به یک فعالیت فیزیکی است. محققان در آنالیز اصولی از هنردرمانی بالینی، دریافتند که تماشای آثار هنری اثرات قابل توجه و مثبتی بر افسردگی، اضطراب، روحیه، ضربه روحی، پریشانی، توانایی مقابله و اعتماد به نفس دارد.

تاکنون بیش از 100 پزشک این برنامه آزمایشی را امضا نموده اند.

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 11

به "درمان جدید بیماری ها با هنر درمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان جدید بیماری ها با هنر درمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید