خبرنگاران نمایشگاه نقاشی هنرمند خورموجی در تهران گشایش یافت

به گزارش پسرک کامپیوتری، بوشهر-خبرنگاران- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی استان بوشهرگفت: هنرمند خورموجی ساکن کانادا تازه ترین نقاشی هایش را با عنوان شاخه های بی قرار در گالری مژده تهران به تماشا گذاشت.

خبرنگاران نمایشگاه نقاشی هنرمند خورموجی در تهران گشایش یافت

حمید زارعی یکشنبه درگفت وگو با خبرنگاران اضافه کرد: محمد رضا بیگناه هنرمند نقاش خورموجی متولد 1349 ، کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش را در سال 1379 از دانشگاه تربیت مدرس و سال 1392 کارشناسی طراحی داخلی را از کالج کانستوگا کانادا اخذ نموده است.

وی یادآورشد: این هنرمند برحسته خورموجی تا به امروز چندین نمایشگاه نقاشی در کشور های مختلف و ایران برگزار نموده است و در تربیت نقاشان جوان و ترویج هنر نقاشی در دشتی نقش تاثیر گذاری داشته است.

هنرمند خورموجی مقیم کانادا نیز گفت: برای یافتن این نگاه نو، ساعت ها و ساعت ها در میان درختان وقت گذراندم تا دنیای نهفته در درون و اطراف آن ها را دریابم.

محمد رضا بیگناه ادامه داد: آگاهانه می خواستم از نقاشی منظره فاصله بگیرم و جان مایه ای را بیابم که امضای من باشد و شاعرانه و بافتاری نوستالژیک اما نو از سوژه ای روایت کنم که دستمایه دیرین نقاشان شناخته شده است بدین خاطر صدها عکس گرفتم و صدها طرح و اتود زدم تا به این آثار رسیدم.

وی در مورد مدت زمان صرف شده برای مجموعه شاخه های بی قرار اعلام کرد: با وجود اینکه ایده درختان به نظر ساده می آمد، اما برای من کاملا جذاب بود و به همین خاطر چیزی نزدیک به یک سال و نیم برای اجرای آن موقع صرف کردم زیرا تمام کوشش من این بود که بتوانم این مجموعه را به یک انسجام معنایی و فرمی برسانم و به صورت یک مجموعه ارائه دهم.

وی درباره چرایی نمایش این آثار در ایران گفت: مجموعه شاخه های بی قرار برای نخستین بار در ایران و گالری مژده به نمایش درآمده است؛ البته چند اثر از این مجموعه قبلا توسط دوستانم در کانادا خریداری شده است اما از آنجایی که همیشه دوست دارم نخستین بار آثارم را در وطن محبوبم نمایش دهم ایران را برای این کار انتخاب کردم.

وی درباره سبک اجرایی آثار این مجموعه اظهار کرد: از آنجایی که من تصویر ساز نیز هستم شاید بتوان گفت که آثارم بی تأثیر از دنیای تصویرگری نیست، اما به طور کلی کارهای این مجموعه انتزاعی محسوب می گردد زیرا صرفا فضای رئالیستی و منظره به مفهوم واقعی در آن ارائه نشده و ترکیب بندی و شکل درختان تغییر نموده است.

بیگناه اضافه کرد: از سوی دیگر نیز می توان گفت که کارها کاملا آبستره نیست زیرا با یک سوژه ای که ما به ازای خارجی دارد روبرو هستیم.

شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی با 41 هزار نفر جمعیت در80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 896

به "خبرنگاران نمایشگاه نقاشی هنرمند خورموجی در تهران گشایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نمایشگاه نقاشی هنرمند خورموجی در تهران گشایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید