این استان ها تا سرانجام هفته منتظر برف شدید باشند

به گزارش پسرک کامپیوتری، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در غالب نقاط کشور و در نقاط مستعد و بی بارش وزش باد و خیزش گرد و خاک اطلاع داد.

این استان ها تا سرانجام هفته منتظر برف شدید باشند

به گزارش ایسنا، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (11 بهمن) در نوار شمالی، نوار غربی و مرکز کشور دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی، شمال بوشهر و غرب یزد بارش رخ می دهد که در منطقه ها مرتفع و سردسیر بارش برف و در منطقه ها گرمسیر باران گاهی رعد و برق پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: امروز بارش در شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، غرب کردستان جنوب آذربایجان غربی، کرمانشاه، همدان، مرکزی و شمال استان های قزوین، البرز و تهران شدت بیشتری خواهد داشت.

تصاویر منتشر شده از تهران خبر از بارش شدید برف در شمال مرکز را دارد. در بیشتر نقاط تهران هم بارش بی وقفه باران جریان دارد.

در پی برودت هوا و تداوم بارش امروز کلیه مقاطع تحصیلی شهرستان فیروزکوه، لواسانات و رودبار قصران غیرحضوری شد.

با وجود کوشش ماموران شهرداری و شن پاشی معابر، حرکت خودرو ها به کندی صورت می گیرد و ترافیک سنگینی در معابر اصلی شمال مرکز مشاهده می گردد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا چهارشنبه (12 بهمن) به تدریج از شدت بارش در غرب کشور کاسته و عمده بارش در شمال شرق، شرق، جنوب و به صورت پراکنده در بخش هایی از جنوب شرق کشور پیش بینی می گردد.

وی اضافه کرد: طی این روز بارش در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب شرق لرستان، شرق خوزستان، شمال بوشهر و شمال فارس از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

ضیاییان در ادامه گفت: سه شنبه و چهارشنبه در دامنه ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و البرز مرکزی بارش برف کاهش نسبی دما، مه، آلودگی و در برخی منطقه ها کولاک برف و احتمال رخداد بهمن انتظار می رود.

وی اضافه کرد: پنجشنبه (13 بهمن) در استان های مرزی واقع در شمال غرب و غرب کشور بعلاوه در بوشهر، فارس و برخی منطقه ها استان های کرمان، یزد، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی بارش رخ می دهد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: آدینه (14 بهمن) در برخی منطقه ها واقع در شمال غرب و برخی منطقه ها خراسان رضوی و جنوبی رگبار پراکنده رخ می دهد و سامانه بارشی از شرق کشور خارج می گردد. شنبه (15 بهمن) در بیشتر منطقه ها کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود.

وی اضافه کرد: سه شنبه در جنوب غرب، غرب، مرکز، جنوب، شرق و شمال شرق کشور و چهارشنبه در برخی منطقه ها جنوب، غرب، مرکز، جنوب شرق، شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد که در منطقه ها مستعد و بی بارش خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.

ضیاییان در ادامه گفت: سه شنبه نیمه غربی خلیج فارس و چهارشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (12 بهمن) نیمه ابری و در برخی ساعت ها بارش پراکنده، گاهی وزش باد و به تدریج کاهش ابر با حداقل دمای 2 و حدبیشتر دمای 9 درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (13 بهمن) قسمتی ابری و گاهی وزش باد و در بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای 1- و حدبیشتر دمای 9 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیائیان در سرانجام گفت: طی امروز و فردا (11 و 12 بهمن) بندرعباس و بوشهر با دمای 22 و 23 درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با دمای 3- و 4- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 بهمن 1401 بروزرسانی: 14 بهمن 1401 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2136

به "این استان ها تا سرانجام هفته منتظر برف شدید باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این استان ها تا سرانجام هفته منتظر برف شدید باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید