ارز 4200 تومانی آفت اقتصاد کشور

به گزارش پسرک کامپیوتری، به گزارش خبرنگاران، مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران امروز در نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران که با حضور ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی برگزار گردید ضمن ابراز خوشحالی از انتصاب ساداتی نژاد اظهار کرد: دوره ای که در دولت نو آغاز شده یکی از سخت ترین و بحرانی ترین شرایط مالی است. از یک طرف تحریم های فلج کننده و از طرف دیگر با منفی بودن رشد سرمایه گذاری، خروج سرمایه از کشور و تورم نزدیک به 40 درصد که هر روز موجب افزایش قیمت ها می گردد و منجر به عدم ثبات در اقتصاد شده است، روبرو ایم.

ارز 4200 تومانی آفت اقتصاد کشور

رئیس اتاق بازرگانی تهران اضافه نمود: سه معضلی که اقتصاد کشور به ویژه بخش کشاورزی با آن روبرو بوده تورم بالا، عدم سرمایه گذاری و سیاست قیمت گذاری دستوری است که به وسیله دولت انجام می گردد. یک اشتباهی که در همه دولت ها بوده این است که فکر می نمایند می توان با قیمت گذاری دستوری تورم و افزایش قیمت ها را حل کرد. در حالی که این موضوع یک خطای بزرگ است که در حق اقتصاد می گردد و فراوری را دچار مشکل می نماید.

خوانساری ادامه داد: شاید در برهه ای از زمان قیمت کالاها را بتوان با این روش تثبیت کرد اما در دراز مدت قیمت گذاری دستوری ضربه بزرگی به اقتصاد و فراوری می زند.

وی گفت: بعلاوه ارز چند نرخی از جمله 4200 تومانی تبدیل به آفت اقتصاد کشور به ویژه در حوزه کشاورزی شده است و چرخه بیشتر بخش های فراوریی را دچار مشکل نموده است که امیدواریم وزیر جهاد کشاورزی حذف ارز 4200 تومانی از مالی کشور را دنبال کند.

این فعال بخش خصوصی ادامه داد: در هیأت نمایندگان اتاق تهران 40 نفر از بخش خصوصی و 20 نفر از طرف دولت معرفی می شوند که 5 نفر از این افراد معرفی شده به وسیله وزیر جهاد کشاورزی هستند از این رو انتظار داریم وزیر افرادی را معرفی کند که از نزدیک در جریان امور قرار بگیرند و در هیأت نمایندگان حضور فعالی داشته باشند زیرا از این طریق می توان مسائل را حل کرد.

منبع: مهر

آخرین اخبار حوزه صادرات و واردات را در صفحه خدمات و بازرگانی خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 مهر 1400 بروزرسانی: 19 مهر 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1752

به "ارز 4200 تومانی آفت اقتصاد کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارز 4200 تومانی آفت اقتصاد کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید